آرشیو
انتخاب نشریه


جزئيات جديد بسته بيمه تکميلي بازنشستگان تأمين اجتماعي اعلام شد؛
افزايش حق بيمه و سقف تعهدات «بيمه تکميلي» بازنشستگان

رئيس کانون عالي بازنشستگان تامين اجتماعي جزئيات بسته تعهدي بيمه تکميلي درمان بازنشستگان را تشريح و حق بيمه کسر شده بابت اين امر در بسته خدمتي جديد را به ازاي هر نفر ۴۴ هزار تومان اعلام کرد.
به گزارش ايسنا، علي اصغر بيات جمعيت کنوني تحت پوشش بيمه تکميلي درمان را ۳ ميليون و ۳۰۰ هزار نفر اعلام کرد و گفت: اين درحالي‌است که اين جمعيت در سال ۹۲ که بيمه درمان تکميلي را آغاز کرديم، دو ميليون و ۳۰۰ هزار نفر بود. اين امر نشان دهنده استقبال بازنشستگان از بيمه تکميلي است و به همين دليل کانون عالي باتوجه به اهميت موضوع و صرف صلاح و ملاحظات خود سعي کرده شرکتي را انتخاب کند که بتواند توان مديريتي و مالي داشته باشد و جمعيت بزرگ بازنشستگان را پوشش درماني دهد؛ در اين راستا با حساسيتي ويژه موضوع بيمه تکميلي دنبال و قرار داد مربوطه را نهايي کرديم.
وي با بيان اينکه مشموليني که از سال‌هاي گذشته و پيش از اين در ليست قرار داد بيمه تکميلي قرار داشتند به صورت خودکار در ليست قرارداد جديد نيز قرار مي‌گيرند اظهار کرد: به آن عده از بازنشستگاني که بيمه تکميلي ندارند، در قرارداد جديد، سه ماه فرصت داده شده تا به کانون‌هاي بازنشستگان محل سکونت خود مراجعه و فرم ثبت نام را براي خود و افراد تحت تکفل پر کنند. همچنين افرادي نيز هستند که به هر علتي ممکن است تمايل به اين خدمات نداشته باشند؛ اين افراد نيز سه ماه فرصت دارند به کانون‌هاي بازنشستگان مراجعه کنند و انصراف دهند و اگر حق بيمه‌اي نيز از اين افراد کسر شده، به آنها عودت داده مي‌شود.
بيات در پاسخ به اينکه آيا حق پرداختي بيمه تکميلي نسبت به سال قبل تفاوتي کرده است؟ گفت: سال قبل حق بيمه به ازاي هر نفر ۳۸ هزار و ۲۰۰ تومان بود، اما امسال اين رقم ۴۴ هزار تومان است. سازمان تامين اجتماعي در پرداخت حق بيمه مشارکت دارد و به ازاي هر نفر ۳ هزار تومان متقبل شده است که سالانه حدود ۱۲۰ ميليارد تومان اعتبار مي‌خواهد.
وي ادامه داد: همچنين تعهدات درماني ۱۵ درصد افزايش يافته است. در قرارداد جديد، سقف تعهدات نسبت به بيماران خاص
 ۳۳ درصد افزايش يافته است. بستري فوق تخصص‌ها سال گذشته ۱۵ ميليون تومان بود که امسال به ۲۰ ميليون تومان ارتقاء يافته است. همچنين هزينه تحت پوشش بستري عمومي ۶ ميليون تومان بوده است که اين رقم براي سال جاري نيز معادل همين ۶ ميليون است. هزينه‌هاي پاراکلينيک‌هاي سطح يک از ۷۰۰ هزار تومان سال گذشته به ۸۰۰ هزارتومان در سال جاري و پاراکلينيک‌هاي سطح دوم نيز از ۵۰۰ هزار تومان به ۶۰۰ هزار تومان در سال جاري افزايش يافته است.
رئيس کانون عالي بازنشستگان تامين اجتماعي ادامه داد: همچنين سقف در نظر گرفته شده براي پوشش جراحي‌هاي فوق تخصص شامل پيوند قلب، کليه، مغز استخوان، کبد، کليه، اعمال جراحي‌هاي لگن و جراحي‌هاي سنگين است که براي بيماران خاص، سرطاني و ... چه براي داروها و چه براي جراحي ۲۰ ميليون تومان لحاظ شده است.
وي درباره نحوه مراجعه به مراکز درماني طرف قرارداد بيمه آتيه‌سازان حافظ نيز گفت: بيمه شدگان اگر به مراکز درماني و بيمارستان‌هاي طرف قرارداد با سازمان تامين اجتماعي و شرکت آتيه سازان حافظ مراجعه کردند، درصورت نياز به جراحي مي‌توانند به شعبات شرکت آتيه‌سازان حافظ مراجعه و معرفي‌نامه دريافت کنند که در اين نوع بيمارستان‌ها که طرف قرارداد بيمه پايه (تامين اجتماعي) و بيمه‌گر دوم (آتيه‌سازان حافظ ) هستند، بيماران هيچ هزينه‌اي پرداخت نمي‌کنند.
بيات افزود: در صورتي که بازنشستگان به مراکز درماني مراجعه کردند که فقط طرف قرارداد بيمه گر دوم (آتيه سازان حافظ ) باشد و قراردادي با بيمه پايه نداشته باشد، بايد هزينه و فرانشيز درمان را از جيب پرداخت و سپس با مراجعه به سازمان تامين اجتماعي حق ۳۰ درصدي فرانشيزشان را دريافت کنند. همچنين شرکت بيمه گر(آتيه‌سازان) را ملزم کرده‌ايم با کليه بيمارستان‌هاي خصوصي و دولتي و خيريه قرارداد ببندند تا بيماران ما مشکلي در اين زمينه نداشته باشند. همچنين در ابتداي قرارداد ليست مراکز طرف قرارداد را پيوست قرار داد مي‌کنيم و شرکت بيمه‌گر ملزم است تا پايان قرارداد، تهعد خود را با مراکز درماني حفظ کند.
وي ادامه داد: همچنين بيمه‌شدگان براي دريافت خدمات پاراکلينيکي نيز مي‌توانند معرفي نامه دريافت کنند و اگر آن مرکز طرف قرارداد تامين اجتماعي نبود، هزينه را از جيب پرداخت مي‌کنند و با ارائه اسناد پزشکي به آتيه‌سازان، اين شرکت بيمه گر ملزم است ظرف ۳۰ روز خسارت را به بيمه شده پرداخت کند.
بيات که در برنامه‌اي تلويزيوني صحبت مي‌کرد با اشاره به نحوه نظارت بر خدمات بيمه تکميلي درمان گفت: تيم نظارتي قوي در کانون عالي داريم اما براي امسال تصميم داريم تيم نظارتي ويژه و قوي در مراکز استان‌ها برقرار کنيم تا به طور کلي نظارت کامل بر روي مراکز داشته باشند و به صورت رندم پرونده‌هاي بيماران را چک کنند. رئيس کانون عالي بازنشستگان سازمان تامين اجتماعي در پاسخ به اينکه آيا تاکنون شکايتي در اين زمينه دريافت کرده‌ايد؟ اظهار کرد: اينکه بخواهيم ادعا کنيم رضايت‌مندي ما ۱۰۰ درصد است، هيچ‌کس نمي‌تواند چنين ادعايي کند اما با تمام توان تلاش مي‌کنيم اين مقدار پولي که به عنوان حق بيمه از بازنشستگان کسر مي‌شود و به شرکت بيمه‌گر پرداخت مي‌شود را نظارت کنيم.

آدرس مطلب http://paper.resalat-news.com/newspaper/page/9636/10/63165/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha