آرشیو
انتخاب نشریه


محسن رضایی:
روحانی‌ اصل ‌۳۱‌قانون‌اساسی را فراموش‌کرده‌است

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام بابیان این‌که حادثه بندرعباس، روح قانون اساسی و وجدان عمومی مردم را جریحه‌دار کرد، گفت: آقای روحانی چه حقوقدانی است که اصل ۳۱ قانون اساسی را فراموش کرده است.به گزارش مجمع تشخیص مصلحت نظام، محسن رضایی در جمع تعدادی از پیشکسوتان و جانبازان شیمیایی دفاع مقدس تأکید کرد: یکی از مهم‌ترین آرمان‌های انقلاب ما، حفظ کرامت الهی انسان و مقابله با سلطه خوارکننده محافل تاریک‌اندیش سرمایه‌داری خشن داخلی موردحمایت آمریکا، انگلیس و روسیه در دو سده اخیر بود که می‌خواستند مردم ما را در فقر و نیازمندی نگه‌دارند تا عزت این مردم تاریخ‌ساز و حماسه‌ساز را لگدکوب کنند و مردم را ناتوان و رنجور کنند و به‌این‌ترتیب دولت را از پشتوانه مردمی تهی کنند تا بتوانند از دولت‌های ما باج بگیرند.رضایی افزود: بعد از پیروزی انقلاب، نمایندگان ملت و حضرت امام (ره) این آرمان‌های الهی و انسانی ازجمله «تأمین مسکن متناسب با نیاز برای هر فرد و خانوار ایرانی با اولویت بخشیدن به نیازمندان» را در متن قانون اساسی جدید آوردند. اصل ۳۱ قانون اساسی تأکید می‌کند «داشتن مسکن متناسب با نیاز، حق هر فرد و خانواده ایرانی است. دولت موظف است با رعایت اولویت برای آن‌ها که نیازمندترند به‌خصوص روستانشینان و کارگران زمینه اجرای این اصل را فراهم کند»دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام تأکید کرد: متأسفانه برخی دولتمردان به‌جای این‌که به وظیفه خود در قبال اصل ۳۱ قانون اساسی عمل کنند، به حافظ منافع سوداگران زمین و مسکن تبدیل‌شده‌اند و هرکس هم که از این وضعیت پیچیده و خوارکننده و مدیریت ضد مردمی انتقاد کند با رسانه‌های پرپول و پرزور خود به او حمله می‌کنند و انواع اتهام را به او وارد می‌کنند. با انبوه ابزارهای رسانه‌ای ظاهراروشنفکری سعی دارند تقابل مدیریت مردمی با مدیریت محفلی و ضد مردمی را با برچسب‌هایی به‌صورت تقابل ضد دموکراسی با دموکراسی جلوه دهند. سؤال من از روشنفکرهای واقعی ( غیر از آن‌ها که جزو شبکه امنیتی مطبوعات زنجیره‌ای هستند ) این است که کدام حامی دموکراسی می‌تواند چشم بر شرایط خوارکننده اقتصادی ببندد و توجیه‌گر له شدن هموطنش باشد؟
رضایی گفت: در دهه هفتاد روند کالایی شدن و بلکه سرمایه‌ای شدن زمین، تسریع شد. همان زمان به رئیس‌جمهور وقت گفتم یک قطعه زمین حق همه مردم است. الان هم معتقدم هرکس شناسنامه ایرانی دارد، صاحب خاک این سرزمین است و حق مسکن دارد.وی گفت: نمی‌توانیم به آن کودکی که شاهد تخریب آلونک مادر زحمتکش خود هست، بگوییم قانون چنین گفته است. قانون، برای حرمت و امنیت و مال و جان مردم است. نمی‌شود هر جا قانون به ضرر مردم عادی است اجرا کنیم و هر جا قانون به ضرر دولتمردان و افراد پرتوان است بگردیم و یک تبصره‌ای پیدا کنیم تا جلوی اجرای قانون را بگیریم. آن کودک بندرعباسی حق دارد بپرسد اصل ۳۱ قانون اساسی چه می‌شود؟
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به صحنه دردناک تخریب آلونک یک خانواده در بندرعباس تأکید کرد: ناله‌های این زن و فرزندانش، روح قانون اساسی و وجدان عمومی مردم را جریحه‌دار کرد.
 آقای روحانی روز اول آمد و گفت سرهنگ نیستم و حقوقدانم. این چه حقوقدان و مجری قانون اساسی است که اصل ۳۱ قانون اساسی را که بیانگر وظایف دولت است، فراموش کرده است؟ مردم امروز می‌گویند کاش یک نفر بیاید و بگوید من رئیس نیستم، سربازم.رضایی با اشاره به انتظارات مردم از قوه قضائیه برای برخورد با خاطیان اظهار داشت: از جناب آقای رئیسی که الحمدلله اقدامات خوبی را در بخش‌های مختلف قوه قضائیه برای تأمین عدالت و احیای حقوق عامه شروع کرده‌اند، می‌خواهم ضمن محاکمه مسببان چند مورد اخیر (اهواز، کرمانشاه و حالا بندرعباس)، تدبیری بیندیشند تا اولااز تکرار این‌گونه حوادث تلخ جلوگیری شود، ثانیامدیران دولتی در برابر وظایف خود در اصل ۳۱ قانون اساسی پاسخگو باشند.

آدرس مطلب http://paper.resalat-news.com/newspaper/page/9914/1/86349/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha