آرشیو
انتخاب نشریه


فرامرزتوفیقی رئیس کمیته دستمزد کانون عالی شورا‌های اسلامی کار:
کمک‌هزینه مسکن کارگران به ۶۵۰ هزار تومان خواهد رسید

گروه اقتصادی
معاون روابط کار وزیر کار، یازدهم اردیبهشت‌ماه در یک گفت‌وگوی خبری از تصویب مصوبه افزایش حق مسکن در هیئت دولت خبر داد و گفت که مصوبه حق مسکن در دستور کار هیئت‌وزیران قرار دارد و در هفته آتی تصویب و ابلاغ خواهد شد تا جامعه کارگری از مزایای افزایش حق مسکن نیز بهره‌مند شود اما به نظر می‌رسد که این مصوبه نیز همچون بسته حمایتی کارفرمایان در هیئت دولت در نوبت رسیدگی قرارگرفته و کارگران دستکم یک ماه دیگر باید منتظر تصویب مصوبه بمانند.فرامرز توفیقی، رئیس کمیته دستمزد کانون عالی شورا‌های اسلامی کار در تشریح انتظار کارگران برای تصویب مبلغ جدید کمک‌هزینه مسکن به خبرنگار «رسالت» بیان کرد: یکی از مؤلفه‌های مصوبه دستمزد که همواره موردبحث قرار می‌گیرد، کمک‌هزینه مسکن است.
وی افزود: بی‌شک کمک‌هزینه مسکن یک مؤلفه ترمیم دستمزد خواهد بود و در شرایط حال حاضر مطابق افزایش نرخ بها کمک چندانی به هزینه مسکن نخواهد کرد. مصوبه‌ امضاشده درباره حقوق و دستمزد در شورای عالی کار از لحاظ قانونی لازم‌الاجراست. 
توفیقی تصریح کرد: طی سال‌های گذشته هنگامی‌که مصوبه حقوق و دستمزد در شورای عالی کار به امضا می‌رسید، درباره کمک‌هزینه مسکن بحث می‌شد. مسئولان این حوزه در تلاش بودند تا حق مسکن دیگر نیازی به تصویب نداشته باشد و در آخر هرسال، هنگامی‌که نمایندگان کارگر، کارفرما و دولت نشست محاسبه ماده ۴۱ را برگزار می‌‌کنند، کمک‌هزینه مسکن را نیز بررسی و تصویب کنند.
 نگرانی جامعه کارگری از عدم ابلاغ کمک‌هزینه مسکن
رئیس کمیته دستمزد کانون عالی شورا‌های اسلامی کار همچنین خاطرنشان کرد: متأسفانه در سال جاری تاکنون درباره کمک‌هزینه مسکن بحث نهایی صورت نگرفته است و به‌موجب این امر دل‌نگرانی‌های بسیاری برای کارگران شکل گرفته است. 
او در‌پایان این گفت‌وگو اضافه کرد: جامعه کارگری و نمایندگان این حوزه با مطالبه کمک‌هزینه حق مسکن درصدد تصویب و نهایی‌شدن این مؤلفه هستند. پیش‌ازاین مقرر شده بود افزایش مبلغ کمک‌هزینه مسکن کارگران به ۶۵۰ هزار تومان برسد. که متأسفانه تاکنون این مؤلفه تصویب و پرداخت نشده است.  امیدواریم این مصوبه هرچه زودتر تصویب و ابلاغ گردد. 

آدرس مطلب http://paper.resalat-news.com/newspaper/page/10321/1/134315/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha