آرشیو
انتخاب نشریه


نخست‌وزیر کره جنوبی برکنار شد

رئیس‌جمهور کره‌جنوبی در  ترمیم کابینه اقدام به تغییر نخست‌وزیر و 6 عضو دیگر کابینه خود با هدف احیای حزبش بعد از شکست‌های سختش در انتخابات محلی و همچنین دستور کار سیاسی خود کرد.
به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، در همین راستا مون جائه این، رئیس‌جمهور کره‌جنوبی، کیم بو کیوم، وزیر کشور سابق و چهار دوره قانون‌گذار این کشور را به جهت جانشینی «چانگ سیه کیون» در مقام نخست‌وزیری معرفی کرد. او همچنین به معرفی گزینه‌های جدید تصدی وزارتخانه‌های زمین، صنعت، شیلات، کار و علم و تکنولوژی پرداخت.
هر 6 کاندیدا با جلسات استماع پارلمانی برای تأیید شدنشان مواجه هستند، هرچند که این قانون‌گذاران درصورتی‌که رئیس‌جمهور اصرار بر انتصاب رسمی داشته باشد، قدرت بلوکه کردن انتصاب را ندارند.
این ترمیم کابینه در حدود یک هفته بعدازآن صورت می‌گیرد که حزب دموکراتیک متعلق به مون جائه این در انتخاباتی ویژه برای پست‌های مهم شهرداری و به دنبال درگیر شدن در رسوایی‌های سیاسی و مشکلات اقتصادی دچار شکست‌های سنگین شد.
این انتخابات به‌عنوان محکی برای هرگونه تغییر سیاسی در آستانه انتخابات ریاست جمهوری ۹ مارس ۲۰۲۲ نگریسته شد اما شکست حزب حاکم خبر از مسیری سخت برای دستور کار سیاسی مون جائه این ازجمله متوقف‌کردن روند افزایش قیمت خانه و اصلاح نظام قضائی می‌دهد. دوره پنج ساله مون جائه این در سال ۲۰۲۲ پایان می‌یابد.

آدرس مطلب http://paper.resalat-news.com/newspaper/page/10019/9/92990/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha