آرشیو
انتخاب نشریه


وزير علوم: برخورد با بورسيه‌ها درست نبود

منصور غلامي گفت:  از ابتداي انقلاب تا امروز سه هزار و ۵۰۰ نفر در مقطع کارشناسي، ۱۰ هزار و ۷۰۰ نفر در مقطع دکترا بورس خارج از کشور دريافت کردند و با شيوه تبديل بورس خارج به داخل، سه هزار نفر در مقطع کارشناسي ارشد و ۱۶ هزار و ۴۰۰ نفر در مقطع دکترا تحصيل نمودند. به گزارش فارس،وزير علوم خاطرنشان کرد: به دليل عدم رعايت قانون اعزام، نداشتن مصوبه وزير وقت، عدم توجه به شرايط معدل و سن اين پرونده ها مورد بازنگري قرار گرفت. اين موارد تخلف را سازمان بازرسي کل کشور نيز اعلام کرده است.
وي در تشريح آمار بورسيه ها از سال ۸۵ تا ۹۲، گفت: ۷۱۰ نفر بورس خارج از کشور، هزار و ۸۷۴ نفر تبديل بورس به خارج به داخل، ۱۶۰ نفر بورس از طريق بخشنامه ايثارگران و ۸۹۰ مربي دانشگاه بورسيه دريافت کرده اند که در مجموع سه هزار و ۶۴۴ نفر بورسيه شدند.
وزير علوم تصريح کرد: کميته اي براي بررسي بورسيه ها در دوره هاي قبل و حل و فصل اين موضوع تشکيل شد. براساس بررسي هاي اين کميته از سه هزار و ۶۴۴ نفر بورسيه از سال ۸۵ تا ۹۲، ۸۴۱ نفر فاقد يک شرط يا چند شرط براي دريافت بورسيه تشخيص داده شدند که از اين ميان ۳۴۵ نفر ملزم شدند با هزينه هاي شخصي تحصيل کنند. ۲۱ نفر به دليل تصميم واحد آموزش دانشگاه لغو تحصيل شدند و ۱۷ نفر به خاطر عدم توان ادامه تحصيل، اخراج شدند.
وي افزود: تعداد زيادي از بورسيه ها مشکل خاصي نداشتند که برخورد يکي دو ساله با آنها صحيح نبوده است و بسياري از آنها امروز در دانشگاه ها جذب شده اند. آماري از ارتباط افرادي که بورس دريافت کرده اند با افراد خاص نداريم.

آدرس مطلب http://paper.resalat-news.com/newspaper/page/9607/1/60043/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha