آرشیو
انتخاب نشریه


شورای نگهبان در بیانیه‌ای اعلام کرد:
بسیج مهم‌ترین مؤلفه‌ قدرت راهبردی نظام در بازدارندگی است

شورای نگهبان در بیانیه‌ای به مناسبت هفته بسیج اعلام کرد: بسیج از مهم‌ترین مؤلفه‌های قدرت راهبردی نظام در بازدارندگی و اقتدار دفاعی جمهوری اسلامی به شمار می‌رود.
به گزارش خبرگزاری پایگاه اطلاع‌رسانی شورای نگهبان، شورای نگهبان به مناسبت فرارسیدن پنجم آذرماه، سالروز صدور فرمان تاریخی تشکیل بسیج مستضعفین، بیانیه‌ای صادر کرد. متن کامل این بیانیه به شرح ذیل است:
بسم‌الله الرحمن الرحیم
تشکیل بسیج در نظام جمهوری اسلامی ایران یقینا از برکات و الطاف جلیه خداوند‎ ‌‏تعالی بود که بر ملت عزیز و انقلاب اسلامی ایران ارزانی شد.‏ (صحیفه امام، جلد ۲۱، صفحه ۱۹۴)
بسیج نهادی انقلابی برخاسته از متن مردم و گره‌گشای مشکلات کشور در عرصه‌های مختلف است. این نهاد مقدس یکی از مهم‌ترین مؤلفه‌های قدرت راهبردی نظام در بازدارندگی و اقتدار دفاعی جمهوری اسلامی به شمار می‌رود.
بسیج دیوار مستحکمی در مقابله بانفوذ دشمنان قسم‌خورده انقلاب اسلامی ایران بوده و در این نبرد خطیر همواره بسیج و بسیجیان جان‌برکف، خوش درخشیده‌اند. امروزه با توجه به نقش‌آفرینی بسیجیان با اخلاص و با بصیرت در عرصه‌هایی مانند علم و فناوری، فرهنگی و سازندگی به‌ویژه در محرومیت‌زدایی و مردم‌یاری و نیز مشارکت در طرح‌های بزرگ ملی، بر همگان روشن‌شده که بسیج، نهادی مسئولیت‌پذیر و راهگشا در پیشرفت کشور برای عبور از گردنه‌های سخت، جنگ نرم به‌ویژه تهاجم همه‌جانبه دشمنان نظام است.
شورای نگهبان ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای این شجره طیبه و امام راحل، فرارسیدن پنجم آذر سالروز تشکیل بسیج مستضعفین به‌فرمان رهبر کبیر انقلاب اسلامی را به همه بسیجیان تبریک و تهنیت می‌گوید.

آدرس مطلب http://paper.resalat-news.com/newspaper/page/10187/3/120946/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha