آرشیو
انتخاب نشریه


عباس گلرو ،رئیس کمیته روابط خارجی کمیسیون امنیت ملی مجلس:
استفاده ابزاری ترامپ از رسانه‌های اجتماعی به جامعه آمریکا ضربه زد

نفیسه عبداللهی
عباس گلرو، رئیس کمیته روابط خارجی کمیسیون امنیت ملی در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با «رسالت» با اشاره به وقایع اخیر رژیم آمریکا و حذف صفحه شخصی ترامپ از توییتر، اظهار داشت: تحولاتی که در آمریکا جریان دارد نشانه بارز آیه شریفه «وَمَكَرُوا وَمَكَرَ اللهُ وَاللهُ خَيْرُ الْمَاكِرِينَ» است.
وی ادامه داد: ترامپ در تلاش بود تا با یکجانبه‌گرایی نظم جهان را به‌هم بریزد و با ایجاد یک نظم جدید که ساختارشکنانه بود، سیاست‌های خود را پیش ببرد.
 نماینده مردم سمنان، مهدیشهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ایالات‌متحده آمریکا در دوره ریاست جمهوری ترامپ در سخت‌ترین و منفورترین مرحله مدیریتی قرار گرفت، تصریح کرد: یکی از ابزارهای اصلی ترامپ برای اینکه بتواند سیاست‌های خصمانه خود را در دنیا پیش ببرد استفاده از فضای مجازی به‌ویژه توییتر بود.ترامپ حتی برخی رسانه‌ها را به تسخیر خود درآورده بود تا بتواند سیاست‌های خبیثانه خود را در قبال دنیا پیش ببرد.
رئیس کمیته روابط خارجی کمیسیون امنیت ملی در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در سال‌های اخیر شاهد انتشار پیام‌های توییتری از سوی ترامپ بودیم که دنیا را به‌هم ریخته بود، گفت: ترامپ به‌زعم خود می‌خواست با استفاده از شبکه‌های اجتماعی شرایط را مدیریت کند اما هم به جامعه آمریکا ضربه‌های جدی وارد کرد و هم دنیا را با معضلاتی گرفتار کرد.
گلرو اظهار داشت: در حال حاضر با توجه به اتفاقاتی که در ایالات‌متحده اتفاق افتاد و حملاتی که به کنگره انجام شد، جامعه و افکار عمومی و رسانه‌های آمریکا احساس خطر کردند لذا اولین کاری که انجام دادند این بود که دسترسی ترامپ را به شبکه‌های اجتماعی و رسانه‌ای مسدود کردند.
رئیس کمیته روابط خارجی کمیسیون امنیت ملی در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: بنابراین آنچه که می‌تواند برای ما مفید باشد این است که آمریکای واقعی خودش را نشان داد.
نماینده مردم سمنان، مهدیشهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: متأسفانه آمریکایی‌ها دیر متوجه شدند که رئیس‌جمهورشان فاقد صلاحیت لازم برای مدیریت کشورشان است.
گلرو با بیان اینکه سال‌هاست آمریکا تلاش کرده که با استفاده از ابزار رسانه،  دنیا را در جهت همراهی خودش وارونه جلوه دهد و سیاست‌های سلطه را پیش ببرد، تصریح کرد: این در شرایطی است که همین ابزار رسانه به ضد آمریکا تبدیل شده است.
وی ادامه داد: اتفاقات اخیر در آمریکا نشان داد شبکه‌های اجتماعی در اختیار همگان نیست بلکه برای مدیریت آن‌ها از سوی نظام سلطه طراحی شده است و درصورتی‌که منافعشان درخطر باشد اقدام به حذف خواهند کرد.
رئیس کمیته روابط خارجی کمیسیون امنیت ملی در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مدیریت شبکه‌های اجتماعی همچون توییتر، اینستاگرام و ... در اختیار و تصرف نظام سلطه است، گفت: امروز شاهد این هستیم که ضربه‌ای از درون به خود آمریکا وارد شده است.

آدرس مطلب http://paper.resalat-news.com/newspaper/page/9960/1/89377/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha