آرشیو
انتخاب نشریه


زهره الهیان، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس:
با حفظ اصل نه شرقی، نه غربی با تمام کشورها ارتباط می‌گیریم

گروه سیاسی
زهره الهیان، نماینده مردم تهران و عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با «رسالت» در خصوص فعال شدن دیپلماسی همه‌جانبه گرایی در دولت سیزدهم و سفر رئیس‌جمهور به روسیه
بیان کرد: سفر سید ابراهیم رئیسی به کشور روسیه درواقع از منظر بین‌المللی و همچنین داخلی سفر بسیار مهمی ارزیابی می‌شود.
وی افزود: همان‌طور که قبلاهم رئیس‌جمهور کشورمان در اعلام مواضع دولت این بحث را مطرح کرد که در حوزه تعاملات بین‌المللی به دنبال توازن بر تعامل با کشورهای مختلف هستیم قاعدتا باید از همه ظرفیت‌های بین‌المللی بهره گرفت.
الهیان تأکید کرد: به‌خصوص در شرایط تحریمی که آمریکا و غرب بدعهدی کردند و در مقابل تعهدات خودشان و رفع تحریم‌ها پیمان‌شکنی کردند، ما نیاز داریم تا برای خنثی‌سازی اثرات تحریم‌ها که مستقیماحقوق ملت ایران را مورد تحریم قرار داده است به ظرفیت همه کشورها نگاه مثبتی داشته باشیم و تعامل با کشورهای مختلف را برقرار کنیم.
نماینده مردم تهران در مجلس ادامه داد: در این میان کشورهایی مثل چین و روسیه با توجه به ظرفیت بالایی که دارند بسیار بااهمیت هستند و ما ‌می‌توانیم با حفظ اصل نه شرقی ،نه غربی از ظرفیت تمام کشورها برای پیشرفت و پیشبرد اهداف اقتصادی کشورمان استفاده کنیم.
 سفر رئیسی به مسکو، نقطه عطف برای تعامل با روسیه است    
وی با اشاره به سفر رئیسی به مسکو اظهار می‌کند که به همین دلیل این سفر می‌تواند نقطه عطفی برای تعاملات جدی‌تر با کشور روسیه با حفظ منافع ملی و درواقع تبادل علم، دانش، فناوری و همچنین تبادلات اقتصادی و کمک به رشد اقتصادی کشور ما باشد.
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس یادآور شد که قاعدتا آمریکا و کشورهای اروپایی و به‌ویژه
 رژیم صهیونیستی نگران از توسعه روابط جمهوری اسلامی ایران با سایر کشورها به‌ویژه روسیه و چین هستند و این باعث شده تا یک نوع شرق هراسی در سطح رسانه‌ها و فضای افکار عمومی شکل دهند و مشابه این تحریکات را در بحث تفاهمنامه 25 ساله ایران و چین را دیدیم.
وی در انتها خاطرنشان کرد: غربی‌ها خوب متوجه هستند که این نوع تعاملات می‌تواند تحریم‌ها را خنثی کند و اثرات بسیار مثبتی در رشد اقتصادی کشور ما داشته باشد و این مطلوب آن‌ها نیست.

آدرس مطلب http://paper.resalat-news.com/newspaper/page/10234/2/123587/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha