ابراهیم عزیزی، نایب‌رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس:
نقش‌آفرینی مردم درصحنه‌های‌ اقتصادی موجب فتح قله‌های‌ موفقیت خواهد شد

ابراهیم عزیزی، نماینده مردم شیراز و نایب‌رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در گفت‌وگو با‌ خبرنگار «رسالت» به تشریح مؤلفه‌های‌ مور‌دنیاز برای مشارکت مردم پرداخت و دراین‌باره اظهارکرد: انقلاب اسلامی ملت بزرگ ایران با بهره‌گیری از ظرفیت عظیم مردمی شکل‌گرفته است. بنابراین پایه و اساس انقلاب اسلامی توأمان با‌ وحدت، ایمان و رهبری، مردم و همراهی‌شان بوده است. مادامی‌که یک نظام سیاسی پایه اساسی بر مبنای مشارکت مردم داشته باشد، توفیقات بسیاری به‌دست خواهد آورد و لازمه کسب توفیق‌های بزرگ، استمرار‌ در بهره‌گیری از ظرفیت‌های مردمی است. 
وی افزود: طی سالیان گذشته تا به امروز هیچ صحنه‌ و عرصه‌ای بدون حضور مردم شکل نگرفته و در تمامی صحنه‌ها به یمن حضور مردم موفقیت شکل‌گرفته است. پیروزی انقلاب اسلامی، سالیان دفاع مقدس و دیگر صحنه‌های سیاسی، اجتماعی و فرهنگی از برکات حضور مردم است. دراین راستا ضرورت دارد تا بکوشیم تا مسیر پیشرفت روزافزون اقتصاد بیش‌ازپیش به حضور مردم گره بخورد و مردم مبنای عمل قرار گیرند. 
نایب‌رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب اسلامی شعار سال ۱۴۰۳ را رونق تولید با مشارکت مردم نام‌گذاری کردند و این مطالبه بیانگر ضرورت حضور مردم در تولیدات ملی است. امروز جامعه اسلامی می‌بایست پذیرای حضور مردم در میدان‌های اقتصادی شود تا با نقش‌آفرینی مردم، قله‌های موردنظر فتح گردد. 
نماینده مردم شیراز با تأکید بر لزوم توجه به بخش خصوصی همچنین خاطرنشان کرد: اگر ورود مردم به اقتصاد را جدی بگیریم و شعارگونه برخورد نکنیم، شاهد اتفاقات خوبی در سال جاری خواهیم بود. ظرفیت‌های مردمی می‌بایست  درست همانند سرمایه‌گذاران بخش خصوصی چارچوب دار و دارای رویکرد هوشمندانه باشد. خوشبختانه در بخش خصوصی، ظرفیت‌های بی‌نظیری شکل‌گرفته و انسان‌های بزرگ و دارای علاقه به پیشرفت اقتصادی روزافزون حضور دارند. 
او با اشاره به رفع موانع موجود در بخش‌های تولیدی متذکر شد: باید بکوشیم تا موانع سرمایه‌گذاری بخش خصوصی رفع گردد. چنانچه راه برا‌ی سرمایه‌گذاران و علاقه‌مندان هموار گردد، اتفاقات خوبی رقم خواهد خورد. 
وی اذعان کرد: به‌کارگیری ظرفیت تعاونی‌ها گامی حائز اهمیت در مردمی سازی اقتصاد است. امروز تعاونی‌ها فرصتی ارزنده به‌منظور کسب و افزایش ظرفیت‌های مردمی تلقی می‌شوند. 
او یادآور شد: تعاونی‌های تخصصی، صنفی و مردمی می‌توانند در رونق تولید سال ۱۴۰۳ نقش‌آفرین باشند. به طورمثال اکنون تعاونی قالیبافان را‌ دارا هستیم و چنانچه از این تعاونی به‌درستی حمایت کنیم، صنعت فرش کشور را دستخوش تغییرات جدی و اساسی خواهیم کرد و به دوران شکوفایی صنعت فرش سنتی و بومی ایران که در دنیا کم‌نظیر است، بازخواهیم گشت. 
عزیزی با اشاره به اثرات حضور تعاونی‌های مسکن در‌ حوزه تولید گفت: اگر در حوزه تعاونی‌‌های مسکن سرمایه‌گذاری کنیم و موانعشان را برطرف سازیم، به‌فوریت نیاز مسکن برطرف خواهد شد. 
وی همچنین ادامه داد: تعاونی‌ها و جذب سرمایه‌گذاران، دو رکن مهم در مردمی سازی اقتصاد است و چنانچه هدف قرار گیرد، پیشرفت‌های خوبی رقم خواهد خورد. 
نایب‌رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اظهارکرد: دولت باید حمایت بیشتری از صنایع و واحدهای صنفی داشته باشد. همچنین در واحدهای صنعتی بزرگ می‌بایست پیشران باشد و فرصت توسعه را برای  صنایع مردمی که وابسته به دولت نیستند، رقم بزند. 
وی در پایان این گفت‌وگو بیان کرد: شعار سال ۱۴۰۳ بسیار هوشمندانه و متکی بر شناخت ظرفیت‌ها و مزیت‌های اقتصادی است. بزرگترین ویژگی این شعار این است که مزیت‌ها در کنار نیازهای کشور عنوان می‌گردد. بی‌شک مطالبه مقام معظم رهبری و شعار عنوان‌شده از سوی ایشان، نقشه راه است. مسئولان نیز در راستای تحقق این مهم بکوشند و تنها شعارگونه برخورد نکنند. مهم‌ترین مؤلفه تحقق شعارسال به‌کارگیری آن در مقام عمل و تلاش جهادی است.