آرشیو
انتخاب نشریه


جعفر سمیعی: سیاست پرسپولیس، سکوت است

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس گفت : اعضای این باشگاه مقابل حاشیه‌های ایجادشده علیه شاگردان گل‌محمدی تنها سکوت می‌کنند.جعفر سمیعی در گفت‌وگو با رسانه رسمی باشگاه ، با اشاره به اتفاقات  گذشته و ایجاد شایعات مختلف  اظهار داشت: در ماه‌های گذشته بارها این موضوع از سوی ما عنوان شده بود که فضای فوتبال دیگر مثل گذشته نیست و نیاز به ورود فوری مسئولان امر برای ایجاد آرامش دارد، اما این موضوع چندان جدی تلقی نشد تا امروز شاهد اتفاقاتی باشیم که زیبنده فوتبال کشورمان نیست.وی ادامه داد: التهاب در فضای فوتبال به سود هیچ‌کس نیست. ما به دنبال درگیری و ایجاد جنجال نیستیم و در تمام مدت این فصل، حتی یک مورد هم سراغ ندارید که پرسپولیس شروع‌کننده یک جریان منفی یا درگیری و حاشیه باشد. تمام مدت تحت‌فشار برخی جریانات قرار داشتیم و از این بابت، لطمه‌های زیادی دیدیم. البته پرسپولیس در زمین بازی، پاسخ خوبی به این رفتارها داد و تاکنون، صدرنشین جدول مانده‌ایم. امیدوارم این صدرنشینی با کسب قهرمانی به اتمام برسد. سمیعی افزود: چند روز قبل، از همکارانم در باشگاه خواستم تا گزارشی در خصوص اتفاقات علیه پرسپولیس در فضای مجازی آماده کنند. نتیجه گزارشی که دریافت کردم، واقعاً تلخ است. اسناد و مدارکی که در این گزارش با آن برخورد کردم، آنقدرعجیب است که باور این حجم از ایجاد حاشیه برای یک تیم فوتبال، باورنکردنی به نظر می‌رسد. این‌ها مسائلی نیست که بتوانیم به‌راحتی از کنارش عبور کنیم.نایب‌رئیس هیئت‌مدیره باشگاه تصریح کرد: من هرگز به افراد حاضر در باشگاه اجازه ندادم شروع‌کننده جریان یا حاشیه‌ای در فوتبال باشند و مردم شاهد هستند که در مقابل سیلی از حواشی، سیاستمان سکوت بود تا با این کار به فوتبال کمک کنیم، اما آیا این اقدامات ما توسط متولیان فوتبال دیده شد؟ آیا آن‌ها به حقانیت پرسپولیس رأی دادند؟ چطور ممکن است قبل و بعد از هر بازی با ده‌ها حاشیه مواجه شویم و درنهایت، پرسپولیس مقصر جلوه داده شود؟ آیا این حجم از اتفاقات جنجالی علیه یک تیم، برای شما به‌عنوان مخاطب فوتبال، عجیب نیست؟
 وی گفت: ما از یک‌سو با بحران‌های مالی بی‎سابقه مواجه هستیم و از طرف دیگر باید در هرروز با حجم گسترده‌ای از حواشی علیه تیممان در فضای مجازی مبارزه کنیم. به عقیده من زمان آن رسیده تا همه نهادها وارد عمل شوند و به پاک سازی فوتبال کمک کنند.سمیعی گفت: از فصل بیستم فقط دو هفته دیگر باقی مانده و بدون شک باید اتفاقات این فصل را در تاریخ ثبت کرد. در مورد اتفاقاتی بدتر از این، مثل حمله با نارنجک به اتوبوس تیم پرسپولیس هیچ رأی محکمی صادر نشده، اما برای آن‌که رقبای ما را راضی کنند، در روزهای تعطیلی تهران 48 ساعت به ما فرصت دفاع از بازیکن پرسپولیس را می‌دهند. ما از این بی‌عدالتی‌ها گلایه داریم، اما به‌خاطر حفظ آرامش جامعه فوتبال رفتاری خارج از عرف و قانون انجام نمی‌دهیم و فقط منتظر ورود فوری نهادهای مرتبط به اتفاقات پیرامون فوتبال می‌مانیم.مدیرعامل پرسپولیس در پایان گفت: از هواداران، کادر فنی، بازیکنان و همکاران خود در باشگاه تقدیر و تشکر می‌کنم. ما در این فصل تمام تلاشمان را کردیم تا فصلی بدون حاشیه و با آرامش را تجربه کنیم. در اوج تنش‌ها وارد باشگاه پرسپولیس شدم، اما اجازه ندادم در این مدت حتی یک نفر در باشگاه ما جنجالی به پا کند. امروز هم منتظر می‌مانم تا عدالت در مورد تیم تحت مدیریتم اعمال شود. این را فراموش نکنید که صبر ما در باشگاه پرسپولیس هم حدی دارد.
اتفاق خاص
پیشکسوت فوتبال اعتقاد دارد پرسپولیس به‌احتمال‌زیاد قهرمان لیگ خواهد شد مگر اتفاق خاصی بیفتد. ابراهیمی اظهارکرد: شانس پرسپولیس برای قهرمانی ۸۰ درصد است و آن ۲۰ درصد هم باید برای اتفاقات غیرقابل‌پیش‌بینی درنظر بگیریم. سپاهان هم اگر پرسپولیس در دو بازی آینده‌اش نتواند نتیجه بگیرد شانس قهرمانی دارد. همیشه ممکن است اتفاقات غیرقابل‌پیش‌بینی در فوتبال دنیا بیفتد اما به‌احتمال ۸۰ درصد پرسپولیس قهرمان می‌شود چون باانگیزه‌تر بازی می‌کند.وی  درباره مشکلات مالی تیم‌ها گفت: تیم‌ها ازنظر مالی در ضعف هستند و قراردادهای بازیکنان را پرداخت نمی‌کنند به همین دلیل بازیکنان سعی می‌کنند خودشان را نشان دهند تا لژیونر شوند. چون پول بازیکنان به‌موقع پرداخت می‌شود.  متأسفانه نمی‌گذارند تیم‌ها درآمدزا باشند. فوتبال ما حرفه‌ای نیست. همه از بودجه دولتی استفاده می‌کنند و متأسفانه دولت هم خوب رسیدگی نمی‌کند.

آدرس مطلب http://paper.resalat-news.com/newspaper/page/10094/11/106390/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha