آرشیو
انتخاب نشریه


علی‌اکبر صالحی، رئیس سازمان انرژی اتمی:
همزمان درحال غنی‌سازی ۶۰ درصد و ۲۰ درصد هستیم

 رئیس سازمان انرژی اتمی درباره جزئیات غنی‌سازی ۶۰ درصدی صحبت کرد و گفت: فعلا ۹ گرم در ساعت ۶۰ درصد تولید می‌کنیم و با اقدامی که می‌کنیم ۵ گرم در ساعت تولید می‌شود اما ۲۰ درصد هم همزمان تولید می‌کنیم.
به گزارش تسنیم، علی‌اکبر صالحی در گفت‌وگو با خبر ساعت 14 سیمای جمهوری اسلامی ایران درباره غنی‌سازی 60 درصدی گفت: امروز نزدیک سحر به اطلاع آقای قالیباف این دستاورد بزرگ را رساندم.
وی افزود: چهارشنبه دستور راه‌اندازی 60 درصد را دادیم و آخر وقت پنج شنبه محصول 60 درصد را گرفتیم. الآن 9 گرم در ساعت محصول می‌گیریم.  چیدمان زنجیره‌های سانتریفیوژ را در حال کار هستیم. همزمان در حال تولید 60 درصد و 20 درصد هستیم.صالحی گفت: این نشان از آمادگی سازمان انرژی اتمی دارد. اکنون هر غنایی در کشور امکان‌پذیر است.وی درباره ابهاماتی که در فضای مجازی ایجادشده گفت: هیچ آلودگی در نطنز وجود ندارد. غنی‌سازی در نطنز قطع نشد. در یکی از سالن‌ها قطع شد اما باقوت در حال رفتن به جلو است وبرق اصلی نطنز امشب وصل می‌شود.رئیس سازمان انرژی اتمی در پاسخ به شایعات ماهواره‌ای گفت: سایت نطنز باقوت در حال جلو رفتن است.وی گفت: 60 درصد برای ساخت اهدافی است که در راکتور تهران می‌گذاریم تا مولیبدن استخراج کنیم. از این 60 درصد برای تولید سوخت استفاده نمی‌کنیم.صالحی افزود: یکی از کاربردهای 60 درصد در رادیو دارو است. اکنون در حال کار با 20 درصد برای رادیو داروها هستیم. اما وقتی غنا بالا می‌رود راندمان بالا می‌رود و میزان تولید مولیبدن بیشتر می‌شود و زمان تولید کوتاه‌تر می‌شود. لذا این فرصتی است که قانون مجلس برای سازمان انرژی اتمی پیش آورد. فعلا 9 گرم در ساعت 60 درصد تولید می‌کنیم. با اقدامی که می‌کنیم 5 گرم در ساعت تولید می‌شود اما 20 درصد هم همزمان تولید می‌کنیم.
    

آدرس مطلب http://paper.resalat-news.com/newspaper/page/10019/2/93005/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha