آرشیو
انتخاب نشریه


اخبار

استاندار سيستان و بلوچستان:
جابه جايي حجم زياد کالا از بندر چابهار نيازمند ساخت بزرگراه است
زاهدان – خبرنگار رسالت:
احمدعلي موهبتي گفت: بندر چابهار با توجه به موقعيت راهبردي و افزايش ظرفيت تخليه و بارگيري بنادر شهيد بهشتي و شهيد کلانتري نيازمند ساخت بزرگراه براي انتقال حجم زياد کالاهاي صادراتي و وارداتي است. وي در نشست تسريع در امور تجاري، بازرگاني و ايجاد ترافيک بار و کالا با حضور مدير عامل سازمان بنادر و دريانوردي و مدير عامل شرکت بازرگاني دولتي ايران در بندر چابهار اظهار داشت: ساخت بزرگراه و آزاد راه توسط سازمان بنادر و دريانوردي و وزارت راه و شهرسازي بايد هرچه سريع‌تر آغاز شود تا قوت قلبي براي صاحبان کالا باشد. موهبتي گفت: ساخت بزرگراه و ساماندهي جاده‌هاي سيستان و بلوچستان و همچنين اجراي عمليات تکميل راه آهن چابهار- زاهدان- مشهد تسريع شود. استاندار افزود: صادرات و واردات کالاهاي دولتي و بخش خصوصي در آينده از بندر چابهار انجام مي‌شوند و بايد براي سهولت در حمل و نقل، جاده‌هاي اين استان به آزادراه و بزرگراه ارتقا پيدا کنند و پسکرانه و زيرساخت‌ها بايد آماده شوند. وي بيان کرد: مجوزهاي لازم براي تأمين لجستيک دريافت شده است و به زودي هزار و ۵۰۰ دستگاه کاميون به ناوگان حمل و نقل اضافه مي‌شود. موهبتي گفت: صادرات مواد معدني و ساير کالاها و واردات کالاهاي اساسي استان‌هاي شرقي بايد از چابهار انجام شود. وي ادامه داد: حدود ۲۰۰ هزار مترمربع انبار سرپوشيده در چابهار توسط دستگاه‌هاي مختلف نظير اداره کل بنادر و دريانوردي، شرکت بازرگاني دولتي، منطقه آزاد و بخش خصوصي ساخته شده است و براي ورود و انبار کردن کالاها هيچ مشکلي وجود ندارد.
     
سرپرست جديد شركت شهرك هاي صنعتي چهارمحال و بختياري:
تعامل مناسب و واقعي با 
صنعتگران ، اولويت اصلي شركت شهرك‌هاي صنعتي است
شهرکرد- خبرنگار رسالت:
نماينده‌ مردم شهرستان بروجن در مجلس شوراي اسلامي، فرماندار و جمعي از مديران محلي اين شهرستان  به همراه سرپرست جديد شركت شهرك‌هاي صنعتي چهارمحال و بختياري از شهرك‌ها و نواحي صنعتي سفيددشت، فرادنبه، بلداجي و گندمان بازديد كردند. سرپرست شركت شهرك‌هاي صنعتي چهارمحال و بختياري با اعلام اين خبر گفت: سرمايه‌گذاري بخش‌ خصوصي در شهرك‌ها و نواحي صنعتي، بنا به امكانات و زيرساخت‌هاي موجود ، مي‌تواند زمينه‌هاي لازم را براي رونق توليد فراهم آورد. حميدرضا فلاح مهم‌ترين برنامه‌‌  اين شركت را، تعامل مناسب و "واقعي" با صنعت‌گران عنوان كرد و اظهار داشت: در مقطع 
جديد ، ارتباط مستمر و مؤثر با سرمايه‌گذاران و متوليان واحدهاي توليدي در شهرك‌ها و نواحي صنعتي استان، اولويت اصلي اين شركت است. فلاح افزود: به همين منظور در بازديدهاي شهرستاني، از حضور نمايندگانِ مردم در مجلس شوراي اسلامي ، فرمانداران و  مديران محلي استفاده مي‌شود تا ضمن ارزيابيِ واقعيات موجود ، تدابير لازم براي طراحي راهبردهاي مناسب در راستاي ايجاد تسهيلات بهتر فراروي صنعت‌گران اتخاذ شود. وي ضمن قدرداني از توجه نماينده‌ مردم شهرستان بروجن در مجلس شوراي اسلامي، تأكيد كرد: رونقِ توليد از مسير همّت جهادي و همدلي همه‌  بخش‌هاي دست‌اندركار مي‌گذرد كه خوشبختانه اين نگرش در سطوح مختلف اجرايي مسئولين استان چهارمحال و بختياري حاكم است. لازم به توضيح است كه بررسي وضعيت زيرساخت‌ها در شهرك‌ها و نواحي صنعتي شهرستان بروجن و همچنين راهكارهاي مؤثر براي حمايت از احيا و توسعه‌  چند واحد صنعتي از ديگر برنامه‌هاي اين بازديد يك روزه بود.
    
پرونده متهمان فساد گندم 
 روي ميز دادگاه ويژه جرائم اقتصادي
گرگان-خبرنگار رسالت:
رئيس‌کل دادگستري گلستان گفت: پرونده گندم‌هاي مفقودي در استان به ارزش ۸ ميليارد و ۲۷۳ ميليون تومان در دادگاه ويژه رسيدگي به جرائم اقتصادي رسيدگي مي‌شود. هادي هاشميان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: اين پرونده مربوط به جابه جايي و توزيع غيرقانوني چند هزار تن  گندم استان به ارزش هشت ميليارد و 273 ميليون تومان است. وي افزود: اخلال در نظام اقتصادي کشور از طريق اخلال در نظام توليد، عنوان اتهامي متهمان اين پرونده است. هاشميان بيان داشت: شاکي پرونده که اداره غله و خدمات بازرگاني استان بوده مدعي است سرنوشت 6 هزار و 512 تن گندمي که اين اداره سال 95 به متهمان اين پرونده براي نگهداري در کارخانه به امانت سپرده بود، مشخص نيست. وي گفت: متهمان اين پرونده سه نفر هستند که دو نفر از آنان متواري شدند. اين مقام ارشد قضائي استان اظهارداشت: با دستور معاون اول قوه قضائيه اين پرونده براي رسيدگي به دادگاه ويژه رسيدگي به جرائم اقتصادي استان ارجاع شد. به گفته وي اين پرونده پس از پرونده معروف به پرهام آزادشهر، دومين پرونده‌اي است که به دادگاه ويژه رسيدگي به جرائم اقتصادي استان ارجاع شده است.
    
شهردار کهريزک:
طرح توانمندسازي بانوان اجرا مي‌شود
کهريزک– خبرنگاررسالت:
اجراي برنامه هاي حمايتي به منظور توانمندسازي بانوان بي سرپرست و بدسرپرست از سوي شهرداري کهريزک اجرا مي شود. اسماعيل نعمت زاده 
اظهار داشت: بانوان قشري تاثيرگذار هستند که اگر جامعه وظايف خود را به درستي نسبت به آنها انجام دهد نهاد خانواده سامان مي يابد و در پي آن جامعه اي شکوفا پيش روي خود خواهيم داشت که با توجه به اين موضوع شهرداري کهريزک و در راستاي توانمندسازي بانوان دراين سال‌ها تمام سعي خود را به کار بسته تا بتواند با ارائه خدمات حمايتي مطلوب تر دراين زمينه گام هاي مهمي را بردارد. وي گفت: درسال گذشته، شهرداري کهريزک برنامه هاي بسياري در زمينه توانمندسازي بانوان در دست اجرا داشت که اين برنامه ها چشم انداز بسيار خوبي به همراه داشت. نعمت زاده در پايان به کمبودهايي امکانات بانوان در کهريزک اشاره کرد و خاطرنشان کرد: نبود بوستان بانوان،عدم سوله هاي کارآفريني براي بانوان جوياي کار و همچنين کمبود سراهاي محله در تمامي نقاط شهر از جمله نيازهايي است که درکهريزک احساس مي شود و مديريت شهري کهريزک با جديت تمام پيگير پاسخگويي به مطالبات بانوان کهريزک است.

آدرس مطلب http://paper.resalat-news.com/newspaper/page/9551/5/55873/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha