آرشیو
انتخاب نشریه


حجت‌الاسلام‌و‌المسلمین رئیسی:
روحیه مبارزه با فساد، شرط مسئولیت است

رئيس قوه قضائيه با اشاره به اهميت جايگاه برقراري عدالت در جامعه گفت: مبارزه با فساد و اجراي عدالت در بيانيه گام دوم مورد تأکيد قرار گرفته است.
به گزارش فارس، گردهمايي سراسري خيزش هسته‌هاي مسئله محور جوانان با حضور 
حجت الاسلام رئيسي در مجتمع فرهنگي ميلاد نور برگزار شد.
 آيت الله رئيسي ضمن تبريک به مناسبت سالروز بسيج دانشجويي گفت: بسيج مجموعه‌اي مومن، دلداده به خدا، برخوردار از روحيه جهادي، دغدغه‌مند نسبت به مشکلات مردم و تلاشگر براي پيشرفت مادي و معنوي جامعه است.
رئيس قوه قضائيه گفت: دانشجو چهره‌اي دوستدار و طالب دانش با روحيه دانش افزايي و معرفت افزايي براي خود و جامعه است. دانشجو حقيقت ياب است و اهل تحقيق و پژوهش براي ارتقاء جامعه و به کار بردن علم در جهت پيشرفت جامعه است.
وي افزود: روشنفکر کسي نيست که جامعه را به سمت فرهنگ غربي و مدل‌هاي غربي سوق دهد؛ بلکه روشنفکران واقعي و حقيقي جامعه، شهداي عظيم‌الشان، جانبازان و ايثارگران هستند. روشنفکران مجاهدان راه خدا هستند که با همه وجود در مسير دفاع از دين و ارزش‌هاي الهي آماده خطر هستند.
رئيس قوه قضائيه افزود: نقش دانشجويان بسيجي و جوانان برومند در طول تاريخ انقلاب اسلامي در اين ۴۰ ساله نقش بسيار برجسته‌اي بوده است. برجسته‌ترين نقشي که جوانان ايفا کردند در ۸ سال جنگ تحميلي در مقابل هجوم‌هاي بي‌رحمانه دشمنان و دفاع از داشته‌هاي کشور بود. امروز بعد از گذشت ۴۰ سال واقعيت‌هاي زيادي روبه‌روي ماست. در سند راهبردي گام دوم، مقام معظم رهبري اين واقعيت‌ها را به تصوير کشيدند و تمام راهبرد‌هايي را که براي حرکت در گام دوم ضرورت دارد، يادآور شدند و به همه ما و صاحبان نظر و بصر اعلام کردند گام نهادن در گام دوم به دانش، حرکت مجاهدانه، جزميت علمي، عزم عملي و حزم و دورانديشي نياز دارد.
وي تصريح کرد: مردم از دولت، مجلس، دستگاه قضائي و نهادهاي حکومتي انتظار اجراي عدالت دارند که انتظار بجا و کاملا موافق آن چيزي است که از اول پيروزي انقلاب پرچم آن را برافراشتند و امروز پرچمدار عدالت مقام معظم رهبري است.
حجت الاسلام رئيسي گفت: مبارزه با فساد و اجراي عدالت ايجاب مي‌کند هر بخشي در حوزه فعاليت و عمل خود براي کاهش ناهنجاري‌هاي اقتصادي، ‌اجتماعي و فرهنگي تلاش کند و هيچ دستگاهي در اين رابطه مستثني نيست و همه دستگاه‌ها بايد ساختارهاي فساد زا را اصلاح کنند.
رئيس قوه قضائيه افزود: در سال 80، در پيام جامع مبارزه با فساد اقتصادي، مقام معظم رهبري تکليف قوا را تعيين کردند،. قوه مقننه بايد منافذ فسادزا را مسدود کند؛ قوه مجريه بسترهاي فساد زا را اصلاح کند و دستگاه قضائي با مفسدين اقتصادي برخورد کند. پس بحث مبارزه با فساد و اجراي عدالت به همه دستگاه‌ها در کشور مربوط است.
وي با تاکيد بر اينکه روحيه مبارزه با فساد داشتن، شرط مسئوليت داشتن در جمهوري اسلامي است، ادامه داد: اگر فردي روحيه مبارزه با فساد و اجراي عدالت را نداشته باشد و در مقابل حيف‌ و ميل‌هاي بيت المال حساسيت نداشته باشد، هر روز در جامعه شاهد بروز يک موضوع و تشکيل يک پرونده خواهيم بود.
حجت الاسلام رئيسي اظهار کرد: امروز جريان دانشجويي و امثال شما يک فرصت کم نظير براي اجراي عدالت و مبارزه با فساد هستيد. اين فرصت را بايد همه مسئولان و ما مغتنم بشماريم. جمع شما دلسوزان و دغدغه‌مندان جامعه براي انجام مأموريت‌هاي خطيري که بر عهده ماست، يک فرصت هستيد. دولت،‌ مجلس، نهادها و دستگاه‌ها بايد اين نيروي عظيم انساني و کارآمد را براي خود فرصت تلقي کنند؛ هم به عنوان نيروي انساني که مي‌تواند در خدمت اجراي عدالت و مبارزه با فساد باشد و هم در انجام تحقيقات و پژوهش‌هاي ضروري که امروز دانشگاه بستر آن است.
وي با بيان اينکه مقام معظم رهبري بارها بر حقوق عامه و حق‌الناس تاکيد کرده‌اند، گفت: يادآوري، تذکر، اعلام و مطالبه شما بسيار مغتنم خواهد بود؛ لذا ابعاد اين موضوع بايد شناخته و گفتمان‌سازي و مطالبه شود.
 حجت الاسلام رئيسي افزود: امروز جريان دانشجويي،‌ جريان مخلص، انقلابي، دغدغه مند، طرفدار مردم و نظام و ولايت است. اگر سخني بگويد و کاستي‌ را در يک منطقه و اقليم اعلام کند، بايد مغتنم شمرده شود.‌ نقش شما در پيش‌بيني، پيشگيري و اقدام نقش بسيار قابل توجه و برجسته‌اي خواهد بود. رئيس قوه قضائيه در ادامه تصريح کرد: در آستانه روز بسيج دانشجويي اعلام مي‌کنم که به تمام پرونده‌هايي که دغدغه شماست، ان‌شاءالله به لطف خدا رسيدگي خواهيم کرد.

آدرس مطلب http://paper.resalat-news.com/newspaper/page/9639/1/63350/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha