آرشیو
انتخاب نشریه


حجت الاسلام و المسلمین رئیسی:
موفقیت در صنایع نظامی نمونه توفیقات در برابر توطئه‌ دشمنان است

رئیس قوه قضائیه گفت: کشوری که نوآوری، خلاقیت ، کار و تلاش فراوانی در عرصه‌های مختلف علمی و دفاعی و صنعتی دارد می‌تواند در عرصه اقتصادی و اجتماعی نیز جایگاه برتر از این داشته باشد.به گزارش مرکز رسانه قوه قضائیه
 حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی که به مناسبت روز ارتش، صبح دیروز در بازدید از دانشگاه فرماندهی و ستاد ارتش در جمع فرماندهان عالی ارتش جمهوری اسلامی ایران سخن می‌گفت از رشادت‌، شجاعت‌، جان‌فشانی و ایستادگی نیروهای ارتش در ۴۰ سال گذشته و تلاش‌های صورت گرفته برای توسعه کمی و کیفی بخش‌های مختلف ارتش تقدیر کرد و گفت: ارتش جمهوری اسلامی صیانت از امنیت جمهوری اسلامی را به سیادت ایران اسلامی تبدیل کرد. حجت‌الاسلام رئیسی بر همین اساس خاطرنشان کرد که رشادت‌ها و جان‌فشانی‌ها و پایمردی‌های نیروهای ارتش باید برای عصرها و نسل‌های آینده تبیین شود تا بدانند که چه مردان بزرگی بودند که از همه وجود خود برای دفاع از انقلاب اسلامی و کشور گذشتند و در برابر توطئه‌ها و فتنه‌های دشمنان و گروه‌های تکفیری همچون داعش ایستادند و خوش درخشیدند.
رئیس قوه قضائیه با اشاره به پخش مستندی از تاریخچه ارتش و گزارش فرماندهان و مسئولان بخش‌های مختلف ارتش درباره عملکرد مجموعه تحت امرشان که
 در این جلسه به‌صورت تصویری به نمایش درآمد توصیه کرد که این گزارش‌ها از طریق رسانه ملی به مردم نشان داده شود تا همگان بدانند که در ۴۰ سال گذشته در این مرزوبوم چه گذشته و مردان غیور و چهره‌های غیرتمند ما در نیروهای مسلح با استفاده از دانش و ابزار فنی روز توانستند چه موفقیت‌های چشمگیری به دست آورند. حجت‌الاسلام رئیسی به خون غلطیدن ۴۸ هزار شهید ارتش جمهوری اسلامی در راه دفاع از وطن و ارزش‌های الهی را نشانه بزرگی برای تصدیق عملکرد و توفیقات نیروهای مسلح کشورمان در ۴۰ سال اخیر دانست.رئیس قوه قضائیه حضور مقتدرانه نیروی دریایی ارتش در آب‌های بین‌المللی و برخورد با دزدان دریایی و تعقیب دشمنان در فراتر از مرزها از خلیج عدن تا دیگر نقاط و همچنین حفاظت از ناوها و ناوشکن‌ها و حریم آبی کشورمان به‌ویژه اقداماتی که برای بازسازی تجهیزات در این عرصه صورت گرفته قابل‌تقدیر دانسته و افتخارآمیز توصیف کردحجت‌الاسلام‌رئیسی 
با بیان این‌که رشادت‌ها، ایستادگی‌ها و شهادت‌ها ایران اسلامی را بیمه کرده است
 این نکته را نیز متذکر شد که حضور ارتش درصحنه‌های مختلف دفاع از کشور و خدمت به مردم موجب ماندگاری نام حماسه‌آفرینان ارتش در قلب ملت شده است.
رئیس قوه قضائیه ایمان به خدا را از مؤلفه‌های مهم قدرت خواند و گفت: امروز ارتش ما ارتشی مکتبی و خداباور است که دست خدا را مافوق همه ایادی می‌داند و نگاه و اتکای نیروهای ارتشی ما به خداوند متعال است.
حجت‌الاسلام رئیسی مؤلفه دیگر قدرت و ویژگی مهم ارتش جمهوری اسلامی ایران را انقلابی بودن عنوان کرد و افزود: نیروهای ارتش، انقلاب را با همه وجود باور دارند و پای انقلاب و دفاع از ارزش‌ها ایستاده و با اندیشه و عمل انقلابی برخی کارهای به‌ظاهر نشدنی را محقق کردند.
رئیس دستگاه قضا با اشاره به تأکیدات مکرر رهبر حکیم و بصیرت آفرین و فرمانده کل قوا بر توانمندی نیروهای انقلابی در کشور تأکید کرد: در گام دوم انقلاب اسلامی باید شعار «ما می‌توانیم» را در عرصه‌های مختلف به نمایش بگذاریم. حجت‌الاسلام رئیسی افزود: کشوری که نوآوری، خلاقیت، کار و تلاش فراوانی در عرصه‌های مختلف علمی و دفاعی و صنعتی دارد می‌تواند در عرصه اقتصادی و اجتماعی نیز جایگاه برتر از این داشته باشد و هر جا باعزت و اقتدار حرکت کردیم پیروز بوده‌ایم.
رئیس قوه قضائیه نمونه‌ای از توفیقات کشورمان در برابر توطئه‌ها و فتنه‌های دشمنان را موفقیت در صنایع نظامی دانست و گفت ایران در عرصه دفاعی و صنایع نظامی همچون عرصه هسته‌ای تحریم بوده و تهدید شده اما نیروهای مسلح ما با اتکا به خدا و توان داخلی و نوآوری و خلاقیت نشان دادند که بااراده پولادین و اقدام و عمل می‌توان از تحریم‌ها عبور کرد. حجت‌الاسلام رئیسی ادامه داد: این‌که مقام معظم رهبری بارها توصیه و تأکید کردند که ما می‌توانیم بر مشکلات فائق آییم در ارتش جمهوری اسلامی به منصه ظهور رسید و باوجود بیشترین تحریم‌ها و تهدیدها در عرصه‌های دفاعی و صنایع نظامی بیشترین پیشرفت را داشته‌ایم و این می‌تواند الگویی باشد تا در سایر عرصه‌ها نیز دشمن را ناامید کنیم.
مردمی بودن از دیگر مؤلفه‌هایی بود که رئیس دستگاه قضا به‌عنوان ویژگی ارتش جمهوری اسلامی از آن یاد کرد و گفت که ارتش مردم را باور دارد و مردم هم به ارتش اعتماد دارند و این جایگاه و پایگاه نیروهای مسلح در بین مردم در سایه همراهی و همدلی با ملت به دست آمده است. حجت‌الاسلام رئیسی تصریح کرد دیواری که دور پادگان‌ها کشیده شده فقط برای تعیین حدود پادگان‌هاست وگرنه ارتش ما در دل مردم جا دارد درحالی‌که در دنیا ارتش‌ها با مردم فاصله جدی دارند و رابطه‌ای با آن‌ها ندارند.
رئیس دستگاه قضا ولایی بودن را دیگر مؤلفه قدرت و ویژگی ارتش جمهوری اسلامی دانست و گفت: در دنیا ارتش‌های فراوانی وجود دارند و هر کشوری برای خود نیروهای مسلح دارد اما باور به ولایت و اطاعت از ولی ویژگی منحصربه‌فرد ارتش ماست. حجت‌الاسلام رئیسی افزود: ارتش جمهوری اسلامی خود را نیروی مسلح تحت امر نایب امام زمان می‌داند و با همه وجود ولایت را باور دارد و معتقد است آنچه به رفتار و اقدامات او معنا می‌دهد ولایی بودن و اتصال به مقام ولایت است. حجت‌الاسلام رئیسی خطرپذیر بودن را دیگر ویژگی ارتش جمهوری اسلامی و از مؤلفه‌های مهم قدرت خواند و گفت: دشمن می‌داند که اگر کوچک‌ترین خطایی بکند جریان بااراده قدرتمند و شهادت‌طلب مقابل او می‌ایستد و برای همین جرئت نمی‌کند کوچک‌ترین تعرضی به حریم خاکی و آبی و هوایی کشورمان انجام دهد.
وی تصریح کرد: دشمن می‌داند نیروی ارتش ما به‌عنوان یک نیروی انقلابی و ولایتمدار و خطرپذیر و مردمی آماده‌به‌خدمت در میدان است و برای دفاع از انقلاب و ارزش‌ها و تمامیت ارضی ایران اسلامی از جان خود می‌گذرند.رئیس قوه قضائیه از کارنامه ارتش در عرصه خدمت‌رسانی به مردم نیز همچون توانمندی‌ها و موفقیت‌های ارتش در عرصه دفاعی و امنیتی تقدیر کرد و گفت: ارتش با برگزاری بیش از ۱۰ رزمایش موفق در مدت اخیر کارنامه درخشانی داشته اما در کنار این‌کارهای بزرگ از یاری مردم نیز غفلت نکرده است.وی تصریح کرد: اعتماد مردم و لبخندی که ارتش بر لب مردم به‌خصوص آن‌ها که نیازمند یاری بوده‌اند نشانده و رضایت فرمانده کل قوا از نیروهای ارتشی سرمایه بزرگی برای ارتش است که باید قدر آن را دانست. حجت‌الاسلام رئیسی تأکید کرد: یقین داریم اراده پولادین ارتش و ایمان به خدا و ولایی و مردمی و انقلابی بودن این نیرو و توانمندی‌ها و همچنین برخورداری از جدیدترین فناوری‌ها و بهترین تجهیزات نقطه قوت ارتش جمهوری اسلامی در تولید قدرت است.

آدرس مطلب http://paper.resalat-news.com/newspaper/page/10024/1/94305/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha