آرشیو
انتخاب نشریه


اخبار

افزايش طول شبکه توزيع آب شهرستان املش
املش – خبرنگار رسالت: 
به گزارش دفتر روابط عمومي و آموزش همگاني شرکت آب و فاضلاب استان گيلان، به نقل از مدير آبفاي املش خبر از افزايش 45 متر شبکه توزيع آب بخشي از اين شهرستان داد. قرباني مدير آبفاي املش در اين مورد گفت: به منظور توسعه شبكه توزيع آب شرب شهرستان، با هدف تأمين آب شرب بهداشتي و سالم با مشاركت اهالي مبادرت به اجراي عمليات توسعه شبكه توزيع آب در مسيرمنطقه پايين املش شد وي طول اجراي پروژه را 45متر عنوان کرد و افزود: قطر شبكه اجرا شده با لوله هاي 63 ميلي متر از جنس پلي اتيلن بوده و تعداد مشتركين ذينفع از اجراي پروژه  پنج مشترك مي باشد.
    
برگزاري جشنواره حاميان آب براي اعضاي كانون پرورش فكري كودكان و نوجوانان
محلات–خبرنگار رسالت: 
در راستاي اجراي برنامه هاي فرهنگي مديريت مصرف آب ، همزمان با هفته صرفه جويي در مصرف آب امور آب و فاضلاب محلات اقدام به برگزاري جشنواره حاميان آب طي دو روز براي 150 كودك عضو كانون پرورش فكري كودكان و نوجوانان نمود. مهندس عباس نظري مدير امور آب و فاضلاب شهرستان محلات با اعلام خبر فوق  اظهار داشت: در اين جشنواره كه طي روزهاي 
5 و 6 تيرماه سال‌جاري در محل كانون پرورش فكري كودكان و نوجوانان شهر محلات برگزارشد شركت كنندگان از طريق برنامه هايي همچون نمايش عروسكي با روش هاي مصرف درست آب و ارزش و اهميت آن آشنا شدند. وي به برپايي ايستگاه دوستي با آب در محل نماز جمعه شهر محلات واقع در مسجد ابوالقائم به عنوان اقدامي ديگر در راستاي فرهنگسازي مصرف بهينه آب همزمان با هفته صرفه جويي در مصرف آب اشاره نمود و افزود: برگزاري  مسابقه نقاشي  با موضوع صرفه جويي در مصرف آب ويژه كودكان و اهداء جايزه به برگزيدگان اين مسابقه از اقداماتي بود كه  همزمان با برپايي ايستگاه دوستي با آب انجام شد.
     
 جلسه کارگروه امور بانوان و خانواده شهرستان دامغان  برگزارشد
دامغان- خبرنگاررسالت:
فرماندار دامغان درابتداي اين جلسه بيان داشت: امروز در شرايطي هستيم که آمريکايي‌ها با هدف ايجاد فاصله بين مردم و دولت و تضعيف سرمايه اجتماعي، بي سابقه ترين تحريم ها را به زعم خودشان عليه مردم ما وضع نمودند و تمام تلاش خود را در جهت بي ثبات کردن منطقه خليج فارس به کار بردند ولي کشور ما تا کنون با ثبات ترين کشور در منطقه بوده است و مردم عزيز ما هم همواره در برابر تمام توطئه‌هاي دشمنان ايستادگي کردند و با حضور خود در همه عرصه ها و در تمام مقاطع از دستاوردها و ارزش‌هاي نظام مقدس جمهوري اسلامي حمايت نمودند.  علي اصغرمجد تصريح کرد: با توجه به شرايط اقتصادي فعلي مهم‌ترين برنامه هاي دولت نيز بحث اقتصاد است و ما مي توانيم با شناسايي توانمندي ها و ظرفيت هاي کشور و شهرستان با اين توطئه هاي دشمنان به خوبي مقابله کنيم. درادامه جلسه مديرکل امور بانوان و خانواده استانداري نيز با اشاره به  اولين گروه کاري بانوان در شهرستان دامغان افزود: مشاورين بانوان در خصوص ارتباط داشتن با دستگاه هاي متولي ارائه تسهيلات به بانوان مي‌بايست فعال عمل نمايند. وي با اشاره به موضوع رونق توليد و توسعه کسب و کار بيان داشت: کارشناسان امر با پشتکار و علاقه و با ترجيح کيفيت کار بر کميت برنامه ها را تحليل محتوا کرده و با تحليل مقايسه اي
گزارشات اقدامات خود را به فرمانداري ارائه نمايند. مديرکل امور بانوان و خانواده استانداري سمنان در ادامه سخنان خود بر اهميت مقوله آموزش در خصوص موارد آسيب هاي اجتماعي تاکيد کرد.
    
در شبكه توزيع آب و فاضلاب شهرقدس انجام شد:
جلوگيري از هدر رفت 10 ليتر آب در ثانيه
شهرقدس- خبرنگار رسالت: 
از هدر رفت ۱۰ ليتر آب در ثانيه در شبکه توزيع آبرساني شهرستان قدس جلوگيري شد. مدير دفتر مديريت مصرف و آب بدون درآمد شرکت آب و فاضلاب شهرها و شهرک‌هاي غرب استان تهران با اعلام اين خبر گفت: شناسايي و مهار نشتي خطوط انتقال و شبکه هاي توزيع آبرساني نقش بسيار مهمي در تامين آب شرب و پايدار مشترکين دارد. محمد بزرگمهر افزود: در سه ماهه ابتداي امسال در شهر قدس تعداد ۲۳ مورد نشت نامرئي کشف شد که از اين تعداد ۲۰ مورد نشتي انشعابات خانگي و ۳ مورد در شبکه توزيع آبرساني بوده است. وي تصريح کرد: برآورد جمعي اين نشتي ها ۱۰ ليتر در ثانيه بوده، که در شرايط فعلي و بحران آب قابل توجه است و در تامين آب شرب مورد تقاضاي مشترکين در اوج مصرف تاثير گذار است. بزرگمهر تاکيد کرد: از مهم‌ترين مشکلاتي که وجود نشتي در شبکه آبرساني ايجاد مي کند، هدر رفت آب، تخريب آسفالت، فرونشست زمين و خطرات مالي و جاني است که هزينه هاي بسياري را بر مردم و آبفا مي تواند وارد کند. وي در پايان از شهروندان خواست در صورت مشاهده هرگونه نشتي آب در سطح شهر مراتب را سريعاً از طريق سامانه تلفني ۱۲۲ گزارش دهند، تا نسبت به رفع آن در کوتاه ترين زمان اقدام شود.
    
به زودي سالن ورزشي بانوان قرچک به بهره برداري مي‌رسد
قرچک–خبرنگاررسالت:
عضو شوراي اسلامي قرچک گفت: به زودي سالن ورزشي بانوان قرچک در مرکز شهر به بهره برداري مي رسد. مهدي زماني افشار در اولين روز از جشنواره تابستانه شهر قرچک که به مناسبت ميلاد حضرت معصومه(س) و روز دختر در بوستان ولايت برگزار شد، اظهار داشت: به همت اعضاء شوراي شهر و شهرداري قرچک سالن ورزشي جنب بوستان ولايت به سالن ورزشي مخصوص بانوان توانمند قرچکي اختصاص يافت. وي گفت: اين سالن سرپوشيده مخصوص ورزش‌هاي بانوان تجهيز خواهد شد و براي استفاده بانوان شهرستان قرچک در اختيار کميته بانوان شهرداري قرار خواهد گرفت. وي در پايان گفت: يکي از دغدغه هاي مهم اعضاء شوراي شهر اقدامات فرهنگي در حوزه بانوان شهر قرچک است و اين امر روز به روز در حال تحقق شدن است.

آدرس مطلب http://paper.resalat-news.com/newspaper/page/9551/5/55872/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha