آرشیو
انتخاب نشریه


روحانی در دیدار وزیر خارجه پاکستان:
ایران آماده تأمین انرژی پاکستان است

رئیس‌جمهور با تأکید بر ضرورت تأمین صلح و ثبات در منطقه با محوریت سازوکارهای منطقه‌ای، بر ضرورت تأمین امنیت مرزهای دو کشور همسایه، ایران و پاکستان تأکید کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست جمهوری، حجت‌الاسلام حسن روحانی روز چهارشنبه در دیدار «شاه محمود قریشی» وزیر امور خارجه پاکستان، اهمیت همکاری‌ها با این کشور به‌عنوان همسایه مسلمان ایران را مورداشاره قرار داد و بر توسعه و تعمیق روابط دو کشور در زمینه‌های مختلف ازجمله روابط اقتصادی و تجاری و همچنین توسعه و تقویت بازارچه‌های مرزی تأکید کرد.
روحانی با اشاره به تصمیم آمریکا برای خروج از افغانستان، با بیان اینکه حضور نظامی آمریکایی‌ها در منطقه کمکی به حفظ امنیت و ثبات نکرده است، گفت: ایران و پاکستان به‌عنوان مهم‌ترین و مؤثرترین کشورهای همسایه افغانستان باید با تعامل و همکاری نقش خود را برای مدیریت روند صلح در این کشور ایفا کنند و جمهوری اسلامی ایران برای ایفای نقش خود در این راستا از همکاری با پاکستان و افغانستان استقبال می‌کند.
رئیس‌جمهور در این دیدار همچنین با اشاره به توافقات قبلی دو کشور در راستای توسعه همکاری‌ها، بر ضرورت اجرایی و عملیاتی شدن توافقات تأکید و آمادگی جمهوری اسلامی ایران را برای تأمین نیازهای پاکستان درزمینهٔ انرژی اعلام کرد.
وزیر امور خارجه پاکستان نیز در دیدار با رئیس‌جمهور کشورمان، روابط با جمهوری اسلامی ایران را منحصربه‌فرد، ارزشمند و برادرانه توصیف و بر تقویت و تحکیم این روابط در همه زمینه‌ها تأکید کرد.
شاه محمود قریشی با اشاره به تأکید عمران خان نخست‌وزیر پاکستان بر توسعه بیش‌ازپیش روابط با ایران، ابراز امیدواری کرد که در آینده نزدیک روابط دوجانبه وارد مرحله جدیدی شده و شاهد گشایش‌های نوینی در توسعه روابط دو کشور به‌ویژه در حوزه‌های تجاری و اقتصادی باشیم.
وزیر امور خارجه پاکستان همچنین با قدردانی از مواضع ایران در حمایت از پاکستان در موضوعات منطقه‌ای و بین‌المللی، با اعلام حمایت کشورش از برجام به‌عنوان یک دستاورد بزرگ دیپلماسی در عرصه جهانی، گفت: از اینکه با تلاش‌های ایران برجام حفظ شده و امروز شاهد مذاکرات دوباره برای احیای این توافق چندجانبه هستیم، بسیار خوشحالیم.

آدرس مطلب http://paper.resalat-news.com/newspaper/page/10024/3/94297/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha