آرشیو
انتخاب نشریه


رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی :
تا زمانی که اقتصاد هزینه سیاست را می‌پردازد مسیر توسعه شکل نمی‌گیرد

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی گفت: تا زمانی که اقتصاد هزینه سیاست را می‌پردازد، مسیر توسعه شکل نمی‌گیرد.
به گزارش خبرگزاری صداوسیما از اتاق ایران، آقای غلامحسین شافعی در نشست شورای روسای اتاق‌های مشترک افزود: در کشور ما سیاست بر اقتصاد سایه افکنده است و هزینه سیاست را اقتصاد می‌پردازد. تا وقتی تغییری در این وضع رخ ندهد، نمی‌توان انتظار داشت تحولی خاص در تجارت خارجی و اقتصاد رخ دهد و مسیر توسعه شکل بگیرد.
وی اضافه کرد: توسعه‌یافتگی و نرخ رشد اقتصادی کشورها، قدرت و امنیت آن‌ها را تأمین می‌کند، ولی هنوز در ایران، باوری به این راهبرد وجود ندارد.
رئیس اتاق ایران همچنین گفت: باید در کمیسیون‌های مشترک مذاکرات خارجی، هیئت یا نماینده اقتصادی هم حضور داشته باشد؛ حتی اگر در کمیسیون تخصصی هم نباشد باید کمیته فرعی اقتصاد تشکیل شود، اما هرگز به مسئله تجارت و این بستر‌ها توجه نمی‌شود.
شافعی به وضع اتاق‌های مشترک ایران با کشور‌های مرزی اشاره کرد و گفت: باید در این مرز‌ها به وضع زیرساخت‌ها توجه شود، زیرا در خیلی از این مرز‌ها حمل‌ونقل و گمرک مشکلات جدی دارد. حتی اگر تحریم‌ها برداشته شود، بازهم در این مرز‌ها مشکلات جدی ادامه خواهد داشت.وی همچنین به فعال شدن اتاق‌های مشترک بازرگانی در شناسایی موانع و مشکلات فعالان اقتصادی تأکید کرد.

آدرس مطلب http://paper.resalat-news.com/newspaper/page/10024/4/94291/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha