آرشیو
انتخاب نشریه


حمید درخشان در گفت و گو با «رسالت»:
باید به جوانان در خط حمله پرسپولیس اعتماد شود

باشگاه پرسپولیس به عنوان نماینده فوتبال ایران خود را آماده بازی فینال لیگ قهرمانان آسیا در روز ۲۹ آذر می‌ کند. در باشگاه پرسپولیس که برای دومین بار به فینال لیگ قهرمانان آسیا رسیده است، کارگروهی با حضور ابراهیم شکوری و افشین پیروانی تشکیل شده که اقدامات لازم برای این بازی حساس و نفس گیر را انجام دهند.  
در حال حاضر نگاه فراگیر و ملی برای حضور پرسپولیس در فینال قهرمانان آسیا شکل گرفته است، تا این بار با توجه به ثبت رکوردهای موفقیت آمیز باشگاه در رقابت های لیگ برتر، انتظار چند ساله برای کسب جام قهرمانی به پایان برسد و سرخپوشان بر قله موفقیت در آُسیا قرار بگیرند.    
حمید درخشان سرمربی پیشین پرسپولیس در گفت و گو با «رسالت»، درباره وضعیت تیم در آستانه برگزاری فینال لیگ قهرمانان آسیا اظهار کرد: پرسپولیس با از دست دادن آل کثیر باید تمهیدات لازم را برای جایگزین کردن بازیکن به جای او داشته باشد. ضمن اینکه این تیم در بازی آخر با شهر خودرو نمایش خوبی داشت و از نظر روحی و روانی در شرایط بهتری قرار گرفت.
وی با اشاره به اینکه تیم از جهت گل زنی دچار کمبود است، افزود: داشته‌های فعلی تیم در حال حاضر همین بازیکنان هستند که نمی‌توان تغییری در آن‌ها ایجاد کرد، مگر اینکه بازیکنان ازنظر روانی و فنی تقویت شوند. پرسپولیس در خط حمله بازیکنانی را در اختیار دارد که باید برای گرفتن آن‌ها تمهیدات بیشتری صورت می‌گرفت. اکتفا کردن به یک بازیکن برای پرسپولیس مسئله‌ساز شد، اما اکنون باید به جوانان در خط حمله اعتماد شود چون دیگر امکان خرید بازیکن و تغییر وجود ندارد.  درخشان درباره لغو دو بازی آخر پرسپولیس با ذوب‌آهن و نساجی بیان کرد: برگزار شدن یکی از بازی‌ها می‌توانست کمک زیادی به تیم داشته باشد. لغو کردن دو بازی خبر خوبی برای تیم نیست و ازنظر فنی اقدام درستی نبود، زیرا تیم فقط تمرین می‌کند و از شرایط آرمانی مسابقه دور می‌ماند. لغو دو بازی فاصله زیادی را تا روز فینال ایجاد می‌کند و روند ایده آل تیم را متوقف می‌نماید و جلوی رشد آن را می‌گیرد، زیرا در کار هماهنگی و تیمی وقفه ایجاد می‌شود. 
سرمربی پیشین پرسپولیس، نقطه قوت تیم را خط دفاع، میانی و دروازه بان عنوان کرد و ادامه داد: نقطه‌ضعف پرسپولیس در خط حمله است که نمی‌تواند به تیم کمک کند و امکان گل زنی را گرفته است. هرچقدر یک تیم خوب بازی کند، اما درنهایت گل نزند، بازی را واگذار می‌کند. به همین علت خط حمله از اهمیت بالایی برخوردار است. 
درخشان درباره ایجاد تغییرات مدیریتی در باشگاه بیان کرد: اکنون فقط باید تغییرات مدیریتی را پذیرفت و سرپرست باشگاه را به رسمیت شناخت. به وضعیت مدیریت باشگاه در آینده می‌توان پرداخت، اما مهم تمرکز بر بازی فینال است که یکی از مهم‌ترین بازی‌ها برای پرسپولیس طی چند سال اخیر است. 
وی درباره سختی بازی فینال پرسپولیس اظهار کرد: بازیکنان بازی سختی را در پیش دارند، زیرا دیگر تیم‌ها در حال برگزاری بازی‌های خود هستند و در شرایط آرمانی قرار دارند، اما بازی‌های پرسپولیس لغو شده است و این کار آمادگی تیم را کاهش می‌دهد. ایجاد شرایط مناسب به بازیکن کمک می‌کند تا بهترین نمایش خود را در زمین انجام دهد، در غیر این صورت تمرین زیاد بدون برگزاری مسابقه کمک زیادی به بازیکنان نمی‌کند. 
درخشان در پایان با اظهار امیدواری برای کسب موفقیت پرسپولیس در بازی فینال لیگ قهرمانان آسیا گفت: باوجود لغو دو بازی، شرایط بازیکنان تا روز فینال ایده آل نخواهد بود. من بعد از رسیدن پرسپولیس به فینال بارها گفته‌ام که تیم کار سختی را در بازی فینال به عهده دارد و باید روز به روز شرایط خود را توسعه می‌داد. اکنون شرایط غیرمنتظره‌ای به وجود آمده که امیدوارم پرسپولیس در فینال بازی خوبی را به نمایش بگذارد. 

آدرس مطلب http://paper.resalat-news.com/newspaper/page/9925/1/87117/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha