آرشیو
انتخاب نشریه


امیرعبداللهیان:
شکل‌گیری ترتیبات جدید در غرب آسیا به برکت مجاهدین در غربت است

مشاور رئیس مجلس در امور بین الملل گفت: در جهان ترتیبات جدید سیاسی امنیتی در حال شکل گیری است که بیش از همه در غرب آسیا شکل گرفته و این به برکت مجاهدین در غربت و شهید بزرگ سلیمانی است.
به گزارش فارس، در پنجمین اجلاسیه بین‌المللی مجاهدین در غربت عصر در حوزه هنری انقلاب اسلامی، حسین امیرعبداللهیان دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین‌الملل طی سخنانی اظهار داشت: با توجه به موضوع اجلاس از منظر اندیشمندان روابط بین‌الملل درباره اینکه چه شرایطی را دنبال می‌کنیم، توضیحاتی ارائه می‌کنم. وی افزود: این مسئله مطرح است که در جهان کنونی، آینده نظم جهانی چه سمت و سویی دارد و فلسطین چگونه نقش تعیین کننده ایفا می‌کند.  دستیار ویژه رئیس مجلس همچنین تصریح کرد: جهان امروز دوران گذار و انتقال را طی می‌کند، امروز سخن از اغواگری آمریکا سخنی گزاف است چرا که امروز جهان شاهد نزول و سقوط دولتمردان و سیاستمداران آمریکا هستیم. وی ادامه داد: شورش‌های خیابانی در کف خیابان‌های آمریکا نشان می‌دهد که آمریکا با معضلات فراوانی مواجه است و در حال رسیدن به نقطه صفر است.
امیرعبداللهیان بر همین اساس یادآور شد: کنش‌ها و کنشگران با تحولاتی سریع مواجه هستند. در میان کنشگران دیگر شوروی سابق نیست و در محیط بازی امروز فقط این قدرت‌های بزرگ نیستند که نقش آفرینی کنند.
وی افزود: امروز حماس تاثیر گذارترین نقش را در بر هم زدن آرامش رژیم صهیونیستی دارد و می‌تواند نقش مهمی در فروریختن آمال صهیونیست‌ها به نمایش بگذارد. دستیار ویژه رئیس مجلس خاطر نشان کرد: با بیش از 5 سال از مقاومت مردم یمن، سعودی‌ها به دنبال فرار آبرومندانه از یمن هستند.
وی تصریح کرد: سعودی ها به علت مقاومت و مقابله  یمنی‌ها با مشکلات فراوانی دست و پنجه نرم می‌کنند.
امیرعبداللهیان ادامه داد: وزیر خارجه دولت مستعفی یمن در جده سه مرتبه به من گفت که شما خواهید دید که در کمتر از سه هفته حوثی‌ها را در غرب یمن نابود خواهیم کرد. وی خاطر نشان کرد: امروز در آستانه ششمین سال تجاوز آمریکایی، اسرائیلی و سعودی در یمن هستیم که دیدیم چگونه در تلاش هستند آبرومندانه از یمن خارج شوند.
وی ادامه داد: در جهان ترتیبات جدید سیاسی امنیتی در حال شکل‌گیری است که بیش از همه در غرب آسیا شکل گرفته و این به برکت رهبر معظم انقلاب و مجاهدینی که در غربت بودند و به برکت شهید بزرگ سلیمانی است.
دستیار ویژه رئیس‌مجلس در امور بین‌الملل خاطر نشان کرد: به برکت ترتیبات سیاسی امنیتی که در منطقه رقم خورد وضعیت به گونه ای شده که امروز کشورها برای ارتباط با سوریه از یکدیگر سبقت می‌گیرند.

​​​​​​​


آدرس مطلب http://paper.resalat-news.com/newspaper/page/9889/1/84780/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha