آرشیو
انتخاب نشریه


اخبار

مدیر جهاد کشاورزی خمین:
104 میلیارد ریال تسهیلات مکانیزاسیون کشاورزی
 در شهرستان پرداخت شد
اراک–خبرنگاررسالت:
عباس ارشدی افزود:این میزان تسهیلات برای خرید چهار دستگاه کمباین، ۲۲ دستگاه تراکتورو ۱۷۰ دستگاه ادوات کشاورزی پرداخت شده است. وی بیان کرد: بازپرداخت این تسهیلات بلند مدت و پنج ساله است و خدمات مذکور برای ترمیم نواقص مکانیزاسیون به بهره‌برداران بخش کشاورزی خمین اعطا می‌شود. مدیر جهاد کشاورزی خمین بیان کرد: پرداخت تسهیلات از بسته‌های تشویقی دولت تدبیر و امید برای افزایش بهره‌وری است که از محل خط اعتباری بهبود ضریب مکانیزاسیون تخصیص یافته و برای خرید تراکتور، کمباین، ادوات مختلف کشاورزی در بخش دامداری، شیلات، مرغداری و گلخانه هزینه می‌شود. ارشدی با اشاره به اینکه افزایش ضریب مکانیزاسیون کشاورزی در این شهرستان ۲ اسب بخار است، اضافه کرد: تسهیلات جذب شده حوزه مکانیزاسیون کشاورزی خمین پارسال ۶۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال بود. وی ادامه داد: یک‌هزار و ۶۰۰ دستگاه تراکتور، ۶ هزار و ۵۰۰ دستگاه انواع دنباله‌بندها و ۳۰دستگاه کمباین ناوگان کشاورزی این شهرستان است. مدیر جهاد کشاورزی خمین افزود: بهبود وضعیت مکانیزاسیون کشاورزی موجب افزایش کمی و کیفی تولید محصولات و کسب درآمد مالی بیشتر کشاورزان می‌شود. شهرستان خمین ۷۳ هزار هکتار اراضی زراعی، باغی و آیش دارد که سالانه ۱۱۰ هزار تن محصول از آن‌ها برداشت می‌شود.
    
معاون مسکن و ساختمان اداره‌کل راه و شهرسازی زنجان:
مراحل سفت‌کاری طرح اقدام ملی مسکن تا پایان دولت دوازدهم
 به اتمام می‌رسد
زنجان-خبرنگاررسالت:
سعید شاهین‌فر گفت: اگر آورده‌های مردمی در موعد مقرر پرداخت شود پروژه‌ها در کمتر از ۲۴ ماه به اتمام می‌رسد.ایشان در خصوص طرح مسکن ملی در زنجان، اظهار داشت: در استان زنجان 18 هزار نفر برای اینکه شامل این طرح باشند احراز شرایط شدند که از این تعداد فقط 15 هزار نفر در شهر زنجان هستند.وی در ادامه افزود: برای بیش از 10 هزار نفر تعیین زمین شده و پروژه‌ ساخت زمین برای 
5 هزار و 800 نفر شروع به کار کرده است. کوی زنگان و شرق گلشهر کاظمیه واحدهای اول در حال ساخت است و همچنین واحدهای شهرک نصر سقف اول را انجام داده‌اند.ایشان عنوان کرد: زمین‌های گروهی که به صورت چهار نفره گرفته شده‌اند در حال کار هستند و برای بخش بزرگی از زمین‌ها تهیه نقشه و کارهای زیرساختی در حال انجام است.وی با بیان اینکه قراردادهای ما در اواخر خرداد ماه بسته شده است، گفت: اگر آورده‌های مردمی در سر وقت مقرر پرداخت شود، پیمانکاران ما توان این را دارند که در کمتر از 24 ماه واحدها را تحویل صاحبانشان دهند.شاهین‌فر در پایان خاطرنشان کرد: ما تلاش می‌کنیم که طبق زمان‌بندی انجام شده واحدها در زمان مقرر آماده شوند و امیدواریم تا پایان سال کاری دولت مرحله سفت کاری واحدها تمام شود.
    
رئیس مجمع نمایندگان خوزستان:
قرارگاه خاتم، مجری مستقیم پروژه فاضلاب اهواز و کارون باشد
اهواز-خبرنگاررسالت:
سید کریم حسینی گفت: انتظار مردم خوزستان با توجه به سابقه روشنی که از قرارگاه داریم، این است که خود قرارگاه متولی اصلی پروژه فاضلاب اهواز و کارون باشد و از واگذاری آن به پیمانکاران درجه دوم و سوم امتناع کند.ایشان در مراسم آغاز عملیات اجرایی بخشی از طرح جامع فاضلاب اهواز و شهرستان کارون اظهار داشت: قرارگاه خاتم الانبیا  متولی اصلی این پروژه است، امیدواریم با همت تمام این پروژه را به اتمام برساند.وی افزود: انتظار مردم خوزستان با توجه به سابقه روشنی که از قرارگاه داریم، این است که خود قرارگاه، متولی اصلی این پروژه باشد و از واگذاری آن به پیمانکاران درجه دوم و سوم امتناع کند.نماینده مردم اهواز، کارون و باوی و حمیدیه در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: قرارگاه خاتم نگاه توسعه و پیشرفتی برای کشور داشته و دارد. امیدواریم همین نگاه در خوزستان پیاده سازی شود.وی ادامه داد: این پروژه، یک پروژه بزرگ و هزینه بر  است و با توجه به مشکلات اقتصادی کشور ممکن است در تخصیص اعتبار این پروژه مسائلی پیش بیاید که امیدواریم قرارگاه خاتم با وجود این مسائل پروژه را ادامه دهد.رئیس مجمع نمایندگان خوزستان با اشاره به مسئله انتقال آب از سرچشمه‌های خوزستان اظهار داشت: قرارگاه خاتم یکی از سرمایه‌های مهم کشور و منسوب به سپاه است و قرار گرفتن این نهاد مهم و حیاتی در کنار مقوله انتقال آب از خوزستان پذیرفتنی نیست.وی تأکید کرد: از قرارگاه خاتم انتظار داریم شفاف و صریح در این مسئله موضع بگیرید و اعلام کند در زمینه انتقال آب از خوزستان نبوده و نخواهد بود.
    
مدیر شیلات و امور آبزیان جهادکشاورزی چهارمحال و بختیاری خبر داد:
تولید ۱۵۰۰ تن ماهی در دریاچه سد کارون ۴
شهرکرد-خبرنگاررسالت:
محمد کریمی با اشاره به اینکه بیش از یک هزار و ۵۰۰ تن ماهی با استفاده از قفس در دریاچه سد کارون۴ تولید شد، اظهار داشت: این میزان ماهی در سال جاری در این منطقه تولید شده است.مدیر شیلات و امور آبزیان سازمان جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری گفت: سالانه بیش از ۲۴ هزار تن ماهی در چهارمحال و بختیاری تولید می‌شود که بخش قابل توجهی از آن توسط قفس در دریاچه سد کارون 4 تولید می‌شود.وی ادامه داد: در حال حاضر بیش از ۴۱۰ مزرعه پرورش ماهی فعال در چهارمحال و بختیاری وجود دارد.مدیر شیلات و امور آبزیان سازمان جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری تأکید کرد: توسعه زنجیره تولید آبزیان در چهارمحال و بختیاری از مهم‌ترین برنامه‌ها و اهداف در این استان است.

آدرس مطلب http://paper.resalat-news.com/newspaper/page/9914/8/86296/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha