آرشیو
انتخاب نشریه


واکنش‌ها به جمعه خونین مسلمانان در نیوزیلند
حقیقت دنیای غرب

محمدجواد ظريف وزير خارجه کشورمان در واکنش به کشتار مسلمانان در دو مسجد نيوزيلند در حساب توئيتري خود نوشته است:
" بي مجازات بودن ترويج نژادپرستي در به اصطلاح دموکراسي هاي غربي به اين مي انجامد که:
- در فلسطين مزدوران اسرائيلي با ورود به مسجد به مسلمانان اهانت مي‌‌کنند.
- در زلاندنو تروريست ها کشتار 49 نمازگزار را به‌صورت زنده پخش مي کنند.تزوير و دورويي غربي‌ها در حمايت از  اسلام هراسي به نام آزادي بيان بايد متوقف شود."
از سوي ديگر، حميد بعيدي نژاد، سفير ايران در لندن در صفحه توئيترش با اشاره به اقدام تروريستي به نمازگزاران جمعه در مساجدي در کرايست چرچ نيوزيلند نوشت: «سياه‌ترين روز در تاريخ معاصر نيوزيلند و روزي تلخ براي تمامي مسلمانان: ۴۰ کشته و ۲۰ زخمي در دو مسجد، قرباني افراط‌گرايي و اسلام ستيزي.»
واکنش رسانه هاي خارجي
يکي از جنبه هاي قابل تامل حمله تروريستي ديروز در نيوزيلند، نحوه مواجهه رسانه هاي غربي و حتي برخي رسانه هاي عربي با موضوع است. بي بي سي، رويترز و يورونيوز که کوچک ترين نزاع و چاقوکشي يک سياهپوست به يک شهروند انگليسي را در شهر لندن، فقط به علت آن که نسل قبلي آن سياهپوست مسلمان بوده، حمله اي تروريستي مي خوانند، در توصيف خبر کشته و زخمي شدن بيش از صد مسلماني که در حال نماز بوده اند، از لفظ «حمله» استفاده نموده اند و جالب‌تر آنکه رسانه اي چون العربيه هم، خط خبري رسانه هاي غربي را دنبال کرده است.
واکنش نژادپرستانه سناتور استراليايي
سناتور فريزر آنينگ سناتور استراليايي در بيانيه اي عجيب درباره حمله تروريستي نيوزيلند علت اين حمله نژادپرستانه را مهاجرت مسلمانان به اين کشور و برنامه مهاجرتي دولت نيوزيلند که به مسلمانان اجازه مي‌دهد وارد کشور شوند خواند!وي در ابتداي بيانيه خود با بيان اينکه من با هر نوع خشونت در هر جامعه‌اي مخالف هستم، گفت: من هميشه همه اقدامات مسلحانه را محکوم مي‌کنم.
فريزر در عين حال گفت: مثل هميشه گروه‌هاي چپ و رسانه‌ها مي‌خواهند ادعا کنند که علت حمله امروز و تيراندازي قوانين مربوط به حمل سلاح يا ديدگاه‌هاي مربوط به ملي گرايي است. اغلب آنها سکوت مي‌کنند يا درباره «حملات گرگ تنها» و «بيماري رواني» صحبت مي‌کنند و هيچ صحبتي از اسلام نمي‌کنند. اما همه اينها بي اساس هستند.وي در ادامه مدعي شد؛ علت واقعي خونريزي در خيابان‌هاي نيوزيلند برنامه مهاجرتي است که به مسلمانان ديوانه اجازه مي‌دهد به نيوزيلند مهاجرت کنند. در ادامه اين بيانيه جانبدارانه و نژادپرستانه آمده است؛ بگذاريد شفاف باشيم، درحالي‌که مسلمان‌ها امروز قرباني شدند، اما معمولا آنها خودشان مجرم هستند. در سراسر جهان مسلمانان به اسم اعتقاداتشان مردم را  مي‌کشند. واقعيت اين است که اسلام مانند اديان ديگر نيست؛ اين مذهبي است که هم رديف فاشيسم است. آنها مردم را مي‌کشند و به خاطر اعتقاداتشان خودشان را سرزنش نمي‌کنند.

آدرس مطلب http://paper.resalat-news.com/newspaper/page/9458/1/47152/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha