آرشیو
انتخاب نشریه


جزئیات محدودیت‌های کرونایی در‌‌تهران

رئیس ستاد مقابله با کرونا در کلان‌شهر تهران جزئیات اعمال محدودیت‌های کرونایی در تهران را اعلام کرد. 
به گزارش گروه سلامت خبرگزاری فارس، علیرضا زالی، رئیس ستاد مقابله با کرونا در کلان‌شهر تهران بابیان این‌که آثار اعمال محدودیت‌ها بر میزان مرگ‌ومیر، بستری و مراجعه سرپایی در هفته‌های آتی منعکس خواهد شد، بیان داشت: تغییر وضعیت شیوع بیماری در شهر تهران از قرمز به نارنجی است.
وی از استمرار بخشی از محدودیت‌ها خبر داد و افزود: بالغ‌بر ۳۰ درصد ترافیک و تردد درون‌شهری و ۳۰ درصد استفاده از حمل‌ونقل عمومی در هفته اخیر کاهش پیداکرده است. علی‌رغم این‌که برخی از دستگاه‌ها در خصوص تعطیلی کارمندان اقدامی نکردند، اما شاهد کاهش مراجعه به بخش‌های اداری بودیم.
 به گفته رئیس ستاد مقابله با کرونا در کلان‌شهر تهران ، ۱۴۵ هزار بازدید تلفیقی با محوریت نیروی انتظامی در ۱۰ روز اخیر انجام شد که گزارش‌ها حاکی از اجرای ۹۰ درصد دستورالعمل‌ها توسط اصناف شهر تهران دارد.زالی همچنین از شهروندان و کسبه
 به علت این همراهی با توجه به محدودیت‌های اقتصادی تشکر کرد و گفت: استمرار این همراهی‌ها به‌طورقطع اثرات مطلوبی در پی دارد و می‌تواند نویدبخش روزهای خوبی باشد.
 وی تصریح کرد: محدودیت‌های اعمالی در شهرهایی با وضعیت نارنجی بیماری متفاوت از شهرهایی با وضعیت قرمز است. در مشاغل اضطرار تصمیم بر حضور دوسوم کارکنان و در سایر بخش‌ها و اداره‌جات دولتی، غیردولتی و خصوصی حضور
 ۵۰ درصد کارکنان خواهد بود.
رئیس ستاد مقابله با کرونا در کلان‌شهر تهران  بیان داشت: برخی از محدودیت‌های مشاغل گروه ۳ و ۴ استمرار خواهد کرد
 مدارس، دانشگاه‌ها، حوزه علمیه، نمازهای جماعت و جمعه و فعالیت‌های آیینی کماکان در تهران تعطیل خواهد بود.
 زالی عنوان کرد: محدودیت‌های تردد شبانه و ممنوعیت ورود خودروهای غیربومی کماکان در شهرهای قرمز و نارنجی اعمال خواهد شد. وی گفت: وضعیت نگران‌کننده اقتصادی فشار قابل‌توجهی بر اصناف وارد می‌کند؛ به همین دلیل باید با کنترل گلوگاه شیوع بیماری ازجمله ناوگان حمل‌ونقل عمومی و اداره‌جات، تصمیمات طوری اتخاذ شود که اصناف را دچار مشکل نکند.

آدرس مطلب http://paper.resalat-news.com/newspaper/page/9925/10/87124/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha