آرشیو
انتخاب نشریه


ابراهیم عزیزی، نایب‌رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس:
اجلاس اکو، فرصتی برای تقویت دیپلماسی اقتصادی و تجاری است

گروه سیاسی
ابراهیم عزیزی، نایب‌رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با «رسالت» ضمن اشاره به اجلاس اکو که هفته آینده در ترکمنستان انجام می‌شود و ایران نیز حضور دارد، اظهارکرد: سازمان‌های منطقه‌ای فرصت بسیار خوبی برای هماهنگی، هم‌افزایی و تعامل بین کشورهای منطقه است.
عزیزی ادامه داد: ازطرف دیگر به دلیل داشتن مشترکات فراوانی که بین کشورهای منطقه است، این امکان را افزایش می‌دهد تا کشورها با همکاری و تعامل و ارتباط بیشتر بتوانند بر مشکلات و دغدغه‌های مشترک خویش به توافق برسند. وی افزود: جمهوری اسلامی ایران نیز باید تلاش کند ضمن حضور فعال در سازمان‌های منطقه‌ای و درکنار معرفی ظرفیت‌های خود از ظرفیت کشورهای عضو سازمان اکو نیز حداکثر استفاده را ببرد. این پیمان‌های منطقه‌ای در شرایطی که منطقه دچار التهابات و کاستی‌هایی است می‌تواند فرصت‌های خوبی برای تمام اعضا باشد. 
عزیزی تأکید کرد: جمهوری اسلامی ایران نیز با همین رویکرد دولت سیزدهم درتلاش است با حضور در این سازمان‌های منطقه‌ای نقش مؤثر و بازیگر فعال این سازمان‌ها باشد. اکو فرصت بسیار خوبی برای دیپلماسی عمومی و اقتصادی و تجاری و حتی تأمین امنیت منطقه‌ای است و همین همکاری‌های فیمابین اعضای اکو می‌تواند زمینه‌ساز تأمین امنیت جمعی را فراهم کند.
 اراده دولت سیزدهم برای نقش مؤثر در سازمان‌های منطقه‌ای، راهکار برون‌رفت از مشکلات مشترک کشورهای همسایه نایب‌رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس ادامه داد: دولت سیزدهم بااراده وارد این سازمان‌های منطقه‌ای می‌شود و بهره‌گیری از این فرصت‌های مشترک برای برون‌رفت از مشکلات مشترک ازجمله دستاوردهایی است که این سازمان‌های منطقه‌ای می‌تواند برای ما به همراه داشته باشد. او درانتها خاطرنشان کرد: دولت سیزدهم برخلاف دولت قبلی که ارتباط با کشورهای همسایه و آسیایی را فراموش کرده بود، فعال و پویا برخورد می‌کند و مجلس یازدهم نیز حتما حامی حضور فعال دولت در سازمان‌های منطقه‌ای است که به دنبال هم‌افزایی، تعامل، مشارکت جمعی و توسعه ارتباطات منطقه‌ای هستند خواهد بود.

آدرس مطلب http://paper.resalat-news.com/newspaper/page/10187/1/120962/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha