آرشیو
انتخاب نشریه


انتخابات ۱۴۰۰ و ضرورت جهاد روشنگری در ماه مبارک رمضان

رسول رضایی
الف _  امام خمینی (ره) در بیانات روشنگرانه خود در تاریخ ۸مرداد ۱۳۶۴
 پیرامون اهمیت و ضرورت شرکت مردم در انتخابات می‌فرمایند : «از مسائلی که ما در پیش داریم الآن قضیه انتخابات رئیس‌جمهور است. من کار ندارم کی رئیس‌جمهور می‌شود، به من مربوط نیست، من خودم یک رأی دارم به هر که دلم می‌خواهد می‌دهم، شما هم همین‌طور. اما اگر بخواهید در مقابل دنیا اظهار حیات بکنید که بگویید ما بعد از گذشتن چندین سال زنده هستیم، باید مشارکت کنید. اگر خدای‌نخواسته از عدم مشارکت شما یک لطمه‌ای بر جمهوری اسلامی وارد بشود، بدانید که آحاد ما که این خلاف را کرده باشیم خدای‌نخواسته، مسئول هستیم. مسئول پیش خدا هستیم. مسئله، مسئله ریاست‌جمهور نیست، مسئله، مسئله اسلام است، مسئله مسئله قواعد اسلام است، مسئله، مسئله حیثیت اسلام است و مسئله‌ای است که باید ما همه به آن اهمیت بدهیم و بیشتر از هر وقت و بیشتر از هرسال و هر دوره باید ان‌شاء‌الله شرکت بکنیم. (رک : امام خمینی- صحیفه نور؛ جلد ۱۹؛ صفحه ۱۹۵- ۱۳۶۴/۰۵/۰۸)
ب _  در عصری زندگی ‌می‌کنیم که توپخانه رسانه‌ای و عملیات روانی دشمن به‌شدت علیه انقلاب اسلامی ‌مشغول فعالیت و دروغ‌پراکنی به‌منظور تغییر و تحریف افکار عمومی جامعه است، تا نهایتا  کاهش مشارکت مردم و ناامید سازی آن‌ها از انتخابات ۱۴۰۰ را رقم بزنند. کم نیستند بلندگوهای ریزودرشت تبلیغاتی جریان نفاق، مزدوران داخلی، کانال‌های ماهواره‌ای خارجی، قلم‌های منحرف و پست‌های مسموم مجازی که چند هدف عمده را در این جنگ نرم روانی رسانه‌ای دنبال می‌کنند:
 ۱_ کمرنگ سازی انگیزه آحاد مردم برای حضور پرشور و آگاهانه در انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰
۲_ بزرگنمایی تحریم و ضریب دادن به آن، با هدف لاپوشانی سوء مدیریت برخی مسئولین غرب‌زده، و نیز کتمان کم‌کاری‌ها و تنبلی برخی دولتمردان لیبرال، کدخدا پرست، کاخ‌نشین، حقوق نجومی بگیر
۳_ سیاه نمایی اوضاع کشور،  القاء یاس، ترس، ناامیدی، بن‌بست نمایی و اینکه برای رهایی از تحریم‌های ظالمانه آمریکا هیچ چاره‌ای نیست جز کرنش در برابر کدخدا، تسلیم، مذاکره، سازش و نهایتا بوسه‌زدن بر دست  گرگ‌های کروات پوش متمدن نمای غربی
ج _ در این نبرد تمام‌عیار جنگ اقتصادی فرهنگی و در این عرصه فضاسازی رسانه‌ای دشمن که با هدف تغییر افکار عمومی به‌منظور مدیریت رفتار عمومی و کاهش مشارکت مردم در انتخابات ۱۴۰۰ صورت می‌گیرد، سنگینی مسئولیت نخبگان، فرهیختگان، خواص، طلاب و دانشجویان، اساتید حوزه و دانشگاه و ... در باب ضرورت  عبرت گیری از پیامدهای ننگ نامه برجام و روشنگری ‌نسبت به خسارات معطل ساختن هشت‌ساله اقتصاد کشور برای مذاکره با چند کشور خبیث غربی، اهمیتی دوصد چندان پیدا می‌کند.
به بیان واضح‌تر دغدغه‌مندان معیشت مردم در مقابل هجمه ناجوانمردانه روانی رسانه‌ای دشمن در شایعه‌پراکنی‌ها و دشمنی‌های موذیانه و فریبکاری‌های پادوهای داخلی آن‌ها و اغواگری‌های جریان تحریف و ... می‌بایست اقدامات آجل و عاجل و روشنگرانه را سامان دهند.  کمترین و ساده‌ترین وظیفه نخبگان آگاه و مؤمنین بیدار حاضر درصحنه این است که علاوه بر حضور مؤثرتر در فضای مجازی و کانال‌ها و گروه‌ها و تلاش برای پاسخ‌دهی به شبهات و هجمه‌های روانی رسانه‌ای دشمن، با ارتباط‌گیری چهره به چهره با افراد  فامیل و همکار و همسایه در محافل دوستانه و به‌ویژه در پایان جلسات جزء خوانی قرآن کریم، قبل و بعد از مراسمات دعا و نماز، بعد از سفره‌های افطاری، بهره‌گیری از فرصت سخنرانی مناسبت‌های معنوی شب‌های احیاء و قدر ماه مبارک رمضان، و ... مردم را نسبت به حضور پرشور در انتخابات ۱۴۰۰ راغب و مشتاق و امیدوار ساخته، و در مرحله بعدی اطرافیان خود را از زیان‌ها و خطرات انتخاب کاندیدای منسوب به تفکر غرب‌گرای برجام زده آگاه ساخته  و افراد را برای رأی دادن به کاندیدای منسوب به گفتمان انقلابی، جهادی، با رویکرد تکیه به جوانان، فعال‌سازی ظرفیت‌های عظیم داخلی، فرهنگ ما می‌توانیم، و ... مجاب و قانع نمایند.
نکته آخر آنکه فراموش نکنیم که بنیان‌گذار انقلاب اسلامی مرحوم امام خمینی بارها به ملت ایران هشدار دادند که نگذارید انقلاب به دست نامحرمان، لیبرال‌ها، غرب‌زدگان، اشراف،تجمل‌گرایان، کاخ‌نشین‌ها، مرفهین بی‌درد و ... بیفتد .(قریب به مضمون)

آدرس مطلب http://paper.resalat-news.com/newspaper/page/10024/3/94294/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha