آرشیو
انتخاب نشریه


حجت‌الاسلام رئیسی:
به پرداخت حقوق نجومی خاتمه داده شود

رئیس‌جمهور با اشاره به قابل‌تحمل نبودن پرداخت‌های نامتعارف در دولت و شرکت‌های دولتی، از سازمان اداری و استخدامی خواست قبل از نهایی شدن بودجه ۱۴۰۱ نسبت به تدوین یک نظام پرداخت عادلانه حقوق و دستمزد اقدام کند.
به گزارش‌‌ فارس، حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی در جلسه هیئت دولت ضمن گرامیداشت هفته بسیج و قدردانی از خدمات بسیجیان به همه بخش‌های کشور گفت: بسیج در مسکن‌سازی، اقتصاد مقاومتی و فضای مجازی اقدامات خوبی انجام داده است و می‌تواند برای همه بخش‌ها گره‌گشا باشد.
رئیس‌جمهور با اشاره به فعالیت بسیج در طرح غربالگری شهید سلیمانی
اظهار داشت: نقش بسیج بسیار اثرگذار و بسیجیان نیروهای مخلص و کارآمد هستند و استفاده از این ظرفیت می‌تواند کارها را دقیق‌تر و سریع کند. امروز بسیجی بودن و داشتن روحیه بسیجی از شاخص‌های مهم تحرک و پویایی در دولت است.
رئیسی با اشاره به شیوع بیماری کرونا و موفقیت دولت در تأمین واکسن و واکسیناسیون عمومی بیان داشت: پس ازموضوع کرونا مسئله اصلی دولت معیشت مردم است، وزرا نیز اقدامات انجام‌شده خود در این زمینه را برای مردم تبیین کنند.
رئیسی در مورد مشکلات آب در استان‌های اصفهان و چهارمحال و بختیاری گفت: باید مصوباتی که در این مورد انجام‌شده، پیگیری و نتیجه به مردم گفته شود. مسئله تأمین آب شرب و کشاورزی مردم مهم است.
رئیس‌جمهور ضمن تشکر از سرپرست وزارت آموزش‌وپرورش برای برگزاری کلاس‌های مدارس به‌صورت حضوری، بیان داشت: والدین دانش آموزان هم از برگزاری توأمان کلاس‌ها به‌صورت حضوری و غیرحضوری راضی هستند.
رئیسی با اشاره به موضوع حقوق‌های غیرمتعارف تصریح کرد: حقوق یک حدی دارد که حد آن باید برای تمام افراد شاغل در دولت و شرکت‌های دولتی مشخص شود و بیش از آن میزان هم نباید پرداخت شود. مردم انتظار شنیدن اخباری درباره حقوق‌های چند ده‌میلیونی را ندارند و به حقوق نجومی باید خاتمه داده شود.
رئیس‌جمهور در همین زمینه از سازمان اداری و استخدامی کشور خواست هر چه سریع‌تر و قبل از نهایی شدن بودجه ۱۴۰۱ نسبت به تدوین نظام پرداخت عادلانه حقوق و دستمزد اقدام کند.
رئیس‌جمهور تأکید کرد: شاید طبق قانون دستگاه‌هایی اجازه تعیین حقوق برای شرکت‌ها و یا افراد دولتی را داشته باشند که باید در این زمینه نیز اقداماتی انجام شود. پرداخت‌های نابرابر و غیرمتعارف در دولت و شرکت‌های دولتی قابل‌تحمل نیست. رئیسی با تأکید بر اهمیت یکصدایی در دولت گفت: سند تحول دولت در ۳۷ مسئله اصلی کشور تدوین‌شده که به‌زودی اعلام خواهد شد.

آدرس مطلب http://paper.resalat-news.com/newspaper/page/10187/3/120945/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha