آرشیو
انتخاب نشریه


احسان قاضی‌زاده هاشمی:
عاملان قرارداد با ویلموتس محاکمه می‌شوند

عضو فراکسیون ورزش  گفت: قرارداد ویلموتس یک قرارداد زیان‌بار و ترکمنچای فوتبالی قلمداد می‌شود و عاملان آن علنی محاکمه می‌شوند. احسان قاضی‌زاده هاشمی، عضو فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی در برنامه فوتبال برتر درباره روند بررسی پرونده ویلموتس و نتیجه آن گفت: قرارداد ویلموتس سه وضعیت دارد. اولین مورد مربوط به
 ۲ میلیون یورو بود که منجر به تشکیل پرونده در شستا شد و مطالبه حقوقی برای آن شکل گرفت. وضعیت دوم مربوط به قراردادی بود که با ویلموتس منعقد شد و حدود ۶میلیون و دویست هزار یورو بود، که در مورد این پرونده ایران محکوم شد و بعد جزئیات آن رأی آمد و اعتراض فسخ شد، بنده در همان زمان پیش‌بینی کردم رأی دستیاران هم می‌آید که همین اتفاق افتاد. در مورد رأی دستیاران هم مبلغ اصل قرارداد و پاداش‌هایی که برای مسابقات در نظر گرفته بودند را طلب کردند.وی با تأکید بر اینکه پرونده ۲ میلیون یورو و ۶ میلیون و دویست هزار یورو، از یکدیگر جدا هستند، افزود: درحال حاضر جمع جرائم و تأخیرهای آن بالای یک‌میلیون یورو خواهد بود. البته ایران به رأی اعتراض کرده و تا زمانی که این اعتراض درجریان بیفتد، سه مرحله طی می‌شود. در شرایط فعلی باید جریمه ۵ درصدی از طرف خارجی که برای تأخیر در تعدیه قرارداد پیش‌بینی‌شده، پرداخت شود. درنهایت جمع همه این مبالغ و جرائم به بیش از ۱۰ میلیون یورو می‌رسد، که این مبلغی است که به واسطه قرارداد ویلموتس به فوتبال کشور وارد شده است.عضو فراکسیون ورزش  تصریح کرد: بنده قبل از این راجع به نحوه انتخاب ویلموتس و هم نحوه انعقاد و مفاد قرارداد، آرای فیفا در مورد این قرارداد گفت‌وگو کردم، که همه این موارد به علت عدم پیش‌بینی حقوقی، عدم انعقاد قرارداد توسط تیم حقوقی بین‌الملل ورزشی و عدم تدبیر لازم مدیران فوتبال کشور و همچنین به علت غلط‌های نگارش و تعداد صفحات قرارداد محقق شد. 
قرارداد ویلموتس یک قرارداد زیان‌بار و ترکمن‌چای فوتبالی قلمداد می‌شود. قاضی‌زاده هاشمی با اشاره به اینکه تبیین ابعاد قرارداد ویلموتس یکی از مطالبات مردم است، اظهار کرد: بر اساس نظرسنجی‌ها همه موضوعات مطرح شده پیرامون قرارداد ویلموتس ازجمله مطالبات مردم بوده است لذا این موضوعی نیست که به زودی فراموش شود. نماینده مجلس  ادامه داد: شستا و شرکت پتروشیمی فناوران ۲ میلیون یوروی اولی را به صورت قرض پرداخت کرده بود. در حال حاضر هم به جای اینکه به سراغ هشت‌نفری که قرارداد را امضا کردند، بروند، برخی می‌خواهند در پناه نام فوتبال پنهان شوند و به دنبال این هستند حقوق هزاران کارگری که سهام‌دار شستا هستند را پرداخت نکنند و این مبلغ بخشیده شود. در صورتی که حق کارگران و مردم را نباید به این صورت پایمال کرد. لذا مسئولین وزارت ورزش و فدراسیون به جای پایمال کردن حقوق کارگران، به سراغ هشت‌نفری که قرارداد ویلموتس را امضاء کردند، بروند.وی در رابطه با پیگیری‌های حقوقی علیه هشت‌نفری که قرارداد ویلموتس را امضا کردند، متذکر شد: گزارش سازمان بازرسی کل کشور در مورد قرارداد ویلموتس علیه هشت نفر اعلام جرم شده است. ‌ البته این پرونده مربوط به ۶ میلیون و دویست هزار یورو می‌شود، علاوه براین پرونده دو میلیون یورو نیز مطرح است که در حال حاضر تبدیل به وجه نقد شده و عملا از جیب فوتبال پرداخت شده است.
  وی با تأکید بر اینکه مجلس پرونده ویلموتس را پیگیری می‌کند، ابراز کرد: مجلس از ابتدا پیگیر پرونده ویلموتس بوده و تا انتها هم خواهد بود. لذا تا انتها منتظر رأی کسر، دادگاه و دادسرا هستیم. البته این مطالبه عمومی است که به جلسه رسیدگی به متهمین پرونده ویلموتس به صورت علنی برگزار شود و به این ترتیب نشود که عده‌ای به نام فوتبال اقداماتی که آثار سویی برای فوتبال کشور دارد، را انجام دهند.قاضی‌زاده هاشمی همچنین خاطرنشان کرد: پرونده ویلموتس آثار و خسارت زیان‌بار را بر روی 10 سال آینده فوتبال کشور بر جای گذاشت که این خسارت را افراد دخیل در آن باید از جیب خود بپردازند و نباید فدراسیون خسارت آن‌ها را بپردازد.

آدرس مطلب http://paper.resalat-news.com/newspaper/page/10038/15/95146/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha