آرشیو
انتخاب نشریه


سخنگوی کمیسیون امنیت:
مجلس در جریان جزئیات مذاکرات وین قرار ندارد

ابوالفضل عمویی، سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مجلس هنوز در جریان مذاکرات وین قرار نگرفته است، از برگزاری جلسه فوق‌العاده این کمیسیون با نمایندگان مذاکره‌کننده کشورمان در روزهای آینده خبر داد.
ابوالفضل عمویی، سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با تسنیم در خصوص مذاکرات وین اظهار داشت: ما هنوز در جریان جزئیات مذاکرات در وین نیستیم اما بنای کمیسیون این است که از نمایندگان مذاکره‌کننده کشورمان دعوت کند و علی‌رغم اینکه مجلس به‌دلیل ملاحظات کرونایی محدودیت دارد، با مجوز خاص و با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی جلسه‌ای به‌صورت فوق‌العاده در این رابطه برگزار خواهد کرد.
وی همچنین گفت: موضع مجلس اجرای دقیق قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌هاست. در این قانون تأکید شده است که کلیه تحریم‌ها علیه کشورمان باید لغو شود، ازاین‌رو مجلس درروند لغو تحریم‌ها گزارش دقیقی از نمایندگان دولت خواهد  گرفت و در این مورد بررسی‌های خودش را خواهد داشت و طبق ماده 7 قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها اقدام خواهد کرد.
مذاکرات کمیسیون ویژه برجام چندصباحی است در وین پایتخت اتریش در جریان است و اگرچه جزئیات آنچه در مذاکرات می‌گذرد به‌صورت دقیق رسانه‌ای نشده است و یک ابهام کلی بر اخبار مذاکرات حاکم است اما دراین‌بین بعضاً توصیفاتی به‌صورت کلی از سوی مقامات ایرانی یا طرف‌های مقابل مطرح شده است، مثلاً از قول مقامات آمریکایی اعلام شد که این کشور تحریم‌ها را به سه دسته قابل‌رفع، غیرقابل‌رفع و قابل‌مذاکره تقسیم‌بندی کرده است و یا در جدیدترین این موارد روز گذشته آقای عباس عراقچی مذاکره‌کننده ارشد ایرانی روند مذاکرات را مثبت خواند و گفت: در حال رسیدن به تفاهم جدیدی هستیم.

آدرس مطلب http://paper.resalat-news.com/newspaper/page/10024/3/94298/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha