آرشیو
انتخاب نشریه


سیدمجتبی محفوظی، نماینده مردم آبادان در مجلس:
دست دوستی ایران با ابرقدرت‌های شرق، پیام سفر به روسیه است

گروه سیاسی
سید مجتبی محفوظی، نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با «رسالت» با اشاره به سفر رئیس‌جمهور به روسیه بیان کرد: ایران درصدد گسترش روابطش با کشورهایی است که خواهان این رابطه هستند. یکی از این کشورها نیز روسیه است. روسیه فعلی با روسیه تزاری تفاوت‌های فراوانی دارد نه در ریشه‌ها بلکه در عملکردها و رویکردهای آن‌ها این موضوع مشخص است.
وی افزود: زمانی که ما شاهد جنگ جهانی علیه سوریه بودیم، روسیه با یک تصمیم‌گیری بسیار سریع و به‌موقع به محور مقاومت پیوست و وارد کارزار جنگ علیه تکفیری و تروریست‌ها شد که می‌دانیم از چه سمتی حمایت می‌شدند و چه افرادی پشت آن‌ها بودند.
او یادآور شد که حمایت روسیه از محور مقاومت یعنی قد علم کردن در مقابل زیادی‌خواهی‌های آمریکای جهان خوار و شیطان بزرگ و همراهانش در منطقه. این اقدام پیام‌های بسیاری داشت.
محفوظی همچنین با اشاره مباحث اخیر در مورد عدم تفاوت روسیه فعلی با روسیه تزاری سابق، بیان کرد: بنابراین روسیه با این رویکرد و پیشینه چند سال اخیر حضور فیزیکی و حمایت نظامی از محور مقاومت با روسیه تزاری زمین تا آسمان متفاوت است و فاصله دارد.
این نماینده مجلس اضافه می‌کند: ضمن این‌که ما چه بگوییم روسیه تفاوت دارد با آنچه در قبل بوده و چه بگوییم تفاوت ندارد، در مباحث سیاسی امروز اصلااین مقوله‌ها مطرح نیست و مسئله این است که امروز بر سر چه موضوعاتی به توافق می‌رسیم.
وی ادامه داد: آن چیزی که امروز اهمیت دارد این است که بر سر چه موضوعاتی به توافق می‌رسیم و هدف اصلی چیست و این‌که آن‌ها ازلحاظ ماهیت تفاوت کردند یا نکردند موضوعیت ندارد.
محفوظی عنوان کرد: موضوع اصلی آن است که ما می‌خواهیم برای آینده رقم بزنیم و امروز نسبت به سفر رئیسی به مسکو بسیار خوش‌بین هستیم و البته این سفر پیام‌های بسیاری دارد که ما با ابرقدرت‌هایی به‌غیراز آمریکا که
 در حال افول است دست دوستی داریم و روابط خوبی برقرار کردیم و روابط بین‌المللی رو به گسترشی داریم.
نماینده مردم آبادان در مجلس درانتها تصریح کرد: کشورهای زیادی خواهان این هستند که روابط خود را با ایران احیا کنند و توسعه دهند. پیام اصلی این سفر نیز همین است و امیدوار هستیم نتایج خوب و موقری هم برای ایران و هم روسیه و هم برای منطقه در برداشته باشد.

آدرس مطلب http://paper.resalat-news.com/newspaper/page/10234/1/123593/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha