آرشیو
انتخاب نشریه


در پیکار‌با کرونا‌ دوصد گفته چون‌ نیم‌کردار نیست !

مسعود مولانا 
یکم - بخشی از مردمی که به آن‌ها می گوییم در خانه بمانند، اساسا ترس از مرگ بر اثر کرونا برای آن‌ها مفهومی ندارد. مرگ در اثر حضور در خیابان یا دق مرگ شدن از خجالت بی پولی نزد خانواده، برای آن‌ها تفاوت خود را از دست داده است. 
دوم - در خانه ماندن، حفظ فاصله فیزیکی و استفاده از ماسک سه راهکار اساسی مقابله با کروناست که همراهی گسترده  مردم را می طلبد، به شرطی که دولت نیز وظایف حاکمیتی خود را در کمک‌های گسترده به اقشار آسیب پذیر اعمال قرنطینه ها و تست گیری گسترده به درستی، کامل و پایدار، انجام دهد. 
سوم - اگر حمایت‌های مالی و بهداشتی دولت، شفاف، واضح و عملا در اختیار مردم قرار نگیرد، اعمال محدودیت‌ها به تنهایی کارایی ندارد و مورد استقبال قرار نمی گیرد و بدون تردید چرخه‌ موج چهارم کرونا، کشور را در می نوردد!
چهارم - امروز و در این شرایط بسیار سخت، همبستگی  ملی برای مقابله با کرونا و پایبندی به آرمان‌های انسانی، علاوه بر توصیه های بهداشتی، یعنی حمایت مالی مؤثر از مردمی که زیر بار گرانی های افسار گسیخته و مشکلات ناشی از کرونا محتاج معیشت روزمره خود هستند. 
پنجم - سازمان های مردم نهاد و نهاد های مدنی، هم چون گذشته، پیشگامان‌پشتیبانی و همراهی با هموطنان خود خواهند بود، از آن روی که : پایبندی به اخلاق انسانی  نه از جنس موعظه  که از تبار عمل است !

آدرس مطلب http://paper.resalat-news.com/newspaper/page/9911/10/86100/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha