آرشیو
انتخاب نشریه


سخنگوی دستگاه قضا:
حکم پرونده منافقین صادر شد

سخنگوی قوه قضائیه، در جریان نشست خبری خود به سؤالات خبرنگاران رسانه‌های مختلف پاسخ داد. به گزارش فارس،  ذبیح‌الله خدائیان سخنگوی قوه قضائیه، در جریان نشست خبری خود به سؤالات خبرنگاران رسانه‌های مختلف پاسخ داد. سخنگوی دستگاه قضا درباره تأکیدات رئیس قوه قضائیه مبنی بر کاهش هزینه‌های دادرسی گفت: هزینه دادرسی به‌موجب قانون تعیین می‌شود و برای تحول جدی در این حوزه نیاز به همکاری دولت و مجلس داریم. در قوه قضائیه برای کاهش هزینه‌ها کارهای خوبی انجام‌شده. وی افزود: پیش‌نویس لایحه جامع هزینه‌های دادرسی تهیه‌شده و به‌محض اتمام بررسی از طریق قوه قضائیه به دولت و مجلس ارسال خواهد شد. معاونت حقوقی قوه مأمور بررسی وضعیت موجود و بدون تصویب قانون شده که ببینیم در چه مواردی رئیس قوه قضائیه می‌تواند به تعدیل برخی هزینه‌های دادرسی کمک کند. خدائیان یادآور شد: دستورالعملی در دستور کار است و در آینده نزدیک صادر خواهد شد.
  علت مرگ شاهین ناصری مسمومیت دارویی اعلام شد
سخنگوی دستگاه قضا گفت: پزشکی قانونی علت مرگ شاهین ناصری را مسمومیت دارویی اعلام کرده است
 مراحل کارشناسی پرونده بورس رو به اتمام است
سخنگوی قوه قضائیه درباره تخلفات بورس تصریح کرد: دادسرای تهران کارهای زیادی روی این پرونده جهت شناسایی افرادی که ممکن است در این پرونده دخالت داشته باشند انجام داده است. وی افزود: افرادی احضار و یا دعوت شدند اما هنوز کسی به‌عنوان متهم احضار نشده و به‌احتمال‌قوی در آینده نزدیک این کار صورت خواهد گرفت. خدائیان بیان داشت: مراحل کارشناسی پرونده رو به اتمام است و در خصوص نصب ماینر در سازمان بورس پرونده جداگانه‌ای تشکیل‌شده که در جریان رسیدگی است.
 استجازه اعتبار دارد و مهلت آن تمدید شده است
سخنگوی قوه قضائیه در پاسخ به سؤالی در ارتباط با روند ادامه کار محاکم با توجه به پایان استجازه مقام معظم رهبری برای محاکم ویژه مبارزه با مفاسد اقتصادی گفت: استجازه اعتبار دارد و مهلت آن تمدید شده است. وی افزود: طرح اصلاح قانون مبارزه با 
اخلاگران در نظام اقتصادی به مجلس تقدیم شد؛ این طرح در کمیسیون قضائی نهایی شده است و در دستور صحن علنی مجلس است.
 حکم دادگاه دعاوی حقوقی شهدای علمی هسته‌ای ایران در آینده نزدیک صادر می‌شود
سخنگوی قوه قضائیه در ارتباط با نتایج دادگاه دعاوی حقوقی شهدای علمی هسته‌ای ایران تصریح کرد: ترور دانشمندان هسته‌ای ما با حمایت مستقیم کشور آمریکا و مسئولین این کشور صورت گرفت. وی افزود: در این پرونده خانواده شهدای هسته‌ای و جمعی از مردم علیه آمریکا طرح دعوا کردند و آخرین جلسه این دادگاه تشکیل شده است و وکلای خواهان‌ها تقاضای مهلت برای تقدیم آخرین لوایح خود را کردند. خدائیان تصریح کرد: در آینده نزدیک حکم این پرونده صادر خواهد شد.
 محکومیت امید اسدبیگی و مهرداد رستمی به بیست سال حبس
سخنگوی قوه قضائیه در مورد آخرین وضعیت پرونده هفت‌تپه گفت: در ارتباط با کسانی که شرکت به آن‌ها واگذارشده و سوءاستفاده‌هایی کرده و مرتکب جرایمی شده بودند؛ اخیرا حکم قطعی پرونده صادر شده است. وی افزود: تعداد زیادی از افراد به اتهام مشارکت در اخلال در نظام ارزی محکوم‌شده‌اند. خدائیان تصریح کرد: امید اسد بیگی به بیست سال حبس و رد اموال و جزای نقدی و انفصال از خدمات دولتی محکوم شد. سخنگوی قوه قضائیه ادامه داد: مهرداد رستمی به بیست سال حبس، رد مال و جزای نقدی محکوم شد. سخنگوی دستگاه قضا با اشاره به محکومیت سایر متهمان پرونده هفت‌تپه اظهار کرد: دو نفر از متهمان هرکدام به ۱۵ سال حبس، سه نفر دیگر هرکدام به ۱۰ سال و بیش از ۱۷ نفر هرکدام به ۵ سال حبس محکوم شدند. وی افزود: اتهام اسدبیگی مشارکت در قاچاق یک میلیارد و ۳۹۶ میلیون یورو و مباشرت در قاچاق دو میلیون و ۸۹۴ هزار یورو بوده است.
 حکم پرونده منافقین صادر شد
سخنگوی دستگاه قضا درباره حکم دادگاه منافقین گفت: در این پرونده جمعی از جداشدگان از این گروهک بیش از ۴۰ نفر و تعدادی از مردم که دچار آسیب شدند طرح دعوا کردند. وی افزود: دادگاه مراتب را از طریق وزارت امور خارجه به وزارت دادگستری کشور‌هایی که این گروهک در آن‌ها فعالیت می‌کند به این گروهک ابلاغ کرده‌اند. خدائیان تصریح کرد: دادگاه حکم پرونده را صادر کرده است و سرکرده گروهک منافقین به پرداخت حدود ۷۶۶۰ میلیارد تومان در حق آسیب دیدگان و کسانی که خسارت مادی و معنوی به آن‌ها وارد شده محکوم شده است و حکم پرونده لازم‌الاجراست.

آدرس مطلب http://paper.resalat-news.com/newspaper/page/10153/3/111036/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha