آرشیو
انتخاب نشریه


ابراهیم طالبی:
ملی‌پوشان، بارقه‌های امید را زنده کردند

مربی سابق استقلال گفت: اسکوچیچ عصاره‌ای از بهترین بازیکنان را به تیم ملی فرا می‌خواند و حریفان را یکی پس از دیگری غافلگیر می‌کند.ابراهیم طالبی در گفت‌وگو با آنا اظهار کرد: بازی مقابل حریفان آماده اروپایی باعث می‌شود تا نقاط ضعف تیم ملی ایران مشخص شود. یکی از انتقاداتی که به کی‌روش می‌شد این بود که او عادت داشت با تیم‌های ضعیف بازی کند تا آمار پیروزی‌هایش را افزایش دهد ولی اسکوچیچ چنین مربی‌ای نیست.وی افزود: مصاف با بوسنی، یک گام روبه‌جلو است هرچند به خاطر مواردی، هر دو تیم برخی بازیکنان بزرگ خود را در اختیار نداشتند ولی فراموش نکنیم که ساختار خوب تیم ملی در دفاع و در مرحله انتقال از دفاع به حمله باعث شد تا پیروزی باارزشی رقم بخورد.مربی پیشین استقلال  یادآور شد: اسکوچیچ خواسته‌هایش را به‌خوبی به بازیکنان تیم ملی انتقال داده و بازیکنان حرف او را به‌درستی می‌فهمند. در نتیجه‌گیری موفق بودیم و مهم‌تر این‌که یک بازی هدفمند و سالم از تیم ملی دیدیم که بارقه‌های امید را بیش از گذشته زنده کرد. 
فکر می‌کنم آرام‌آرام باید گام به جلو برداریم. نیاز به بازی‌های تدارکاتی با حریفان قوی‌تر را  داریم. فراموش نکنیم کره جنوبی و ژاپن همواره با تیم‌هایی بازی می‌کنند که در سطح اول فوتبال جهان هستند. بنابراین همانند بازی‌ای که با بوسنی انجام دادیم، نیاز داریم تا رقبای قدرتمند با ما بازی کنند. طالبی تأکید کرد: اعتقاد دارم که نباید صعود به جام جهانی را ساده بنگریم. 
مسلما‌ عبور از هنگ‌کنگ و کامبوج به‌سادگی رخ می‌دهد اما بحرین و عراق حریفان آماده‌ای هستند و با تمام توان مقابل ما بازی می‌کنند. ایران ظرفیت لازم را برای موفقیت دارد به شرطی که به‌هیچ‌وجه مصاف با حریفی را شوخی نگیریم.وی ادامه داد: عراق نکات بسیار مثبتی دارد. این تیم شرایط روحی روانی بالایی در اختیار دارد و متحد و هماهنگ بازی می‌کند. بازیکنان این تیم پشتیبان یکدیگر هستند و به‌دلیل این‌که سال‌ها در شرایط جنگی بودند با تعصب خاصی وارد زمین می‌شوند. بنابراین باید مراقب حریفی که با تمام توان بازی می‌کند باشیم. بحرین هم در تمامی مسابقاتی که با ما بازی کرده 
 در بهترین شرایط به میدان آمده و تمام همیّت و غیرت خود را نشان می‌دهد تا به تیم ملی ایران نبازد. بنابراین بازیکنان تیم ملی باید توصیه‌پذیر باشند و نکات کلیدی لازم برای کسب پیروزی مقابل این دو حریف عربی را به‌خوبی انجام دهند.طالبی با اشاره به نقش حساس کادرفنی تیم ملی تصریح کرد: نقد کردن با نق‌نق کردن فرق می‌کند. 
اسکوچیچ، زمانی که به تیم ملی آمد با کارنامه‌ای بدون مربیگری ملی مسئولیت را پذیرا شد ولی فراموش نکنیم در ملوان و یا  نفت آبادان عملکرد بسیار خوب و قابل دفاعی داشت. او به نظرم با تفکرات بسیار خوبی که دارد می‌تواند آینده تیمش را تضمین کند. این مربی کروات شناخت مناسبی به‌واسطه سال‌ها حضور در فوتبال ایران دارد و اگر در اردوی اخیر نفراتی چون  طارمی، آزمون، ترابی، جهانبخش یا غفوری و حتی لک را دعوت نکرده بود، دلایلی برای خودش داشت که قابل‌قبول بود. فراموش نکنیم نفرات جایگزین به‌خوبی بازی کردند.وی تأکید کرد: اسکوچیچ می‌تواند کارهای بزرگی انجام دهد. ما هشت سال تمام توانایی‌ها و اراده فدراسیون فوتبال را به کی‌روش دادیم و درست است که دو صعود به جام جهانی را تجربه کردیم ولی هیچ‌گاه نتوانستیم در جام ملت‌های آسیا قهرمان شویم. اسکوچیچ نشانه‌هایی از بزرگی دارد و اگر به‌خوبی حمایت شود می‌تواند توانایی‌های خود را به شاگردانش انتقال دهد. انتخاب او فکورانه بود و قطعا کارهای بزرگی از او برمی‌آید. طالبی ادامه داد: بهتر است به این مربی که در فاصله‌ای اندک توانسته تغییرات شگرف و مثبتی در تیمش به وجود آورد، اعتماد کنیم. او بر فضای فوتبال ایران اشراف دارد و با نتایجی مناسب چهره نوینی از تیم ملی ارائه می‌کند که باعث غافلگیری یکایک حریفان می‌شود.

آدرس مطلب http://paper.resalat-news.com/newspaper/page/9908/11/85882/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha