آرشیو
انتخاب نشریه


احسان ارکانی، عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس:
تصمیمات اشتباه دولت قبلی باید درس عبرت مسئولان باشد

گروه سیاسی
احسان ارکانی، عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با «رسالت» ضمن اشاره به سخنان اخیر حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی، رئیس‌جمهور کشورمان اظهار کرد: اینکه وضعیت امروز کشور نتیجه سیاست‌ها و تصمیم‌های غلط 8 سال گذشته و دولت قبلی است تردیدی نیست. اما در کنار این مسئله باید بپذیریم که برخی مشکلات ساختاری در کشور وجود دارد.
وی افزود: روال‌ها و فرآیندهای بوروکراسی در  فضای ساختاری و اداری کشورمان وجود دارد و تازمانی که این‌ها حل نشود حتی دولت رئیسی نیز به مشکل می‌خورد. با همین نگاه بود که مجلس فعلی نیز یکی از مهم‌ترین اقداماتش گام بسیار مهم حمایت از بهبود فضای کسب‌وکار بود.
ارکانی ادامه داد: کار کارشناسی بسیاری بر این پیشنهادشده است و در این روزها در مجلس باوجود فشار طیف‌های ذی‌نفوذ و مجوزهای طلایی و انحصاراتی که برای خودشان در گروه‌های مختلف صنعتی ایجاد کرده بودند، تصویب شد و این طرح قسمتی از گام مجلس است.
*دولت سیزدهم باید برای رفع نقاط ضعف کشور پیش‌قدم باشد
این عضو کمیسیون بودجه مجلس خاطرنشان کرد: دولت رئیسی نیز باید پیش‌قدم باشد و در هر حفره‌ای از کشور که نقطه‌ضعف یا خلأ وجود دارد با اقدامات جهادی برطرف کند. عده‌ای می‌خواهند دست بخش مردمی را از اقتصاد و مسائل کشور کوتاه کنند و دولت باید با این افراد برخورد کند و با ایجاد یک فضا و بازار باز اجازه دهد که مردم خودشان در حوزه‌های مختلف نقش‌آفرین باشند.
او گفت: لذا قانون مصوب شده مجلس یک گام مهم است و امیدوار هستیم به دولت سیزدهم نیز کمک کند تا بتوانند تغییراتی رقم بزنند. دغدغه ما این است که دول آینده نیز با مشکلات ساختاری مواجه نشوند.
ارکانی در انتها تأکید می‌کند که تصمیمات و رفتارهای دولت یازدهم و دوازدهم در حوزه‌های مختلف باید درس عبرتی برای مسئولان دولت جدید باشد. مسلم است که تصمیمات غلط بسیاری از مسئولان دولت روحانی باعث شرایط امروز شده است اما اکنون باید با شناسایی نیاز جامعه، تصمیمات اشتباه گذشته را جبران کرد.

آدرس مطلب http://paper.resalat-news.com/newspaper/page/10159/1/113200/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha