آرشیو
انتخاب نشریه


اتحادیه واردکنندگان نهاده‌های دامی:
بانک مرکزی برای واردات نهاده ارز نمی‌دهد

اتحادیه واردکنندگان نهاده‌های دامی در نامه‌ای به معاون اول رئیس‌جمهور از تخصیص ندادن ارز به واردات نهاده‌های دامی انتقاد کرد.به گزارش خبرگزاری صداوسیما از اتحادیه واردکنندگان نهاده‌های دام و طیور ایران؛ در این نامه آمده است: از هفته‌های پایانی
 سال ۹۹، هیچ تخصیص ارزی برای واردات نهاده‌ها صورت نگرفته است و وقفه در پرداخت ارز حتی برای کوتاه‌مدت آثار زیان‌بار و غیرقابل جبرانی به دنبال خواهد داشت.
متن نامه به شرح زیر است:
جناب آقای دکتر جهانگیری
این اتحادیه حسب تکلیف ملی و تشکیلاتی خود لازم می‌داند به استحضار برساند از هفته پایانی سال ۹۹ تاکنون هیچ‌گونه تخصیص و تأمین ارز از طرف بانک مرکزی برای نهاده‌های دام و طیور انجام‌نشده است. این در حالی است که برنامه‌ریزی واردات کالا‌های اساسی آن‌هم در شرایط بحرانی نیاز به اقدام به‌موقع، مستمر و بدون وقفه دارد و تخصیص ارز باید پیوستگی و استمرار داشته باشد. وقفه‌های عدم پرداخت ولو کوتاه‌مدت، آثار بسیار زیانباری دارد که به‌سادگی قابل جبران نیست. تجربه سال گذشته گواه این امر می‌باشد؛ لذا این تشکل مؤکداً ازحضرتعالی استدعا دارد به این مقوله ورود عاجل فرموده و با درایت و شأن ورود خود دستور اقدام فوری برای تأمین و تخصیص ارز موردنیاز واردات نهاده‌های دام و طیور انجام شده و رسوبی در گمرکات صادر نموده و کشور را از تنگنای حادث‌شده عبور دهید و از ریسک کمبود کالا و نوسانات قیمتی و عوارض آن پیشگیری فرمایید.لازم به ذکر است؛ به‌رغم واردات مطلوب کالای اساسی توسط بخش خصوصی و موجودی کالا در بنادر از سوی بانک مرکزی تخصیص ارز برای واردات نهاده‌های دامی صورت نگرفته است.

آدرس مطلب http://paper.resalat-news.com/newspaper/page/10024/4/94288/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha