آرشیو
انتخاب نشریه


رسوایی امنیتی صهیونیست‌ها در اروپا

گروه بین الملل   
تلاش یک شرکت صهیونیستی برای شنود غیر قانونی تلفن همراه دو سیاستمدار در ایالت کاتالونیا( در اسپانیا) جنجال تازه‌ای به پا کرده است. شبکه «یورونیوز» گزارش داده است که دو سیاستمدار جدایی‌طلب ایالت کاتالونیای اسپانیا از رئیس سابق سازمان اطلاعات اسپانیا به دلیل تلاش برای هک‌کردن تلفن‌های همراهشان شکایت کردند.راجر تورنت سخنگوی پارلمان منطقه‌ای کاتالونیا و ارنست ماراگای، عضو شورای شهر بارسلونا شکایت خود را در دادگاهی در شهر بارسلون علیه فیلیکس سانز رولان، رئيس سابق دستگاه جاسوسی اسپانیا ثبت کردند.
این دو سیاستمدار همچنین علیه یک شرکت فناوری اسرائیلی، گروه NSO، اقدام به پیگرد قانونی کرده اند. آقای تورنت در خصوص شکایت خود می‌گوید: «ما این پرونده را برای دفاع از حقوق خود و مطالبه مسئولیت‌های اجتماعی تشکیل می‌دهیم.»در اوایل ماه جاری یک تحقیق مشترک توسط روزنامه‌های ال پائیس اسپانیا و گاردین بریتانیا منتشر شد و در آن از ابعاد تازه‌ای از جزئیات جاسوسی علیه این دو سیاستمدار پرده برداشت. به گزارش این دو روزنامه، راجر تورنت توسط بدافزارهای جاسوسی که تنها به دولت‌ها و سرویس‌های امنیت ملی کشورها فروخته می‌شود مورد حمله قرار گرفته است.
تحقیقات نشان می‌دهد که نرم‌افزارهای جاسوسی می‌توانند از آسیب‌پذیری قبلی در اپلیکیشن واتساپ بهره برداری کنند و به طور بالقوه دسترسی به داده‌های تلفن همراه فرد را فراهم کنند.گزارش این دو روزنامه نشان می‌دهد مدرکی مبنی بر هک شدن موفقیت آمیز تلفن همراه آقای تورنت وجود ندارد و ظاهرا ماجرا تنها به تلاش برای هک شدن محدود بوده است.
دستگاه‌های امنیتی اسپانیا، در خصوص این پرونده سکوت کرده اند. دولت اسپانیا نیز مدعی شده است از ماجرا خبر ندارد! به نظر می رسد تحولات سال‌های اخیر در کاتالونیا، حساسیت صهیونیست‌ها را برانگیخته است! تلاش این منطقه برای جدایی از اسپانیا، می تواند بر روی معادلات جمعی اتحادیه اروپا( که محل سرمایه گذاری خاص امنیتی صهیونیست‌ها و آمریکا می باشد) تأثیرگذار باشد. در سال 2017 میلادی، همه پرسی  استقلال ایالت کاتالونیا برگزار شد و طی آن بیش از ۹۲ درصد شرکت‌کنندگان به جدایی از اسپانیا رأی مثبت دادند. این همه‌پرسی البته بی‌فرجام ماند و از سوی دولت اسپانیا غیرقانونی و غیر قابل اجرا اعلام شد.در هر حال، پس از تحولات خاصی که در کاتالونیا رخ داد، تمرکز دستگاه‌های امنیتی آمریکا و رژیم صهیونیستی بر روی این منطقه بیشتر شده است. 
 نقدی بر گزارش یورونیوز
شبکه یورونیوز به مانند بسیاری از شبکه ها و رسانه های اروپایی، قصد ندارد ماهیت اقدامات ضد امنیتی و جاسوسی مقامات آمریکایی و صهیونیستی را در دیگر کشورهای دنیا و حتی کشورهای اروپایی زیر سؤال ببرد! بسیاری از شرکت‌های صهیونیستی به ظاهر خصوصی که در کشورهای اروپایی فعالیت دارند، تعلق خاطر مستقیمی به سازمان موساد و دیگر نهادهای جاسوسی دارند. فراتر از آن، هک کردن تلفن همراه سیاستمداران اروپایی  توسط شرکت‌های صهیونیستی و آمریکایی  مسبوق به سابقه است.یکی از اصلی ترین این موارد، شنود تلفنی صدر اعظم آلمان توسط آژانس امنیت ملی آمریکا بوده است. با این حال مقامات اروپایی همواره در برابر اقدامات ضد امنیتی واشنگتن و رژیم صهیونیستی تسلیم بوده و حتی ظرفیت‌های جاسوسی خود در دیگر کشورها را نیز در اختیار سازمان‌های سیا و موساد قرار می دهند. رسوایی امنیتی اخیر در کاتالونیا، اولین و آخرین رسوایی در این خصوص نخواهد بود و در آینده شاهد افشاگری‌های بیشتری در‌خصوص جاسوسی صهیونیست‌ها و آمریکا در خاک کشورهای اروپایی خواهیم بود. 
یورونیوز

آدرس مطلب http://paper.resalat-news.com/newspaper/page/9827/1/80985/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha