آرشیو
انتخاب نشریه


اسلامی در دیدار با خانواده شهید علی‌محمدی:
ایران را باید به یک کشور سازنده نیروگاه هسته‌ای تبدیل کنیم

رئیس سازمان انرژی اتمی گفت: در حال حاضر یک هدف گذاری ۱۰ هزار مگاواتی که جدیداً برنامه ریزی کردیم را در دستور کار داریم تا بتوانیم کشورمان را به یک کشور سازنده نیروگاه هسته‌ای تبدیل کنیم.
به گزارش مهر، محمد اسلامی، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی در سالروز شهادت شهید مسعود علی‌محمدی، به دیدار خانواده این شهید رفت و با اعضای خانواده او گفت وگو کرد.
وی در این دیدار با بیان اینکه دکتر علی‌محمدی حق بزرگی به گردن ما دارند، اظهار داشت: بزرگداشت یاد و خاطره ایشان و همه شهدا برای ما نه به صورت شکلی و نمایشی بلکه به صورت قلبی و ایمانی یک تکلیف است.
رئیس سازمان انرژی اتمی اظهار داشت: این برای خود ما یک یادآوری است که حواسمان باشد شهدا رفتند که ما راهشان را ادامه دهیم. شهید در زمان خودش یک اثری دارد و در ضمیر خودش از خدا می‌خواهد اعمالش پذیرفته باشد.
اسلامی تاکید کرد: شهدایی که کارهای فکری و علمی انجام دادند، برای خودشان صدقه جاریه ایجاد کرده‌اند و مسیری را باز کرده‌اند که اثر خون شهید کمک می‌کند آن راه پر رونق تر باشد و حرکتی پرشتاب داشته باشد. یادبودها و بزرگداشت‌ها نوعی دلگرمی برای خانواده شهید است که به راه شهید خودشان ایمان داشته باشند و برای ما تذکری است که راه شهید را شایسته‌تر ادامه دهیم.
وی افزود: نخستین اقدامی که در روز اول کاری انجام دادم تماس با خانواده شهدای هسته‌ای بود تا از آنها اجازه بگیرم و بخواهم برای ما دعا کنند.
رئیس سازمان انرژی اتمی تصریح کرد: سازمان انرژی اتمی به هر صورت سازمان مهمی است و بخشی از ظرفیت اقتدار و عزت ملی است. جایی نیست که سیاسی یا گروهی و حزبی اداره شود. هزینه‌هایش را ملت می‌دهد. هیچ امکاناتی را رایگان به ما نمی‌دهند. باید هزینه کنیم. این ملت هزینه هنگفتی داده است. هم برای رسیدن به این ظرفیت و تراز، شهید داده و هم کارکنان و مدیرانش تلاش گسترده شبانه روزی داشته و دارند.
اسلامی ادامه داد: در شرایطی که دنیا مطلقاً موافق ما نیست و بر خلاف همه موازین بین المللی و حقوق حقه ما طبق قوانین و موازین آژانس بین المللی، نه تنها با ما همکاری نمی‌کنند، بلکه مزاحم ما می‌شوند و برایمان مسئله‌های فراوان ایجاد می‌کنند.
وی تاکید کرد: در همین حال دانشمندان و متخصصین ما تلاش کرده‌اند در موضوعی که علم و فناوری، سیستم‌ها و ظرفیت تکنولوژیکی و صنعتی اش را نداشتیم، با پژوهش و تلاش شبانه روزی گسترده و با خستگی ناپذیری همه اینها را به دست بیاورند. این همه کار متنوع که در حوزه هسته‌ای مورد نیاز بوده، با این جانفشانی ها به دست آمده است.
رئیس سازمان انرژی اتمی تصریح کرد: تحریم‌هایی که به بهانه هسته‌ای به کشور تحمیل می‌کنند، هزینه‌های زیادی را برای کشورمان به همراه داشته است. الان حدود ۱۳ هزار کلاهک هسته‌ای در اختیار ۹ کشور از جمله رژیم غاصب صهیونیستی است. ۵ کشوری که دارای حق و تو هستند، کنترل و نظارت می‌کنند و ۴ تای دیگر هم که اصلاً عضو معاهده NPT نیستند.

آدرس مطلب http://paper.resalat-news.com/newspaper/page/10229/2/123393/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha