آرشیو
انتخاب نشریه


ترامپ خود را پیروز انتخابات می‌داند

گروه  بین الملل 
رئیس جمهور فعلی آمریکا، خود را پیروز انتخابات ریاست جمهوری سال 2020 می داند!جمهوریخواهان ، خصوصا سناتورها و نمایندگان حزب جمهوریخواه، در عین این‌که از ترامپ خواسته اند نتایج انتخابات ریاست جمهوری 2020 را بپذیرد، اما هنوز از پذیرش رسمی پیروزی بایدن در انتخابات خودداری می کنند! دلیل این مسئله، ترس از ترامپ  و هواداران اوست! به عبارت بهتر، ترامپ در اقدامی کاملا آشکار، حزب جمهوریخواه و ظرفیت‌های آن را به گروگان گرفته است. در این خصوص، دونالد ترامپ ، رئیس‌جمهور آمریکا در تويیتر خود نوشت: چرا رسانه‌های خبر جعلی،FBI و وزارت دادگستری پیش از انتخابات درباره پرونده (پسر) بایدن گزارش ندادند. به هرحال ما انتخابات را با ۷۵ میلیون رأی بردیم.
در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا که ۱۳ آبان (سوم نوامبر) برگزار شد، برآورد رسانه‌ها حاکی است جو بایدن نامزد حزب دموکرات با ۳۰۶ رأی الکترال در مقابل ۲۳۲ رأی ترامپ پیروز شده است.تیم «دونالد ترامپ» از پذیرش شکست امتناع کرده   و شکایت‌هایی را در چند ایالت علیه آنچه به گفته آن‌ها تخلف‌ها و تقلب‌های انتخاباتی است، مطرح کرده است، اما این شکایت‌های ایالت پذیرفته نشده‌اند.رئیس جمهور  آمریکا در توییتی با تکرار ادعا‌های خود در مورد وجود تقلب در انتخابات نوشت: انتخابات ۲۰۲۰ فاسدترین انتخابات در تاریخ بوده است! بسیار عالی، ما فاسدترین انتخابات تاریخ را برده ایم.
جمهوریخواهان حتی اجازه نمی‌دهند کمیته مشترک برگزاری مراسم تحلیف اعلام کند. طبق پیش بینی های موجود،  جو بایدن و هریس روز ۲۰ ژانویه به عنوان رئیس‌جمهور تحلیف خواهند شد و این در حالی است که هیچ شواهد مهمی در رد این واقعیت وجود ندارد!با این حال هنوز نشانه ای مبنی بر پذیرش این موضوع از سوی اکثریت مطلق کنگره ( مجلس نمایندگان و سنا )
 وجود ندارد.  حتی اگر  یکی از نمایندگان یا سناتورها مخالفت رسمی خود را با پیروزی بایدن اعلام کند، بار دیگر شاهد ایجاد وقفه در پروسه حضور بایدن در کاخ سفید خواهیم بود. هر چند که قطعا باید تا بیستم ژانویه سال 2021، ترامپ کاخ سفید را ترک کرده و تکلیف رئیس جمهور جدید( بایدن) مشخص شود، اما به نظر می رسد جمهوریخواهان قصد دارند تا آخرین لحظه حضور بایدن در کاخ سفید برای وی دردسر ایجاد کنند، ماجرا می تواند از آنچه هست پیچیده تر شود! 
  بحران های بی پایان در آمریکا 
برخی از اعضای ارشد حزب جمهوریخواه از چند هفته پیش به پیروزی
 جو بایدن در انتخابات اذعان نکرده‌اند و به خبرنگاران گفته‌اند برای مشخص شدن این موضوع باید تا روز ۱۴ دسامبر که جلسه مجمع‌ گزینندگان برگزار و رئیس‌جمهور رسما انتخاب می‌شود، صبر کرد.CNN نوشته بسیاری از قانونگذاران محافظه‌کار در مجلس نمایندگان آمریکا گفته‌اند که هفته آینده (بعد از برگزاری جلسه مجمع نمایندگان) به منزله پایان تلاش‌های ترامپ برای برگرداندن نتیجه انتخابات نخواهد بود.در این میان، سناتورها و نمایندگان می توانند در مسیر انتخاب رئیس جمهور وقفه ایجاد کنند و قانون اساسی و انتخاباتی آمریکا نیز اجازه چنین اقدامی را به آن‌ها داده است! در حال حاضر، بایدن  از یک سو مشغول چینش اعضای کابینه خود است و از سوی دیگر، خود را برای نبردی سخت با جمهوریخواهان ، خصوصا جمهوریخواهان کنگره بر سر پذیرش ریاست جمهوری خود آماده می کند. این به معنای وقوع بحرانی عمیق و گسترده در درون حاکمیت آمریکاست. بدون شک بازنده این بحران، نه حزب دموکرات و جمهوریخواه، بلکه کلیت حاکمیت آمریکا و اجزا و مؤلفه های اصلی تشکیل دهنده قدرت در آن هستند. 
دویچه وله 

آدرس مطلب http://paper.resalat-news.com/newspaper/page/9931/1/87536/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha