آرشیو
انتخاب نشریه


در اطلاعیه‌ای اعلام شد
سپاه، شبکه‌ بزرگ قاچاق لوازم‌خانگی را منهدم کرد

روابط عمومی کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در اطلاعیه‌ای از شناسایی یکی از سرشبکه‌های بزرگ قاچاق سازمان‌یافته لوازم‌خانگی و ضربه به این شبکه خبر داد.
سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد: پاسداران گمنام امام زمان در سازمان اطلاعات سپاه پس از ماه‌ها رصد اطلاعاتی، با هماهنگی دستگاه قضائی موفق به شناسایی یکی از سرشبکه‌های بزرگ قاچاق سازمان‌یافته لوازم‌خانگی و ضربه به این شبکه شدند.
شبکه مذکور در مدت دو سال فعالیت خود اقدام به قاچاق حدود ۳۰ هزار دستگاه انواع لوازم‌خانگی غالبابا نشان‌های تجاری کشور کره جنوبی به کشور کرده است.
در این عملیات اطلاعاتی، اعضای اصلی شبکه دستگیر و حدود ۴ هزار دستگاه انواع لوازم‌خانگی شامل یخچال، ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی ، کولرگازی و تلویزیون کشف و ضبط شد.
این شبکه با سوءاستفاده از رویه‌های قانونی کولبری و ته‌لنجی که به‌منظور حمایت از معیشت مرزنشینان وضع‌شده است، اقدام به قاچاق کلان این کالاها از مرزهای غربی و بنادر جنوبی کشور و انتقال آن به انبارهای خود و یا فروش به مشتریان خود در سراسر کشور می‌کرد، درحالی‌که بنابر قانون ساماندهی مبادلات مرزی، ورود تجمیعی و تجاری کالاهای مشمول این قانون به داخل کشور ممنوع است.
جاسازکردن لوازم‌خانگی در کامیون‌های حمل گندم و ذرت از بندر امام خمینی(ره) و انتقال آن با استفاده از خودروهای سبک و شوتی‌ها به انبارهای غیرمجاز از شگردهای این شبکه برای قاچاق بوده است. شبکه مذکور جهت تأمین منابع ارزی کالای قاچاق، اقدام به واریز مبالغ ریالی به‌حساب شرکت‌های بزرگ صادرکننده داخلی می‌نمود. در این فرآیند ارز حاصل از صادرات که باید وارد سامانه نیما گردد، صرف تأمین کالای قاچاق می‌شد.

آدرس مطلب http://paper.resalat-news.com/newspaper/page/10189/1/121035/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha