آرشیو
انتخاب نشریه


آدرس انحرافی ژرمن‌ها در خصوص داعش
آیا آلمان واقعا مخالف تروریسم است؟!

گروه بین‌الملل
مقامات آلمانی طی روزهای اخیر، مانور تبلیغاتی و خبری ویژه‌ای بر روی دستگیری برخی اعضای داعش توسط سرویس امنیتی خودمی‌دهند. بر اساس آنچه رسانه‌ها و منابع رسمی در برلین می‌گویند،هفت متهم به همکاری با گروه داعش در آلمان دستگیر شدند. عملیات پلیس آلمان برای دستگیری این افراد در چندین ایالت انجام شد. این گروه از سال ۲۰۲۰ بیش از ۶۵ هزار یورو برای داعش جمع‌آوری کرده و به سوریه فرستاده‌اند.پلیس آلمان در جریان یک عملیات گسترده تفتیش در چند ایالت، هفت مظنون به همکاری با داعش  را دستگیر کرد. دستور بازداشت این افراد از سوی دادستانی کل آلمان صادر شده بود.
بر اساس اعلام منابع امنیتی آلمان، بیش از هزار مأمور اداره جنایی فدرال و ادارات جنایی ایالتی و نیز نیروی پلیس در این عملیات شرکت داشتند. مجموعا ۱۰۰ محل در ایالت‌های بایرن، برلین، برمن، بادن وورتمبرگ، هامبورگ، هسن، راینلند فالتس، تورینگن، نیدرزاکسن و نوردراین وست‌فالن به ظن مشارکت با یک شبکه مالی داعش تفتیش شدند.چهار نفر از متهمان در نوردراین وست‌فالن، یک نفر در بادن وورتمبرگ، یک نفر در رایلند فالتس و یک نفر در برمن دستگیر شدند. این هفت نفر که شامل سه مرد و چهار زن هستند از سوی دادستانی کل آلمان متهم به حمایت از گروه تروریستی شده‌اند. اکثر متهمان آلمانی و بقیه اهل کوزوو، مراکش و ترکیه هستند.
 دستگیرشدگان چه کسانی بوده‌اند؟
این افراد رابط‌های مالی در این شبکه بوده‌اند. به گفته دادستانی، این افراد کمک‌‌های مالی جمع‌آوری کرده و آن‌ها را به گروه داعش ارسال می‌کرده‌اند. بدین ترتیب آن‌ها نقشی کلیدی در شبکه مالی داعش داشته‌اند.اتهام دستگیرشدگان حمایت از فعالیت‌های تروریستی داعش از طریق کمک‌های مالی است. دستگیرشدگان توسط قاضی تحقیق دادگاه فدرال بازجویی می‌‌شوند و او تصمیم می‌گیرد که آیا بازداشت آن‌ها ادامه پیدا کند یا نه.سایر مظنونان از سوی بازرس تحقیق به پرداخت پول به شبکه مالی داعش متهم شده‌اند.
دادستانی آلمان اعلام کرد كه از سال ۲۰۲۰ ،دو زن عضو داعش از سوریه اقدام به پرداخت پول به‌صورت آنلاین از طریق شبکه تلگرام کرده‌اند. در این شبکه واسطه‌های مالی وجود دارند که این پول‌ها را جمع‌آوری کرده و از طریق حساب‌های بانکی یا صندوق‌های کمک مالی دیجیتال در دسترس قرار می‌دادند. پول‌های جمع‌آوری‌شده به اعضای داعش در سوریه یا به واسطه‌هایی که در آنجا معرفی می‌شدند، منتقل می‌شده است. مجموع این پول‌ها بالغ‌بر ۶۵ هزار یورو می‌شود.به گفته دادستانی، این پول‌ها برای بهبود وضعیت وابستگان زندانی داعش در دو اردوگاه شمال سوریه، الهول و روژ، استفاده شده است. در برخی موارد از این پول برای فرار این زندانیان یا خروج قاچاقی آن‌ها از این اردوگاه‌ها استفاده شده است.
مارکو بوشمان، وزیر دادگستری آلمان نیز از این عملیات به‌عنوان مصداق عزم ژرمن‌ها برای مبارزه با داعش و گروه‌های تروریستی یاد کرده است. 
اما در این خصوص سؤالات و ابهاماتی وجود دارد که مقامات آلمانی هنوز نسبت به آن‌ها پاسخگو نبوده‌اند! درست در دوران حضور داعش در عراق و سوریه، شاهد انتشار گزارش‌های متعددی در خصوص افزایش تصاعدی صادرات تسلیحاتی آلمان به کشورهای منطقه و جهان بودیم. تزریق سلاح‌های متعدد جنگی به پوسته جهان ناامن امروز نتیجه‌ای جز تشدید بحران امنیت در منطقه نداشت. صادرات تسلیحاتی آلمان به برخی کشورهای منطقه‌ای حامی داعش در بین سال‌های 2011 تا 2018 میلادی،
گویای واقعیت تلخی به نام حمایت پشت پرده آلمانی‌ها از تروریسم تکفیری بوده است. هرچند این حمایت تسلیحاتی به‌صورت غیر‌مستقیم صورت می‌گیرد، اما در ادامه پروسه تنفس مصنوعی غرب  به داعش و دیگر تکفیری‌ها تعریف می‌شود.فراتر از آن، مقامات آلمانی از حضور هزاران تروریست خود در صفوف داعش استقبال کرده و حتی زمینه خروج آن‌ها از کشورشان به‌سوی عراق و سوریه را فراهم ساختند.ژرمن‌ها به‌مانند فرانسوی‌ها و انگلیسی‌ها معتقد بودند که داعش باید حکومت‌های سوریه و عراق را نابود کند و سپس، خود در همان حوزه جغرافیایی دست به جنایت زده و از بین برود و زمین‌های سوخته در حوزه شامات، تبدیل به محل جدید مانور آمریکا و اروپا در غرب آسیا شود. دقیقا به همین دلیل، نمی‌توان ژست مبارزه با تروریسم، آن‌هم تروریسم داعش را از سوی آلمان پذیرفت! البته این قاعده در خصوص کشورهای دیگر اروپایی نیز صادق است. 
 سلاح‌هایی که در دستان داعش هستند 
نکته دیگر، به وجود هزاران قبضه سلاح آلمانی در دست اعضای داعش بازمی‌گردد. به‌عنوان‌مثال، در 6 ‌ماهه نخست سال 2016 نسبت به دوره مشابه سال 2015 نیم میلیارد یورو به صادرات جنگ‌افزار آلمان افزوده شده است. سازمان عفو بین‌الملل آن سال گزارشی تکان‌دهنده را  در خصوص استفاده داعش از سلاح‌های آلمانی استفاده کرد. بر اساس آنچه عفو بین‌الملل اعلام کرده است، بخشی از سلاح‌هایی که در دستان نیروهای داعش دیده می‌شود، ساخت کشور آلمان می‌باشد. روزنامه فرانکفورتر آلگماینه که گزارش سازمان عفو بین‌الملل را در این خصوص منتشر کرده بود در این خصوص تأکید کرد که تسلیحات ساخت شرکت آلمانی «هکلر اند کخ» به صورت خاص در اختیار گروه تروریستی داعش قرار دارد.حال سؤال اصلی اینجاست که سلاح‌های آلمانی چگونه در اختیار داعش قرار می‌گیرد؟ بدیهی است که در اینجا باید به دنبال جریان‌های واسطه‌ای گشت که سلاح‌های ساخت آلمان را به داعش منتقل می‌کنند. بدیهی است که سازمان‌های اطلاعاتی و نظامی آلمان نیز نسبت به این معاملات تسلیحاتی پنهان مطلع بوده و هستند. به عبارت بهتر، شرکت آلمانی هکلر اندکخ و دیگر شرکت‌های تسلیحاتی در این کشور، با علم به اینکه سلاح‌های ساخت آن‌ها با یک یا چند واسطه در اختیار گروه تروریستی داعش قرار می‌گیرد، اقدام به صادرات این سلاح‌ها، آن‌هم با مجوز رسمی دولت این کشور می‌کنند. در چنین شرایطی، بخش وسیعی از کشتار شهروندان بی‌گناه منطقه توسط داعش، با استفاده از سلاح‌ها و تجهیزات آلمانی صورت می‌گیرد! در چنین شرایطی ادعای دستگیری هفت نفر به اتهام همکاری مالی با داعش، نمی‌تواند بیانگر نیت واقعی ژرمن‌ها برای مبارزه با تروریسمی باشد که خود در خلق و استمرار آن در کنار سرویس‌های امنیتی و دولت‌های دیگر غربی نقش اساسی و پررنگی ایفا کرده‌اند! در این معادله، همه احزاب آلمانی از حزب سبز و سوسیال‌دموکرات گرفته تا حزب دموکرات مسیحی و دموکرات‌های آزاد متهم هستند.....

آدرس مطلب http://paper.resalat-news.com/newspaper/page/10603/1/167546/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha