آرشیو
انتخاب نشریه


جعفر راستی، نماینده مردم شبستر در مجلس شورای اسلامی:
شناسایی معضلات شهرستان‌ها‌ باید در اولویت قرار گیرد

گروه سیاسی
جعفر راستی، نماینده مردم شبستر در مجلس شورای اسلامی ضمن تأکید بر‌ضرورت توجه‌ به مشکلات شهرستان‌ها به خبرنگار «رسالت» عنوان کرد: متأسفانه طی سال‌های گذشته نگاه حمایتی و توجه به شهرهای مرکزی معضلات شهرستان‌ها  را روی یکدیگر انباشته کرده است. انباشت مشکلات متعدد شهرستان‌ها موجب شده تا در شرایط کنونی از معضلات بسیاری رنج ببرند.  در این راستا نمایندگان مجلس یازدهم درصددند تا با بررسی مشکلات موجود در شهرستان‌ها رویکردهای مناسب را شناسایی و ضرورت توجه به شهرستان‌ها را در هدف‌گذاری‌های اصلی قرار دهند. 
وی بابیان اینکه مشکل نبود آب شرب در بسیاری از شهرستان‌ها جدی است و  می‌بایست به آن پرداخته شود، افزود: آب اصلی‌ترین نیاز حیات و نبود آن یک مشکل اساسی‌ است. در این راستا وعده داده شده تا یکی از معضلات اصلی مردم شبستر یعنی کمبود آب حل گردد و به این واسطه نیازهای روزمره برای برطرف کردن مایحتاجشان ممکن شود.  راستی تصریح کرد: از دیگر مشکلات حال حاضر شهرستان‌های کشور رها شدن پروژه‌های نیمه‌کاره است. پروژه‌های بسیاری وجود دارند که علی‌رغم اختصاص منابع و طی شدن نیمی از راه اما به دلیل‌ بودجه و یا برخی مسائل اداری ناتمام مانده‌اند. ازجمله پروژه‌های‌ ناتمام آزادراه صوفیان_سلماس است که حدود ۱۵ سال پیش کلید خورد و به علت تأخیر در فراهم‌سازی بودجه حدود ۴۰ درصد آن باقی مانده است. 
 اتمام پروژه آزادراه صوفیان_سلماس در سال‌ جاری 
نماینده مردم شبستر در مجلس شورای اسلامی همچنین خاطرنشان کرد: ۴۰ درصد باقی مانده پروژه آزادراه صوفیان_سلماس نیازمند ۶۰۰ میلیارد تومان است که در سال جاری در لایحه بودجه سال ۱۴۰۱ بررسی و مقرر شد تا به اتمام برسد. کلیات اتمام این پروژه به قرارگاه خاتم‌الانبياء واگذار شده و امیدواریم در سال جاری تکمیل گردد.او در پایان این گفت‌وگو متذکر شد: مردم استان آذربایجان به‌ویژه در شهرهای تبریز و ارومیه همواره از مشکل کمبود آب رنج می‌برند. کاهش حجم آب دریاچه ارومیه و درنتیجه خشکی آن نیز به همین سبب است. در نظر داریم تا با رویکردهای مناسب و اجرای سیاست‌گذاری‌های درست در وهله اول معضل آب و سپس خشکی دریاچه ارومیه را بهبود بخشیم. 

آدرس مطلب http://paper.resalat-news.com/newspaper/page/10310/1/133947/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha