آرشیو
انتخاب نشریه


آیت‌الله سیستانی پاپ را به حضور پذیرفت

پس از ورود رهبر کاتولیک‌های جهان به عراق و دیدار با مقامات ارشد این کشور، مرجع عالیقدر شیعیان در عراق، پاپ را به حضور پذیرفت. 
به گزارش خبرگزاری فارس، منابع عراقی گزارش دادند که آیت‌الله سید علی سیستانی مرجعیت عالیقدر شیعیان در عراق، پاپ فرانسیس رهبر کاتولیک‌های جهان را به حضور پذیرفت.
این دیدار به مدت یک ساعت به طول انجامید و پاپ و هیئت همراه او پس از ترک محل اقامت آیت‌الله سیستانی به سمت شهر «اور» در استان ذی قار (جنوب عراق) حرکت کردند.پایگاه خبری «بغداد الیوم» به نقل از یک منبع آگاه در ارتباط با این دیدار گزارش داد که به هیچ‌یک از شخصیت‌های سیاسی و دولتی عراق اجازه ورود به محل اقامت آیت‌الله سیستانی و مشارکت در این گفت‌و‌گو داده نشده است. طبق بیانیه دفتر آیت‌الله سیستانی ، مرجعیت‌عالیقدر شیعیان در عراق در دیدار با پاپ از ظلم، قهر، فقر، ستم دینی و فکری و سرکوب‌ آزادی‌ها که بسیاری در کشورهای جهان از آن رنج می‌برند   و همچنین جنگ‌ها، اقدامات خشونت‌آمیز، محاصره اقتصادی،‌ کوچاندن اجباری مردم و... به‌ویژه در ارتباط با مردم فلسطین در سرزمین‌های اشغالی سخن گفته‌اند و به نقشی که رهبران دینی و معنوی در جهت جلوگیری از این فاجعه باید ایفا کنند، اشاره کرده‌اند.

آدرس مطلب http://paper.resalat-news.com/newspaper/page/9999/9/91675/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha