آرشیو
انتخاب نشریه


ترور شهید صیاد خدایی نیازمند پاسخ قاطع
پاسخ در راه است

محمد صادق پور
حدود ساعت ۴ عصر روز یک شنبه دو راکب موتور سیکلت در یکی از کوچه‌های خیابان مجاهدین اسلام در مرکز شهر تهران، سردار پاسدار صیاد خدایی، از نیروهای مدافع حرم در سوریه را که در مقابل گروه تروریستی داعش جنگیده بود، با شلیک پنج گلوله به شهادت رساندند. این ترور در نزدیکی منزل شهید رخ داد و طی آن سه گلوله به جمجمه و دو گلوله دیگر به دست او اصابت کرد.در اولین ساعات پس از این حادثه مقامات متعددی ضمن محکوم کردن این اقدام جنایتکارانه از پاسخ محکم و حتمی جمهوری اسلامی ایران خبر دادند.
سعید خطیب زاده، سخنگوی وزارت امور خارجه در همین رابطه ضمن محکوم کردن این اقدام تروریستی و ابراز تسلیت و تبریک در شهادت صیادخدایی به خانواده آن شهید و همرزمانش، گفت: دشمنان قسم خورده نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران با ترور و به شهادت رساندن یکی از اعضای ایثارگر سپاه، بار دیگر ماهیت و ذات خبیث خود را افشا کردند.
وی ادامه داد: این جنایت غیرانسانی توسط عناصر تروریستی وابسته به استکبار جهانی و با حمایت و در میان سکوت کشورهای مدعی مقابله با تروریسم صورت گرفت.
سردار سلامی در این خصوص گفت: «هر اقدامی از طرف دشمن با پاسخی قوی مواجه خواهد شد. ما دشمن را به حال خود رها نخواهیم کرد و همواره آن‌ها را تحت تعقیب قرار خواهیم داد».
فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اضافه کرد: «معادله‌های ما در برابر دشمن پابرجا خواهد ماند و تشدید و قوی‌تر خواهد شد. [ریختن] خون شهید صیاد خدایی بی‌پاسخ نخواهد ماند».
این مسئله در بردارنده نکاتی است که باید بر روی آن ها تمرکز شود و با پاسخ قاطع از تکرار این گونه حوادث جلوگیری شود.
رژیم صهیونستی در ماه های اخیر روش های اقدام علیه جمهوری اسلامی را تغییر داده است به طوری که آن ها  پیش از این صرفا در مسائل هسته ای، حمله به تاسیسات هسته ای و ترور دانشمندان فعال در این زمینه تمرکز داشتند.
این نخستین بار نیست که اعضای سپاه قدس هدف قرار می‌گیرند اما انجام این کار در داخل ایران اتفاق نادری به شمار می‌آید. پیش از این هدف اغلب ترورهای داخل ایران، افراد مرتبط با برنامه هسته‌ای بودند اما شهید خدایی در صنعت هسته ای فعالیتی نداشت و طبق برخی از اخبار، ایشان در پیشرفت صنعت ساخت هواپیماهای بدون سرنشین ایران نقش داشت. رژیم منحوس صهیونیستی که به شدت نگران تقویت حضور ایران و محور مقاومت در سوریه از یک سو و به سرانجام رسیدن مذاکرات هسته ای
 از سوی دیگراست؛ در حال آخرین دست و پا زدن های خود می باشد. آن ها با توجه به پاره ای نارضایتی های اقتصادی در جریان طرح مردمی سازی یارانه ها، دل خوش به دامن زدن به این نارضایتی ها و القای حس عدم امنیت در جامعه بودند اما مردم شهید پرور ایران  با حضور خود در مراسم تشییع این شهید بزرگوار کید دشمن را به خودشان برگرداندند. حال وقت آن است که این حماسه مردم در زمان و مکان مناسب با پاسخ قوی کامل شود تا دشمن بهای عبور از خط قرمز های ملت ایران را بداند و درس عبرتی برای این رژیم منحوس و استکبار جهانی حامی آن باشد.

آدرس مطلب http://paper.resalat-news.com/newspaper/page/10321/1/134309/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha