آرشیو
انتخاب نشریه


حسینعلی شهریاری رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس:
مصوبات سفرهای استانی رئیس‌جمهور باید اجرایی شود

گروه سیاسی
حسینعلی شهریاری، رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با «رسالت» به سفر استانی رئیس‌جمهور به گیلان اشاره کرد و گفت: برای اینکه سفر‌های استانی رئیس‌جمهور نتیجه بیشتری داشته باشند، بهترین وضعیت این است که رئیس جمهور با هیئت دولت در این استان‌ها حضور پیدا کند. یعنی تمام وزرا و مسئولان دولت باشند، جلسه هیئت دولت را در استان تشکیل دهند و مصوبه‌ای در رابطه با مسائل آن استان داشته باشند.
وی افزود: در ادامه در استانداری‌ها صرفاً یک نفر پیگیر مصوبات سفرها باشد، از این طریق شاید بتوان بهتر مسائل را پیگیری کرد و به نتیجه رساند. هرچند حضور بین مردم بسیار خوب است و رئیس جمهور می‌تواند از زبان مردم مشکلاتشان را مستقیماً بشنود، اما این کافی نیست.
 جلسات هیئت دولت باید در استان‌ها تشکیل شود
شهریاری ادامه داد: برای اینکه بتوان مشکلات را برطرف کرد باید جلسات هیئت دولت در استان‌ها تشکیل شود و در آنجا خود رئیس جمهور و وزرا که مسائل مختلف شهرستان‌های یک استان را شنیده و دیده‌اند در مورد آن تصمیم‌گیری کنند. پس از آن نیز نماینده دولت می‌تواند پیگیر مصوبات سفر در استانداری باشد. در غیر این صورت شاید انتظاراتی که مردم از سفرها دارند محقق نشود.
رئیس کمیسیون بهداشت مجلس گفت: برای اجرایی شدن مصوبات سفرهای گذشته رئیس جمهور به استان‌ها، رئیس مجلس باید در جلسات سران قوا این مسائل را مطرح و پیگیری کند. زیرا مسئله تقابل مجلس و دولت یا گلایه مندی نیست. به نظر من رئیس جمهور باید هرچندوقت یکبار از استانداران خویش گزارشی از رسیدگی به مصوبات سفرهای اخیرش بگیرد که کدام اجرایی و عملیاتی شده و کدام یک از آن‌ها عملیاتی نشده و دلیل عملیاتی نشدن آن‌ها چیست.
 از برخی وزرا گلایه داریم!
وی تاکید کرد: ما از برخی از وزرا گلایه داریم. به‌طورمثال در استان سیستان و بلوچستان استاندار ویژه انتخاب کردند اما همچنان مسائل این استان‌ها پیش نرفته است. رئیس‌جمهور باید از وزرایش گزارش بگیرد به طوری که تکلیف شود استانداران به طور مرتب گزارش دهند. متاسفانه برخی از وزرا به این مسئله بسیار بی‌توجه هستند.
وی درانتها تصریح کرد: ما چند مسئول داریم که به طور مثال در سیستان و بلوچستان ناکارآمد هستند، از جمله مسئول مخابرات یا سایر مسئولان استان. از طرفی علی رغم این که به طور مثال در وزارت نیرو و مسئولان بسیار ضعیفی داریم اما همچنان آن‌ها تغییر نکردند حتی رئیس جمهور گفته است من چندین بار به وزرا تذکر دادم اما آن‌ها پیگیری نکردند. انتظار داریم زمانی که رئیس جمهور استاندار ویژه انتخاب می‌کند مسئولان حرف استاندار را گوش کنند.

آدرس مطلب http://paper.resalat-news.com/newspaper/page/10241/1/123856/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha