آرشیو
انتخاب نشریه


ابراهیم عزیزی، نایب‌رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس:
چارچوب ایران در مذاکرات عزت،منافع و اقتدار ملی است

ابراهیم عزیزی، نایب‌رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با «رسالت» ضمن اشاره به روند مذاکرات در دولت سیزدهم اظهارکرد: جمهوری اسلامی ایران همواره دارای استدلال قوی و پذیرفته‌شده بین‌المللی است و مدافع ملت خویش در عرصه‌های دیپلماسی و عرصه‌های مختلف بوده است.
وی افزود: ایران هیچ‌گاه از مذاکره هراسی نداشته و روی‌گردان نبوده است. لذا ما معتقدیم چنانچه کشورهای غربی آمادگی داشته باشند، وفای به عهد داشته باشند و در تمام مدتی که یک توافق را امضا کردند به آن عمل کنند ما بر مبنای آن توافق عمل خواهیم کرد.
عزیزی ادامه داد: همان‌طور که در تمام سال‌های گذشته ذیل برجام باقی ماندیم. آن‌هم درصورتی‌که آمریکا به‌طور رسمی از این توافق خارج شد و کشورهای اروپایی به تبعیت از آمریکا هیچ‌یک از  تعهدات خویش را اجرایی نکردند. اما ما جدیدا پای میز مذاکره با طرف مقابل حضور پیداکرده‌ایم.
نایب‌رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: تمام این اقدامات نشان از حسن نیت ما است. بنابراین آن‌ها باید طوری رفتار کنند که حسن نیت‌شان اثبات شود. مذاکره باید برای ملت ایران دستاورد ملموس داشته باشد و منافع ما را تأمین کند. زمانی که طرف‌های مقابل چارچوب جمهوری اسلامی ایران را که مهم‌ترین آن عزت ملی، منافع ملی و اقتدار ملی و دستاوردهای هسته‌ای است طبق قوانین بین‌الملل بپذیرند ما نیز از مذاکرات استقبال خواهیم کرد.
وی بیان کرد: همان‌طور که تاکنون استقبال کرده‌ایم و با طرف‌های غربی راه آمدیم، اما جمهوری اسلامی ایران هیچ‌گاه زیر بار زورگویی و ظلم و دروغ‌گویی نخواهد رفت. اخیرا نیز سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان تأکید کرد که حتی یک ساعت را برای ادامه مذاکرات از دست نخواهیم داد این مسئله خودش نشان می‌دهد که جمهوری اسلامی ایران بنای افراط یا تفریط ندارد.
عزیزی درانتها اظهارکرد: قرار است در این دولت تمام مسائل با نگاهی عاقلانه دنبال شود. در سال‌های گذشته نگاه دولت ما صرفا به کشورهای غربی و توافق برجام خلاصه می‌شد و تمام فرصت‌های داخلی و خارجی سوخت. اما چیزی که در حال حاضر آمریکا و کشورهای تحت سلطه‌اش را نگران کرده است همین نگاه اعتدال‌گرایانه دولت سیزدهم است. نگاهی که حامی منافع و منابع و فرصت‌های ملتش خواهد بود.

آدرس مطلب http://paper.resalat-news.com/newspaper/page/10153/2/111042/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha