آرشیو
انتخاب نشریه


مهدی شریفیان نماینده مردم تهران در مجلس:
رویکرد دولت سیزدهم در موضوعات مختلف نویدبخش بهبود شرایط است

گروه‌ سیاسی
مهدی شریفیان، نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با «رسالت» ضمن اشاره به اولویت‌های دولت سیزدهم گفت: با توجه به شرایط خاص کشور و کم‌کاری جدی که در دولت‌های یازدهم و دوازدهم در حوزه‌های مختلف کشور شاهد بودیم، دولت سیزدهم با اولویت‌های متعددی روبه‌رواست.
وی افزود: طبعا با توجه به اهمیت موضوع سلامت مردم، اولویت نخست دولت کنترل بیماری کروناست که در این راه با افزایش واردات واکسن و اقدام همه‌جانبه در واکسیناسیون عمومی مردم، به نظر می‌رسد آمار ابتلا به این بیماری تا حدودی کنترل‌شده اما این به معنای پایان مبارزه با این بیماری نیست و حتما مردم و دولت باید هوشیارانه این مقابله را ادامه دهند.
 سلامت، معیشت و بهبود اقتصاد؛ اولویت‌های نخست دولت سیزدهم
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس  ادامه داد: بعد از مقابله با بیماری کرونا و حوزه سلامت، افزایش سطح رفاه و بهبود معیشت مردم، بسیار مهم است. کنترل تورم، افزایش رشد اقتصادی، کاهش نرخ بیکاری و اقداماتی ازاین‌دست در بهبود معیشت مردم مؤثر است و دولت سیزدهم این موضوع را در اولویت خود قرار داده است.
وی تصریح کرد: موضوع پروژه‌ها و طرح‌های نیمه‌تمام هم یکی دیگر از این اولویت‌هاست. دولت‌های مختلف در سطح کشور پروژه‌های بی‌شماری را آغاز کرده‌اند که به هر دلیل مدت‌زمان طولانی  در حال اجرا مانده‌ و یا راکد شده‌اند. این طرح‌ها و پروژه‌های نیمه‌تمام علاوه بر مشغول کردن و معطل نگاه‌داشتن بخشی از ظرفیت‌های کشور، در حوزه‌های محلی موجب کاهش اعتماد مردم به دولت‌ها را ایجاد کرده است.
شریفیان با تأکید برافزایش هزینه‌های یک پروژه باگذشت زمان، توضیح داد: مثلا اگراحداث بیمارستانی که می‌توان در سه سال آن را به اتمام رساند بیش از 13 سال اجرای این پروژه طول بکشد، طبعا علاوه بر اینکه مردم از خدمات درمانی مناسب در یک منطقه برخوردار نشده‌اند، بلکه کارآمدی آن بخش از دولت که متولی اجرای این پروژه است در نگاه مردم منطقه محل احداث آن بیمارستان زیر سؤال رفته است. به همین دلیل من فکر می‌کنم اولویت بعدی دولت حتما اتمام پروژه‌های نیمه‌تمام خواهد بود.
 رسیدگی به مسائل اجتماعی و فرهنگی اهمیت ویژه‌ای دارد
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس ادامه داد: رسیدگی به مسائل مختلف اجتماعی و فرهنگی هم به لحاظ اهمیت در اولویت دولت سیزدهم قرار گیرد. دولت‌های اخیر به مسائل فرهنگی و اجتماعی که به‌عنوان زیربنای بسیاری از کارکردهای جامعه شناخته می‌شود بی‌تفاوت بوده‌اند و حتی با آن با بی‌مهری برخورد کرده‌اند.
 وی در پایان گفت: درمجموع هرچند رئیس‌جمهور محترم در این مورد صحبتی نمی‌کند، اما باید گفت دولت سیزدهم میراث دار دولت‌هایی شده است که به دلایل مختلف ازجمله عدم اعتماد به توانمندی‌های داخلی، گره زدن همه شئون کشور به دولت‌های خارجی و موضوعی مثل مذاکرات و بی‌توجهی به سیاست‌های مختلف کلان نظام ازجمله اقتصاد مقاومتی، در شرایط بسیار نامناسبی کشور را به دولت بعدی تحویل داده‌اند، اما رویکرد دولت سیزدهم در موضوعات مختلف نویدبخش تغییر در شرایط است.

آدرس مطلب http://paper.resalat-news.com/newspaper/page/10187/1/120955/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha