آرشیو
انتخاب نشریه


جزئیات حمله گسترده سایبری به سایت‌های دولتی اوکراین

شرکت مایکروسافت مدعی شده است که سامانه‌های رایانه‌ای چندین سازمان دولتی و سازمان غیرانتفاعی اوکراین به بدافزاری آلوده‌شده‌اند که به‌عنوان باج‌افزار‌ها در این سامانه‌ها  پنهان‌شده بودند.
بنا بر گزارش خبرگزاری روسی اسپوتنیک، این شرکت اوکراینی روز شنبه  در وبلاگ امنیتی خود نوشت: « مرکز اطلاعات تهدید مایکروسافت (MSTIC) شواهدی از عملیات یک بدافزار مخرب که چندین سازمان را در اوکراین هدف گرفته است، شناسایی کرده است. این بدافزار برای اولین بار در تاریخ
 13 ژانویه (23 دی‌ماه) در سامانه‌های آلوده‌شده در اوکراین نمایان شد». بر اساس این گزارش، بدافزار موردنظر آن‌طور که یکی از شرکت‌های فناوری اطلاعات اوکراین گزارش کرده است، چندین سازمان دولتی، غیرانتفاعی و سازمان‌های فناوری اطلاعات در اوکراین را هدف قرار داده است.مرکز اطلاعات تهدید مایکروسافت اعلام کرده است که اين بدافزار ظاهرا قرار بوده شبیه به یک برنامه ربایش باشد اما مکانیسم احیا و بازیابی باج را نداشته است و این بدافزار برای از کارانداختن دستگاه‌های موردنظر طراحی‌شده بوده است.
مایکروسافت هنوز هیچ ارتباط قابل‌توجهی بین این حمله سایبری وسایر فعالیت‌های دیگر گروه‌های بدافزاری که این شرکت ردیابی می‌کند، شناسایی نکرده است.

آدرس مطلب http://paper.resalat-news.com/newspaper/page/10234/5/123572/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha