آرشیو
انتخاب نشریه


سید محمدرضا میرتاج الدینی، نماینده مردم تبریز در مجلس:
نمایندگان بر اجرای قانون اقدام راهبردی مجلس نظارت می‌کنند

گروه سیاسی
 سید محمدرضا میرتاج الدینی، نایب‌رئیس فراکسیون انقلاب اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار «رسالت» درباره اهمیت و ضرورت اجرای ‌بموقع قانون اقدام راهبردی مجلس برای لغو تحریم‌ها، اظهار کرد: قانون اقدام راهبردی، قانونی است که دست تیم مذاکره‌کننده را در مذاکرات پر و جای پای آن‌ها را محکم می‌کند. این قانون باید موبه‌مو اجرا شود و هرگونه تعلل و تخطی در اجرای آن جرم تلقی می‌شود. تیم مذاکره‌کننده برای رایزنی و مذاکره باید از این قانون به‌عنوان یک چتر حمایتی استفاده کند.
نماینده مردم تبریز در مجلس ادامه داد: علاوه بر آن، تیم مذاکره‌کننده باید در مذاکرات از در اختیار داشتن چنین اهرمی قوی اذعان کنند و بگویند آن را باقدرت اجرا خواهند کرد و تخطی از آن اقدامی متخلفانه خواهد بود تا به‌نوعی از این طریق قدرت چانه‌زنی خود را بالا ببرد. درواقع، این موضوع می‌تواند ما را در موضع برتر قرار دهد و بر مطالبات بر حق کشورمان تأکید کند.
سید محمدرضا میرتاج الدینی همچنین گفت: در جلسه اخیری که وزیر امور خارجه به مجلس آمده بودند، در حاشیه جلسه بیان کردم در حال حاضر آمریکایی‌ها نیازمند بازگشت به برجام هستند و ما در موضع بالاتر و قوی‌تر قرار داریم بنابراین نباید از مطالبات خودمان که همانا رفع یک‌باره و تمامی تحریم‌هاست، کوچک‌ترین عقب‌نشینی را داشته باشیم.
وی افزود: دولت نباید در اجرای مفاد قانون مجلس تعلل به خرج دهد، ما نیز به‌عنوان نمایندگان مردم وظیفه نظارتی خود را دراین‌باره اعمال خواهیم کرد. همچنین کمیسیون سیاست خارجی خصوصا کمیته هسته‌ای آن، مسئول پیگیری اجرای صحیح قانون است. نظر ما این است که تمامی تحریم‌ها باید لغو شود، اعم از تحریم‌های هسته‌ای دوران اوباما و تحریم‌های دوره ترامپ. بنابراین باید تمامی تحریم‌ها لغو شود و ایران نسبت به آن راستی آزمایی داشته باشد، سپس پس‌ازآن تعهدات کشور ذیل برجام اجرایی گردد.

آدرس مطلب http://paper.resalat-news.com/newspaper/page/10039/3/95214/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha