آرشیو
انتخاب نشریه


خاندوزی، رئیس کارگروه مقابله با تحریم‌ها در مجلس یازدهم:
منافع ملی فدای انتخابات نشود

رئیس کارگروه مقابله با تحریم‌ها در مجلس با اشاره به شروط ایران برای بازگشت به تعهدات برجامی، گفت: وزارت امور خارجه نباید منافع مردم را فدای‌ اغراض سیاسی و انتخاباتی کند.
سید احسان خاندوزی در گفت‌وگو با مهر، با تأکید بر این‌که طرف‌های برجامی باید تعهدات خود را در قبال ایران انجام دهند، گفت: یکی از مهم‌ترین ارکان فایده‌مند بودن توافق کشورهای ۱+۵ با ایران انتفاع اقتصادی ایران از محل رفع تحریم‌ها بود که در چند سال گذشته به‌طور مشخص به حداقل ممکن رسید.  
وی متذکر شد: تجربه توافق اولیه برجام حاوی یک درس بسیار عبرت‌آموز است، مبنی بر این‌که نوع رویکردی که وزارت امور خارجه ما به توافق برجام داشت، ناقص بود و بیشترین آسیب را کشور ما از محل همین رویکرد ناقص خورد که در ذهنیت مذاکره‌کنندگان ما وجود داشت.  
نایب‌رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد:
آن نقص در رویکرد عبارت از این بود که برخوردار شدن جمهوری اسلامی ایران از منافع اقتصادی برجام صرفا موکول به لغو حقوقی تحریم‌ها است و این ساده‌اندیشی بود که در دوره اول، مذاکره‌کنندگان ما داشتند.  
خاندوزی ادامه داد: نتیجه این ساده‌انگاری باعث شد زمانی که تحریم‌ها روی کاغذ به‌صورت تعلیق درآمد و متأسفانه به شکل کامل هم لغو نشده بود، اقتصاد ایران از محل لغو تحریم‌ها استفاده کاملی نبرد.  
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی بابیان این‌که درواقع از طریق دو کانال مؤثر انتفاع اقتصادی ایران بسیار محدودشده بود، گفت: کانال اول عبارت بود از این‌که بسیاری از نهادهای تحریمی یا موضوعات تحریمی ایران به دلایلی غیر از تحریم‌های هسته‌ای و برجام در لیست وزارت خزانه‌داری آمریکا قرار داشتند.
وی تصریح کرد: به‌عنوان‌مثال، بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران به دلایلی ازجمله حقوق بشری، کمک به تروریسم و هسته‌ای در لیست تحریم‌ها قرار داشت و چند برچسب همزمان روی نهادهای مختلف کشور قرارگرفته بود.  
رئیس کارگروه مقابله با تحریم‌ها در مجلس شورای اسلامی گفت: کانال اول این بود که علی‌رغم لغو تحریم‌های برجامی، بنا به سایر دلایل، همچنان نهادهای ما تحت محدودیت‌های خزانه‌داری آمریکا قرار داشتند و کانال دوم هم این بود که حتی نهادهایی که تمام برچسب‌های تحریمی آن‌ها بعد از برجام بی‌اثر شده بود، از طریق فشارهای کاملا غیررسمی و تهدیدات مقامات خزانه‌داری آمریکا دچار محدودیت روابط تجاری و ارزی می‌شدند.  
خاندوزی ادامه داد: به این معنا که با شرکای مهم تجاری و حتی شرکت‌های جزئی که مراودات بسیار اندکی در حد چند میلیون دلار با ایران برقرار کرده بودند، تماس گرفته می‌شد و آن‌ها تهدید می‌شدند به این‌که به‌زودی تحریم‌های ایران بازخواهد گشت و شما به جهت مراوده‌ای که با اقتصاد ایران داشتید، مورد تعقیب و تحریم آمریکا قرار خواهید گرفت.
وی اظهار داشت: همچنین آنان این‌گونه تهدید می‌شدند که منفعت بلندمدت شما ایجاب می‌کند که اگر می‌خواهید در نظام چرخش مالی دلار و همکاری با شرکت‌های آمریکایی و اروپایی باشید یا از سامانه‌هایی مانند سوئیفت استفاده کنید، باید به‌سرعت به این نوع مراوده‌ای که با ایران دارید خاتمه دهید.  
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی متذکر شد: این تهدیدات موجب می‌شد که علی‌رغم این‌که روی کاغذ تحریم‌ها مرتفع شده بود، اما در عمل جمهوری اسلامی ایران از منافع آن استفاده نکند.  
وی تأکید کرد: در پایان این تجربه پرهزینه، حداقل انتظار ما نمایندگان مجلس از مسئولان وزارت امور خارجه آن است که آن رویکرد ناقص قبلی خود را تکرار نکنند و این بار اگر قرار بر این است که کشور به تعهدات برجامی خود بازگردد، مطابق با فرمایش رهبر معظم انقلاب حتما پس از راستی‌آزمایی عملی لغو تحریم‌ها باشد.  
نایب‌رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد:
به‌عبارت‌دیگر ما یک راستی‌آزمایی صوری و حقوقی داریم که می‌تواند با یک فرمان اجرایی توسط رئیس‌جمهور آمریکا روی کاغذ محقق شود و تعدادی از فرامین اجرایی صادرشده در دوره ترامپ را خنثی کند.
رئیس کارگروه مقابله با تحریم‌ها در مجلس شورای اسلامی تأکید کرد:
باوجوداین، ممکن است در شرایطی که به‌ظاهر و روی کاغذ تحریم‌های زیادی لغو شود اما از طریق کانال‌های دوگانه مذکور، همچنان اقتصاد ایران از منافع اقتصادی خودش بهره‌مند نشود و حیات اقتصادی فعالان اقتصادی، صادرکنندگان، بانک‌ها و مردم متأثر از فشار تحریم‌ها باقی بماند.
وی تأکید کرد: مهم‌ترین مطالبه ما از دستگاه دیپلماسی آن است که ساده‌انگاری دوره قبل را کنار بگذارد و از آن تجربه درس بگیرد و این بار شاخص‌های کاملا دقیق، سنجش پذیر و کمّی را برای راستی آزمایی
لغو تحریم‌ها در عرصه عمل تعیین کند.
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: پس از گذشت یک دوره دو یا سه‌ماهه از اجرای عملی لغو تحریم‌ها، اقتصاد ایران باید از محل درآمدهای نفتی خودش عملا منتفع شود و بتواند تراکنش‌های ارزی و بانکی خودش را به سهولت انجام دهد و همچنین بتواند بخش قابل‌توجهی از دارایی‌های بلوکه‌شده خود در خارج از کشور را در اختیار بگیرد. پس راستی‌آزمایی این اقدامات، جمهوری اسلامی ایران نیز به تعهدات برجامی خودش بازخواهد گشت.
خاندوزی گفت: در غیر این صورت متأسفانه یک فرصت بزرگ تاریخی برای کشورمان از دست خواهد رفت و ما هزینه مکرری را به جهت درس‌های نیاموخته از دوره پیشین تحریم‌ها به مردم و اقتصاد کشور تحمیل خواهیم کرد.
نایب‌رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: امیدواریم نزدیکی به انتخابات ریاست جمهوری در خردادماه باعث نشود که در دستگاه دیپلماسی دولت، این منافع اقتصادی و واقعی مردم در بلندمدت، فدای اغراض سیاسی در کوتاه‌مدت شود.

آدرس مطلب http://paper.resalat-news.com/newspaper/page/10012/2/92432/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha