آرشیو
انتخاب نشریه


رحمانی فضلی در حاشیه نشست کمیسیون شوراها:
هر سه قوه مشمول محدودیت‌های کرونایی می‌شوند

وزیر کشور با تأکید بر این‌که مصوبه ستاد ملی کرونا حکم قانون را دارد، گفت: هر سه قوه مشمول محدودیت‌های کرونایی می‌شوند.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خانه‌ملت، عبدالرضارحمانی فضلی در حاشیه نشست سه‌شنبه ۲۷ آبان ماه کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در جمع خبرنگاران در توضیح جزئیات طرح ایجاد محدودیت‌های مهار کرونا اظهار داشت: اقدامی که از شنبه یکم آذرماه اجرا خواهد شد، یک برنامه با ۶ جزء است و همه اجزای این برنامه باید باهم اجرا شود. هرکدام از اجزاء اگر اجرا نشود یا بد اجرا شود، به هدف موردنظر دست پیدا نمی‌کنیم.
وزیر کشور افزود: ازجمله این اقدامات شناسایی بیماران کرونایی است و تست بیماران که باید تا ۱۰۰ هزار مورد در روز افزایش داده شود، ردیابی، قرنطینه و محدودیت سازی نیز باید صورت گیرد. همچنین اطلاع‌رسانی، آموزش، تبلیغات مناسب و کمک‌های حمایتی لازم است.
وی یادآور شد: با توجه به این‌که اجرای محدودیت‌هایی که مصوبه ستاد ملی  کروناست، حکم قانون را دارد و همه دستگاه‌های اجرایی باید دستورالعمل‌های اجرای خود را تدوین کنند. طی دو هفته گذشته در وزارت کشور روزانه جلسات متعددی داشتیم و بین استانداران، رؤسای شبکه‌های بهداشت، فرمانداران و بخشداران هماهنگی وسیعی انجام‌گرفته است.
رحمانی فضلی با تأکید بر این‌که مردم رکن اصلی در این برنامه هستند، اظهار کرد: وزارت بهداشت رکن اجرایی و عملیاتی مهمی است و همه در خدمت وزارت بهداشت هستیم کما این‌که قدردان کادر درمان و وزارت بهداشت هم هستیم و کمک خواهیم کرد. رکن سوم این برنامه رسانه‌ها و در رأس آن‌ها صداوسیماست که باید در اقناع‌سازی، اجماع سازی، هماهنگی و همدلی تلاشی بیش از قبل انجام دهد.
وزیر کشور گفت: آمادگی لازم را برای اجرای محدودیت‌های جدید راداریم و از شنبه این کار صورت می‌پذیرد. طرحی که در این مقطع اجرا می‌شود بر اساس طبقه‌بندی شهرهاست، شهرها به سه سطح زرد (شهرهایی که ۴ نفر در ۱۰۰ هزار نفر فوتی داشته باشند)، شهرهای نارنجی (شهرهایی که ۶ نفر در ۱۰۰ هزار نفر فوتی داشته باشند) و شهرهای قرمز (شهرهایی که ۱۰ نفر در ۱۰۰ هزار نفر فوتی داشته باشند) تقسیم شدند و برای مشاغل و فعالیت‌های بازرگانی، تجاری و خدماتی شرایطی خاص قائل شدیم و برای امور اداری نیز یک سلسله احکام و برای امور آموزشی و فرهنگی نیز سلسله احکام مجزایی تبیین شده است.
وی معتقد است: با رعایت حداکثری مردم می‌توانیم این بلیه که خسارت‌های جبران‌ناپذیری زده و مهم‌تر از همه جان مردم را به خطر انداخته است و روزانه شاهد فوت بیش از ۴۰۰ نفر 
به دلیل بیماری  هستیم را کنترل کنیم، البته این بلیه جهانی است و امیدواریم با این اقدامات، بیماری را در زمان‌بندی مناسبی مهار کنیم.
رحمانی فضلی افزود: دو هفته محدودیت سازی اجرا می‌شود و سپس شاخص‌ها با عملکرد سنجیده خواهد شد و ممکن است برخی موارد تمدید و برخی لغو شود لذا بستگی به تحقق اهداف دارد. شاید طی دو هفته در آمار خروجی قرار بگیریم زیرا اتفاقاتی که رخ می‌دهد از یک ماه تا ۴۰ روز قبل فرد، مریض و بستری می‌شود و در دو هفته شاهد نتیجه ناشی از این اقدامات نخواهیم بود اما ظرف سه ، چهار هفته، اولین طلیعه‌های فداکاری عمومی مردم مشخص می‌شود.
وزیر کشور در ادامه با تأکید بر این‌که اجرای این محدودیت‌ها شامل همه دستگاه‌ها می‌شود، گفت: ستاد ملی تصمیم‌گیری کرده و حکم قانون را دارد، هر منطقه و شهری وضعیتش مشخص‌شده و در هر شهری با توجه به شرایطی که دارد، مشخص‌شده که چه تعداد افراد می‌توانند در یک مکان حضور پیدا کنند لذا نه‌تنها شامل مجلس شورای اسلامی بلکه شامل دولت و کمیسیون‌های دولت هم می‌شود.


آدرس مطلب http://paper.resalat-news.com/newspaper/page/9911/10/86099/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha