آرشیو
انتخاب نشریه


خطیب‌زاده در نشست خبری:
ده‌ها هیئت خارجی در مراسم تحلیف حضور پیدا می‌کنند

سخنگوی وزارت امور خارجه بابیان اینکه چند ده هیئت در سطح رؤسای جمهور در مراسم تحلیف رئیس دولت سیزدهم شرکت می‌کنند، گفت: در همین راستا، رئیس‌جمهور عراق به تهران سفر می‌کند.به گزارش مهر، سعید خطیب‌زاده ،سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان دیروز در نشست خبری با حضور خبرنگاران که به‌صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، اعلام کرد: سفر رئیس‌جمهور عراق به ایران در برنامه است و به‌احتمال‌زیاد، برای مراسم تحلیف به ایران سفر می‌کند. این سفر در چارچوب روابط دوجانبه است. علاوه بر او، چند ده هیئت دیگر، برای حضور در مراسم تحلیف عازم ایران هستند.وی افزود: لازم است همین‌جا یادآوری کنم، از همان ابتدا که زمان مراسم تحلیف معلوم شد، وزارت امورخارجه و سفارتخانه‌ها با دستورالعمل‌های ارسالی از مرکز به‌طور گسترده با هماهنگی مجلس شورای اسلامی و دفتر رئیس‌جمهور منتخب، پیگیر برگزاری مراسم تحلیف بودند.
 حضور چند ده هیئت خارجی در مراسم تحلیف رئیسی
سخنگوی وزارت امور خارجه تصریح کرد: چند ده هیئت در سطح رؤسای جمهور و دولت‌ها، رؤسای مجالس، وزرای خارجه و فرستاده‌های ویژه عازم تهران هستند، که نشان از مقبولیت و مشروعیت کشورمان در عرصه بین‌المللی است.
خطیب‌زاده همچنین در خصوص احتمال حضور نماینده‌ای از عربستان سعودی در مراسم تحلیف رئیسی، گفت: تا آنجایی که من جزئیات را دیدم، اسمی از نماینده عربستان در این مراسم نیست، اما باید مجددا چک کنم.وی همچنین در خصوص برگزاری اجلاس چهارجانبه کریدور شمال به جنوب، افزود: کریدور شمال و جنوب از مهم‌ترین کریدورهای ایران است که از سال ۲۰۰۱ به دنبال توسعه آن بودیم.سخنگوی دستگاه دیپلماسی اظهار داشت: هند به‌عنوان توسعه‌دهنده بخشی از آن نقش مهمی دارد. گفت‌وگوهایی هم برای برگزاری این اجلاس شده اما زمان آن مشخص نشده است.
  رژیم صهیونیستی بداند با فرافکنی دردی دوا نمی‌شود
خطیب‌زاده در واکنش به اتهام‌زنی صهیونیست‌ها به کشورمان، گفت: رژیم اشغالگر قدس باید دست از این اتهام زدن‌های واهی بردارد. این بار اولی نیست که رژیم اشغالگر قدس این‌چنین اتهاماتی را متوجه کشور ما می‌کند.
وی افزود: این رژیم هرجایی رفته با خود ناامنی، ترور و وحشت برده است. مسئولیت وضعیت فعلی بر عهده آنانی است که پای رژیم صهونیستی را به منطقه بازکرده‌اند.سخنگوی وزارت امور خارجه بابیان اینکه قطعا این اظهارات محکوم است، گفت: رژیم صهیونیستی بداند با این فرافکنی‌ها دردی از دردهایش دوا نمی‌شود. هرکسی باد بکارد، طوفان درو می‌کند.

آدرس مطلب http://paper.resalat-news.com/newspaper/page/10101/3/106881/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha