آرشیو
انتخاب نشریه


سخنگوی ستاد استانی مدیریت کرونا:
قدرت بیماری زایی و سرایت ویروس كرونا ۳ تا ۹ برابر بیشتر شده است

کرج-خبرنگاررسالت:
دکتر سلیمانی در خصوص تغییر رفتار ویروس گفت: این ویروس از ابتدای شروع تاکنون جهش های
متعددی داشته است.تمهیدات و محدودیت ها می‌تواند بر کاهش بار بیماری اثر داشته  باشد ، زیرا تجربه های گذشته  نشان می‌دهد  هر زمان که مردم  پای کار آمدند و رعایت کردند دو هفته بعد نتیجه مثبت در کاهش افراد مبتلا و همچنین موارد فوت  را مشاهده کردیم.دکتر سلیمانی گفت:  این ویروس از ابتدای شروع تاکنون جهش های متعددی داشته است اما یکی از مهم‌ترین این جهش ها قدرت بیماری زایی و قدرت انتقال آن و سرایت بیماری به افراد دیگر است که تقریبا ۳ تا ۹ برابر افزایش یافته است و  ماندگاری ویروس بعد از عطسه یا سرفه فرد مبتلا در فضای محدود و بسته تا بیش از ۵ ساعت است و ابتلا از طریق ترشحات  ماندگار وجود دارد . دکتر سلیمانی تأکید کرد :انتقال بیماری  از گذشته خیلی جدی تر شده است از این رو استفاده از ماسک از خانه تا خانه و حتی در خانه برای افراد دارای علائم ضروری است . ایشان افزود :
سلامت مهم است اما باید معیشت مردم هم در نظر گرفته شود و یک تعادل در معیشت و سلامت مردم  برقرار شود. وی تأکید کرد:آخرین یافته ها
حاکی از این است که با رعایت کامل پروتکل های
بهداشتی ،استفاده از ماسک،رعایت فاصله اجتماعی و بهداشت دست ها از ابتلای به بیماری 
جلوگیری می شود . دکتر سلیمانی تصریح کرد : در۴۰ درصد به صورت متوسط  و علامت کم بیماری بروز می کند و نیاز به بستری ندارند و در صورت نیاز با مراجعه به پزشک داروهای درمانی اولیه را دریافت نمایند و به صورت علامتی درمان شوند و در 20 درصد از افراد علایم شدید این بیماری بروز می کند و به بیمارستان مراجعه کرده و در صورت نیاز بستری می شوند.

آدرس مطلب http://paper.resalat-news.com/newspaper/page/9914/5/86276/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha